Новое на сайте
Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

У МІСЬКОМУ МУЗЕЇ ПОКРОВА ПРЕДСТАВЛЕНО НОВІ СВІДЧЕННЯ ГОЛОДОМОРУ

У МІСЬКОМУ МУЗЕЇ ПОКРОВА ПРЕДСТАВЛЕНО НОВІ СВІДЧЕННЯ ГОЛОДОМОРУ
26 Ноя 2021 08:50 | Новости Покрова
Архівні документи, світлини, особисті речі свідків голодомору доповнили постійнодіючу музейну експозицію. У 88-роковини страшної трагедії ці безцінні експонати будуть представлені покровчанам.
-Голодомор – болюча сторінка історії України і нашого міста. Кожного року музейний фонд поповнюється новими матеріалами. Покровчани приходять до закладу, розповідають про своїх близьких, хто пережив страшні роки 32-33, 46-47 років і про тих, кого забрав голод. Ця страшна біда не оминула жодної родини, вона живе у пам’яті людей, — розповідає директор закладу Тетяна Подольчак.
Основу експозиції складають розповіді людей, всі вони мешканці Покрова. Хтось народився і виріс у нашому краї, інших привела сюди доля, але минуле в них спільне, позначене голодом і війною. З їхніх спогадів складається мапа голоду, який охопив регіони країни. За останні десятиліття було зібрано понад 300 свідчень, вагома частина з них — результат краєзнавчої роботи екскурсовода музею Людмили Карандєй. Цього року до них додалися спогади жителів Миронівки, Євдокії Федько та Лідії Нечипоренко. Особистий щоденник Ольги Саленко, з болючими фактами голоду та окупації часів Другої Світової. Їх доповнюють документи Дніпропетровського державного архіву.
У онлайн та офлайн-екскурсіях, що тривають згідно з карантинними вимогами, музейники розповідають про спланований геноцид українського народу, оприлюднюючи факти, які і сьогодні, через стільки десятиліть — жахають. Наприкінці кожної екскурсії обов’язково запалюють свічку скорботи за безневинно загиблими.
Прес-служба міського голови.

Оставить комментарий

avatar
250