Новое на сайтеИнтервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

Дніпропетровському обласному радіо виповнилося 95 років (фото)

Дніпропетровському обласному радіо виповнилося 95 років (фото)
26 Фев 2021 14:40 | Областные новости

23 лютого 2021 року Дніпропетровському обласному радіо виповнилося 95 років! «Ефір, як небо, гоїть і втіша!» — так сказала заслужена журналістка України, ветеран обласного радіо Наталя Старюк. У справедливості цих слів переконалися тисячі людей, які наповнювали ефір професійністю і чуттєвими голосами від далекого тепер 1926 року. Саме тоді було здійснено перші пробні передачі з Катеринослава на хвилях 690 метрів удень і 575 метрів увечері.

Газета «Зірка» (нині «Зоря») повідомляла: «23 лютого, вдень, Катерино­славська передавальна радіостанція провела перші пробні передачі … Вечірні проби дали ще кращі результати, ніж денні. Крім катерино­славських радіоаматорів, вечірню передачу прийняли і криворіжці. Чутність нашої станції, за відгуками з Кривого Рогу, хороша. З метою виявлення найбільш вигідних умов для роботи станції передачі триватимуть і надалі».

Перша міська радіостанція розташувалася у тодішньому приміщенні обласного виконкому. Тут на другому поверсі обладнали студію й апаратну. В ефірі звучали уривки з літературних творів, газетні повідомлення і новини. У студії працювали два диктори і піаніст, а трансляцію забезпечували інженер, два техніки і моторист. З другої половини 1927 року мовлення почалося у приміщенні клубу на вулиці Полтав­ській (нині проспект Олександра Поля). Потужність передавача складала два кіловати. А за рік запрацювала вже чотирикіловатна станція. Того ж року була організована радіодраматична експериментальна студія.Першою прозвучала вистава «У тієї Катерини» за твором Тараса Шевченка.

Оставить комментарий

avatar
250