У соцмережах поширюють фото з «найстарішим у світі сертифікатом про вакцинацію»
Джерело: Новости Ю Инфо
Є фейки, в яких докопуєшся до суті, бо цікаво, що ж було насправді.
У соцмережах масово поширюють фото, на якому зображений буцімто «найстаріший у світі сертифікат про вакцинацію», виданий турецьким ісламським халіфатом у 1721 році — ще за часів Османської імперії.
Це неправда. Зображений сертифікат дійсно був виданий, але в 1906 році, а не в 1721, як стверджують в оманливих дописах. Ба більше — це не перший задукоментований випадок, коли щепленим людям видавали свідоцтво про це.
Плутанина ймовірно пов’язана з різними календарями, які використовували для відліку часу. Люди, які поширили фейк, можливо банально неправильно провели перерахунок на звичне нам григоріанське літочислення. Агенція AFP опитала істориків і ті одностайно підтвердили датування сертифіката 1906 роком https://bit.ly/3CzOSka
«У даті, наведеній в кінці документа, зазначено 27 Agustos 1322, що відповідає календару Румі https://wikinew.wiki/wiki/Rumi_calendar, який офіційно використовували в Османській імперії», — пояснює агенції Бенджамін Фортна, професор історії та директор Школи досліджень Близького Сходу та Північної Африки при Університеті Арізони.
Оставить комментарий