Юлія Тимошенко: Бюджет-2025 – це не бюджет перемоги, а бюджет знищення нації
Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко вважає, що запропонований урядом проєкт бюджету на 2025 ділить українців на рабів і господарів. Адже одним (освітянам, медикам, науковцям, бібліотекарям, вихователям, та іншим) планують платити заробітну плату на основі 30% мінімального прожиткового рівня , іншим, «обраним», – від 100 тис. грн. в місяць до 1 млн.
Більшості пенсіонерів пенсії заморожені на 2025 рік на рівні “норми смерті” – менше 3 тис. грн, а внутрішньо переміщеним особам взагалі зняли всі виплати. Це жорстоко і цинічно.
Державне замовлення на вироблення вітчизняної зброї планують оплатити лише на рівні 45%. Це не бюджет перемоги, це бюджет несправедливості і корупції – вважає Тимошенко.
За її словами, головною причиною такого недофінансування є побудована фінансова піраміда між Нацбанком, комерційними банками і бюджетом. Як наслідок, з державного бюджету «зникли» 133 млрд. грн.. Тимошенко вимагає почати з наведення ладу в Нацбанку. Адже задумане виведення 133 мільярдів гривень це скандал! Такі кошти, на її думку, потрібно однозначно залишити в бюджеті та направити на підвищення пенсій і заробітних плат освітянам і медикам, науковцям та іншим категоріям працюючих, а також на збільшення держзамовлення на виробництво зброї українського виробництва.
Додаткові джерела наповнення державної казни, вважає Тимошенко, – це виведення з тіні доходів від торгівлі нафтопродуктами, з грального, алкогольного й тютюнового бізнесів, які недоплачують 70% податків. Також уряд зобов’язаний включити до бюджету отримання 3 млрд. євро доходу від заморожених в ЄС фінансових активів ворога, а це ще 135 млрд. грн.
Непрофесіоналізм влади, помножений на корупційні схеми призвів до того, що бюджет-2025 знову ігнорує потреби людей і віддаляє країну від омріяної перемоги, вважає Тимошенко.
За її словами, влада «губить» мільярди гривень у корупційних схемах, внаслідок чого без гідного фінансування залишаються надважливі для країни галузі, зокрема освіта, медицина і найголовніше – оборона. На підтвердження своїх слів вона зауважила, що кошторис країни недоотримає 133 мільярди гривень через побудовану фінансову піраміду між Нацбанком, комерційними банками і бюджетом. Сотні мільярдів гривень також залишаються «в тіні» внаслідок недоплати податків аж до 70% таких прибуткових бізнесів як тютюновий, алкогольний, ігровий тощо. Злочином вважає лідерка «Батьківщини» і безініціативність владної команди у питанні отримання доходів від заморожених в ЄС активів ворога – Російської Федерації.
Позиція Тимошенко та її фракції “Батьківщина” безкомпромісна – такий несправедливий і корумпований бюджет ухвалювати не можна, бо він є другою війною проти України.
Фракція «Батьківщина» голосувала проти ухвалення держбюджету-2025 за основу, адже в ньому не збалансовані доходи та видатки, хоча депутатами були внесені сотні пропозицій, як покращити проєкт головного фінансового документа і забезпечити фінансування найважливіших потреб держави.
А отже, команда «Батьківщини» пропонувала збільшити надходження до бюджету за рахунок детінізації економіки та збільшення з 30% надходжень від тютюнового бізнесу, виробництва алкоголю, грального бізнесу. По-друге, шляхом побудови системи взаємних перерахунків між держбюджетом та НБУ та припинення практики викачування коштів за рахунок махінацій з облігаціями внутрішнього займу. По-третє, пропонувалося, аби уряд спромігся та отримав від ЄС доходи від заморожених вкладів російської федерації. Лише ці кроки з детінізації економіки та припинення корупції на державних коштах дозволяли збільшити дохідну частину майже на трильйон гривень, які пішли б на фінансування потреб армії, відновлення економіки та збільшення зарплат бюджетникам та пенсій людям похилого віку.
Натомість, на переконання Юлії Тимошенко, влада не прагне побудувати країну, в яку повертатимуться українці і де у співвітчизників не буде страху за майбутнє, інакше уряд потурбувався б про зарплати для військових, медиків та освітян. Вона процитувала п’ятого прем’єр-міністра Ізраїлю Голду Меїр, аби нагадати, про що в першу чергу має думати уряд країни.
«Якщо ви прагнете побудувати країну, в яку будуть повертатися сини і доньки, якщо ви прагнете побудувати країну, з якої будуть їхати тільки у відпустку, якщо ви прагнете побудувати країну, в якій не буде страху за майбутнє, вам треба зробити три речі: перше – дати високу заробітну плату і пошану військовим, високу заробітну плату і пошану медикам, високу заробітну плату і пошану освітянам. Це сказала п’ятий Прем’єр-міністр Ізраїлю Голда Меїр. Я хочу у вас запитати, а ми що будуємо? Я би сюди ще додала, що країна має шанс на життя, яка не кидає своїх батьків з пенсією менше 3 тисяч гривень», – наголосила лідерка «Батьківщини».
Фракція “Батьківщина” запропонувала всі необхідні правки до бюджету, щоб професійно виправити цю ситуацію.
Про все це Юлія Тимошенко заявила з трибуни парламенту.
Оставить комментарий