Новое на сайте


Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

Енергодар святкує 50-річний ювілей

Енергодар святкує 50-річний ювілей
12 Июн 2020 13:05 | Областные новости

Історія міста почала відлік 12 червня 1970 року. Ця дата відбита на гранітному камені, який встановлено півстоліття тому на перехресті доріг, що ведуть до міста і на теплову електростанцію. А з 23 листопада 1972 року тоді ще селище — отримало назву Енергодар.

Звідусіль в місто їхала молодь — люди з різних республік, різних національностей будували енергетичні гіганти — Запорізьку теплову та атомну станції. Середній вік енергодарців на той момент становив 28 років. Місто енергетиків дихало молодістю і випромінювало завзятість.

Створювалися сім’ї. Перші записи в РАГС з’явилися у 1973 році: того року в Енергодарі народилося 100 малюків. Реєструвати шлюби почали у 1975 році.

Будівельникам вдалося побудувати дійсно унікальне місто з, мабуть, єдиним в світі подібним потужним енергетичним комплексом. Сьогодні площа міста-супутника Запорізької АЕС становить 63,5 квадратних кілометра.

В Енергодарі проживають 53,3 тисячі осіб. Найпоширеніша професія звичайно — енергетик. На підприємствах міста працевлаштовані понад 17,5 тисяч осіб, 700 енергодарців — приватні підприємці.

Енергодар виховав титулованих спортсменів з пауерліфтингу, боксу, веслування на байдарках та каное, футзалу, бойових мистецтв, плавання. На творчих міжнародних та всеукраїнських конкурсах перемоги отримують вихованці дитячих музичної та художньої шкіл, Центру дитячої та юнацької творчості, школярі перемагають у олімпіадах з усіх предметів, творчі колективи міста щороку отримують міжнародні та національні нагороди.

За 50 років Енергодар став важливим для краю економічним та культурним центром з талановитими й видатними мешканцями та славними традиціями і досягненнями.


 

 

Оставить комментарий

avatar
250