Новое на сайте

Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

Народне лікування безсоння

Народне лікування безсоння
30 Авг 2020 07:00

Чаї з трав допомагають нормалізувати сон.

Ромашка. Ромашковий чай використовується як природний засіб для зменшення запалення, підвищеного занепокоєння і тривожності, подолання безсоння. Його заспокійливий ефект можна пояснити антиоксидантом під назвою апігенін: він зв’язується зі специфічними рецепторами в мозку, які сприяють розслабленості і засипанню. Поліпшення засипання і сну в зв’язку з ефектом ромашкового чаю відчувається через 2 тижні його вживання. У США дослідження, проведене в 60 будинках для людей похилого віку, показало, що у тих, хто отримував 400 мг екстракту ромашки в день, якість сну було значно краще, ніж у тих, хто не отримував.

Корінь валеріани. Валеріана — це трава, яка ще в минулі століття застосовувалася для лікування таких проблем, як безсоння, нервозність і головні болі. Деякі дослідження підтверджують, що корінь валеріани є ефективним засобом для сну. Вчені не зовсім розуміють, як корінь валеріани працює для поліпшення сну. Імовірно він збільшує рівні нейротрансмітера, званого гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК). Коли ГАМК присутній в достатку, це збільшує сонливість. Фактично за цим же принципом працюють певні протитривожні препарати, наприклад, ксанакс.

Лаванда. У стародавні часи греки і римляни часто додавали лаванду в свої ванни і вдихали її заспокійливий аромат. Лавандовий чай рекомендується як напій, що допомагає розслабитися, заспокоїти нерви і легше заснути. Дослідження, проведене за участю 67 жінок з безсонням, показало: вдихання аромату лаванди два рази в тиждень протягом 20 хвилин веде до зниження частоти серцевих скорочень і варіабельності серцевого ритму, а також поліпшенню сну.

Лимонний бальзам (меліса). Хоча листя лимонного бальзаму часто продаються у вигляді екстракту для ароматерапії, їх також сушать для приготування чаю. Його вживання може зменшувати симптоми, пов’язані з безсонням. Згідно з результатами експериментів на мишах, лимонний бальзам підвищує рівень ГАМК і може діяти як заспокійливий засіб.

Магнолія. Традиційно, магнолія використовувалася в китайській медицині для полегшення різних симптомів, включаючи дискомфорт в животі, закладеність носа, стрес. В даний час рослина високо цінується за його заспокійливу дію. Його седативний ефект, як вважається, пов’язаний з дією речовини хонокіол, яке в достатку міститься в стеблах, кольорах і корі рослини магнолії. В експериментах хонокіол, витягнутий з магнолії, скорочував час, необхідний для засипання, і збільшував тривалість сну. Чай з магнолії проводиться в основному з кори рослини, але також може включати нирки і стебла.

Джерело: http://zdorovia.com.ua/

Поделиться материалом


Оставить комментарий

avatar
250