Новое на сайте


Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

Президент звернувся до голови уряду щодо внесення змін до закону про національний спротив задля узгодження його норм з положеннями Конституції

Президент звернувся до голови уряду щодо внесення змін до закону про національний спротив задля узгодження його норм з положеннями Конституції
30 Июл 2021 16:40 | Новости Украины

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із завданням за два місяці подати до Верховної Ради пропозиції щодо внесення змін до Закону «Про основи національного спротиву» з метою повного узгодження його норм з положеннями Конституції України та усунення техніко-юридичних недоліків. Відповідний лист Глава держави скерував очільникові уряду 30 липня.

У листі зазначається, що парламент 16 липня ухвалив Закон України «Про основи національного спротиву», який у цілому підтримав і підписав Президент.

Проте, як зазначає Глава держави, під час підготовки законопроекту до другого читання народні депутати внесли низку пропозицій. 

«Внесення правок призвело до того, що деякі положення закону не повною мірою відповідають Конституції України та потребують усунення техніко-юридичних недоліків», – наголошує в листі Володимир Зеленський. 

Зокрема, йдеться про надання Кабінету Міністрів повноважень щодо визначення порядків заборони проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій тощо; вилучення у підприємств та громадян телекомунікаційного обладнання, телевізійної, відео- й аудіоапаратури, комп’ютерів та інших засобів зв’язку; вилучення у підприємств, установ, організацій навчальної та бойової техніки тощо. Також передбачено надання військовому командуванню права відсторонення від роботи керівників підприємств та організацій у випадках, визначених Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

Оставить комментарий

avatar
250