Новое на сайте
Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

«ЯК ПАРОСТЬ ВИНОГРАДНОЇ ЛОЗИ ПЛЕКАЙТЕ МОВУ…» У ПОКРОВІ ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

«ЯК ПАРОСТЬ ВИНОГРАДНОЇ ЛОЗИ ПЛЕКАЙТЕ МОВУ…» У ПОКРОВІ ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
22 Фев 2022 08:00 | Новости Покрова
Сьогодні, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Він проходить відтоді, як у 1999 році в Парижі, на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, було проголошено про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності».
У ЮНЕСКО впевнені, що створення свята – це важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур і зберігати повагу до мови як показника культури.
Відзначили Міжнародний день рідної мови й у Покрові. У закладах освіти, культури, клубних осередках, Будинку культури Шолохового пройшли різноманітні заходи. Підростаюче покоління активно долучилось до онлайн-флешмобів та марафонів з декламування поетичних рядків про рідну, пишнобарвисту, солов’їну мову. Також діти брали участь у виховних годинах, вікторинах, годинах спілкування.
Педагоги обговорювали зі старшокласниками — як уникнути найпоширеніших помилок у мовленні, а менші жваво відшукували та вирішували завдання у тематичному квесті.
Найменші школярики, учні 1-Б класу навчально-виховного комплексу №1 взяли активну участь в онлайн-олімпіаді і отримали гарні результати!
У публічній бібліотеці фахівці приготували для читачів тематичні й цікаві книги, оформили виставки.
У музейному просторі — міському Народному історико-краєзнавчому музеї ім. Миколи Занудька, до Дня рідної мови відкрилась виставка майстрині–вишивальниці Надії Іванівни Тарасенко ‘’Наша рідна мова – чудова та вишиванкова’’. Музейники запрошують містян та гостей міста переглянути виставку вишитих виробів талановитої покровчанки.
Рідна українська мова – це основа нашої безмежно багатої культури, яку треба вивчати, плекати й любити.
Прес-служба міського голови.

Оставить комментарий

avatar
250