Шотландська спортсменка скористалася авто під час забігу й все одно не фінішувала першою

Джерело: Новости Ю Инфо

22 Кві 2023 12:55 | Новини України

Жінка порушила правила ультрамарафону, попри те, що вона вважається однією з найкращих в цій дисципліні у Шотландії

Йоазія Закжевскі, яка у Шотландії вважається однією з найкращих бігунів на ультрамарафонські дистанції, була дискваліфікована із забігу за використання автомобіля під час частини маршруту. Цікаво, що навіть з використанням автівки, жінка фінішувала лише третьою.

47-річна Закжевскі брала участь у марафоні 2023 GB Ultras Манчестер – Ліверпуль протяжністю 80 кілометрів. Вважається, що на машині вона проїхала 4 кілометри.

Рух спортсменки з Дамфріса перевірили за даними карти GPX, які показали, що вона “пробігла” одну милю (1,6 кілометра) всього за одну хвилину 40 секунд.

Уейн Дрінкуотер, директор гонки GB Ultras, заявив, що після ультрамарафону він отримав інформацію про те, що бігун проявив “неспортивну конкурентну перевагу під час частини заходу”. Організатор зазначив:

Третє місце в гонці, яка відбулася 7 квітня, тепер присуджено Мелу Сайксу.

Йоазія попросила вибачення за інцидент. За словами її друзів, під час забігу спортсменка почувалася погано й хотіла зійти з дистанції.