Аналіз ефективності соціальних виплат і послуг в Україні продемонстрував низку застарілих видів підтримки та необхідність оновлення підходів
З ініціативи заступника керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської та за сприяння проекту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки підготував дослідження щодо ефективності соціальних виплат і послуг, які надаються громадянам України.
У межах проведеного дослідження було проаналізовано 113 нормативних актів, якими передбачена соціальна підтримка для осіб з інвалідністю, малозабезпечених родин, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сімей з дітьми та пенсіонерів, і зроблено висновки про обсяг та види допомог і послуг.
Крім того, було змодельовано 10 різних типів сімей, які можуть потребувати державної підтримки, та визначено, які види допомоги вони отримують сукупно. Це дало змогу чітко побачити дисбаланс у підтримці різних категорій.
Так, наприклад, особи з інвалідністю мають право на майже 100 видів соціальної підтримки. Проте така кількість пільг і виплат не надає ефективного соціального захисту: багато з них є фрагментованими, а деякі – застарілі (наприклад, першочергове право на вступ до кооперативу чи купівлю товарів підвищеного попиту, зокрема холодильника, телевізора, меблів).
Оставить комментарий