Новое на сайте


Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

На Дніпропетровщині презентували унікальний археологічний альманах (фото)

На Дніпропетровщині презентували унікальний археологічний альманах (фото)
16 Ноя 2021 11:40 | Областные новости

У Дніпрі представили унікальний альманах під назвою «Токівське. Археологічний ракурс». Його склали за матеріалами експедиції, яка тривала два роки на території Токівської громади на березі річки Кам‘янка.

«Дніпропетровська обласна рада, як і щороку, виділила кошти на друк 500 примірників альманаху, в якому були зібрані статті та фотографії з місця досліджень, зазначені знайдені пам’ятки. Туди також увійшли дослідження кандидатів історичних наук, присвячених темі розкопок», — розповіла Тетяна Кудря, начальник відділу соціальної політики управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти Дніпропетровської обласної ради.

Під час експедиції краєзнавці історичного музею ім. Дмитра Яворницького, спільно з представниками КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ДОР та волонтерами відшукали предмети побуту та зброю доби бронзи, залишки матеріальної культури скіфських племен.

«Дослідження на р. Кам‘янка дали поштовх для розвитку однієї з ланок туристичної привабливості регіону. До наших розкопок мешканці Дніпропетровщини чули хіба що про Токівський водоспад та кар‘єр. Тепер же знають і про пам‘ятки археології Токівщини. Про те, що тут жили не тільки за козацьких часів, а й за доби бронзи й у скіфський період. Ми знайшли ливарні форми для кинжалів, тесел, серпів, люстерок, завдяки яким можна побачити як виглядали знаряддя праці, прикраси та зброя в 3 тисячолітті до н. е. Нагадаю, що в той період тривала Троянська війна і ми маємо певні припущення, щодо того, що мешканці цього регіону теж брали у ній участь», — сказав Олександр Старік, зав. відділу археології Дніпропетровського історичного музею, очільник експедиції.

Оставить комментарий

avatar
250