Новое на сайтеИнтервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

ЛЮДИ ПОКРОВА. НАДІЯ ТАРАСЕНКО – КОЛИ МУЗИКА СТАЛА ДОЛЕЮ

ЛЮДИ ПОКРОВА. НАДІЯ ТАРАСЕНКО – КОЛИ МУЗИКА СТАЛА ДОЛЕЮ
9 Ноя 2021 08:50 | Новости Покрова
9 листопада ми вітаємо людей, які не уявляють свого життя без музики, живопису, танцю, театру, співу, книги, музею. Саме працівники культури та майстри народного мистецтва формують унікальний культурний простір нашого міста та розкривають творчий потенціал підростаючого покоління. Серед тих, чия місія нести добро та красу – директор дитячої музичної школи Надія Тарасенко.
ДМШ знаходиться у будівлі 9-ї школи, яка для Надії Євгеніївни є рідною. Колись у цих стінах зародилася її мрія -пов’язати своє життя з музикою та творчістю. Виникла вона не випадково. Справжньою магією для дівчинки було гостювання у рідної тьоті, яка працювала музичним керівником у дитячому садочку. Спостерігаючи, як її пальці граційно рухаються по чорно-білим клавішам, народжуючи дивовижні звуки, Надія вже тоді зрозуміла, ким хоче стати.
Батьки раділи вибору доньки, записали її до музичної школи (нині школа мистецтв), а невдовзі вдома з’явилося омріяне піаніно. Навчалася в задоволення, і коли настав час здобувати професію, довго не роздумувала.
Закінчивши у 1998 році Криворізький педагогічний інститут і здобувши кваліфікацію викладача музики, Надія Євгеніївна повертається до рідного міста. Молодого спеціаліста гостинно прийняв колектив дитячого садочку №22, де вона 15 років успішно розвивала музичні та творчі здібності дошкільнят. Наступні десять років досвідчений фахівець працювала культорганізатором у Будинку творчості дітей та юнацтва, організовуючи яскраві заходи для школярів міста. Привітна, комунікабельна, щиро захоплена своєю справою, з незмінною посмішкою на обличчі — Надія Євгеніївна швидко знаходить спільну мову з вихованцями та повагу серед батьків.
Мені просто подобається працювати з дітьми, немає різниці якого віку. Вони усі творчо розкриваються, якщо навколо них створюється комфортний освітній простір, — розповідає педагог.
Чотири роки як Надія Тарасенко очолює Дитячу музичну школу. Поєднуючи в собі хист педагога та організатора, директор згуртовує колектив, прагне створювати умови для самореалізації як учнів, так і викладачів. Зберігаючи кращі традиції закладу, у навчальний процес музичної школи стали активно впроваджувати і сучасні інформаційні технології, мультимедійні навчальні програми. Це дозволяє модернізувати навчальний процес, підвищити зацікавленість учнів, які живуть в сучасному технологічному просторі. Як розповідає Надія Євгеніївна, нині початкову музичну освіту у школі здобувають близько 120 учнів. Досвідчені викладачі вчать дітей вокалу, грі на баяні, фортепіано, синтезаторі, гітарі, бандурі, сопілці, саксофоні, трубі.
Результатом їхньої праці є сотні духовно збагачених та естетично освічених вихованців.
Як і самій Надії Євгеніївні, так і багатьом учням, мистецький заклад дав імпульс для подальшого професійного розвитку. Так, нещодавно у ролі викладача по класу баяна у школу повернулася й колишня випускниця Дарія Пятуніна. Вихованці мистецького закладу заявляють про себе на різних творчих конкурсах, беруть активну участь у соціально-культурному житті Покрова.
Надія Тарасенко — не лише прекрасний керівник та викладач по класу фортепіано у ДМШ, вчитель музичного мистецтва у СЗШ №9, а й любляча, турботлива дружина, мама і донька.
Навіть у виборі пари, не обійшлося без музики. Майбутній чоловік підкорив серце грою на гітарі. Цим інструментом володіють і обидва сини Тарасенків, хоча й обрали для себе технічні напрямки.
Музика – це мистецтво особливої емоційної сили , що впливає не лише на настрій, робить щасливішою, а може визначити долю людини, як це сталося в житті Надії Євгеніївни. Взагалі люди творчих професій особливі, бо таланти даються не кожному.
З нагоди професійного свята вітаємо героїню нашого нарису і всіх представників сфери культури міста — хто вкладає в свою роботу душу, талант і натхнення.
Нехай Ваша справа дарує лише позитивні емоції та гарний настрій!
Прес-служба міського голови.

Оставить комментарий

avatar
250