Новое на сайте
Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

10 обов’язкових щеплень потрібно зробити дітям, щоб піти до школи

Источник: ZAK INSIDER

10 обов’язкових щеплень потрібно зробити дітям, щоб піти до школи
20 Авг 2019 07:00 | Новости Украины

Підготовка до школи – це не лише про те, що треба купувати щоденники і зошити, а насамперед про здоров’я: самих дітей, вчителів та їхніх сімей – про це під час спільного брифінгу МОЗ і МОН заявила в.о. очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

Мова іде про обов’язкові 10 щеплень у дитини перед початком нового навчального року.

На цьому тижні міністерка освіти та науки України Лілія Гриневич з виконувачкою обов’язків очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляною Супрун роз’яснили українцям, чому діти вже з цього року до навчального процесу допускатимуться лише за наявності 10 обов’язкових щеплень.

Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Лікарі радять своєчасно робити усі щеплення, і гарантують, що вакцин вистачає і всі вони є сертифікованими та безпечними. Це допоможе вберегтися від страшних недуг. Прогресує на Україні останніми роками така хвороба, як кір.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Та навіть такі ризики не переконують деяких батьків дати згоду на щеплення своїх дітей. Ще одне прогресуюче захворювання – дифтерія. Україна може опинитись на порозі нового спалаху, адже серед населення дуже низький рівень вакцинації. Країна вже переживала це у 1990-их роках. Тоді через спалах померло 696 людей. Більше двохсот закарпатців захворіли, і вони відчули на собі наслідки цієї серйозної хвороби.

Але зараз можна заподіяти цьому — потрібно вакцинуватися. І краще це зробити до початку навчального сезону. Завдяки трансформації системи охорони здоров’я, сьогодні область має достатню кількість якісної та безоплатної вакцини. Якщо говорити про охоплення населення, яке має щеплення проти дифтерії – то Закарпаття має низький показник. Якщо все ж таки батьки не вважатимуть за належне вакцинувати свою дитину, або на це є якісь вагомі причини, тоді логічно постає питання – а як будуть навчатися діти, які не зробили всіх необхідних щеплень?

Лікарі радять слідкувати за календарем щеплень. Тож нагадуємо, що перед початком навчального року слід обов’язково відвідати з дитиною сімейного лікаря і перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених календарем. Та варто пам’ятати,що вакцини, передбачені календарем щеплень, можна отримати безкоштовно у свого сімейного лікаря, педіатра або терапевта.

Оставить комментарий

avatar
250