Новое на сайте


Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

Грибний сезон: на Дніпропетровщині вже є перші «постраждалі»

Грибний сезон: на Дніпропетровщині вже є перші «постраждалі»
6 Ноя 2019 10:40 | Областные новости

В Дніпропетровській області отруїлися грибами чотири людини. Випадки були зафіксовані у Марганці, Апостоловому, Новомосковську та Дніпрі. Всі постраждалі отримали кваліфіковану медичну допомогу.

«Нині у розпалі – грибний сезон. «Тихе полювання» приваблює і знавців, і тих, хто намагається визначити «їстівність» лісної знахідки через Інтернет, – зазначили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА. – Вкотре нагадуємо грибникам про обережність. Найкраще – взагалі не вживати зібрані лісові смаколики, а купити у магазині штучно вирощені печериці чи гливи. Якщо все ж наважилися, збирайте виключно ті гриби, які добре знаєте і в яких упевнені».

Люди отруювалися зібраними гливами, рядовками. Постраждалі збирали гриби у межах міста, посадках. Цього категорично неможна робити. Адже в таких місцях навіть їстівні гриби накопичують багато токсинів, тож непридатні для вживання.

Ознаки отруєння можуть проявитися і через півгодини після вживання грибів, і за добу. Це біль у животі, нудота, судоми, головний біль, галюцинації, втрата свідомості. При появі перших симптомів слід якомога швидше викликати «швидку» або звернутися до лікаря. Поки чекаєте на доктора, пийте багато води і постарайтеся викликати в себе нудоту, підкреслили у департаменті.

Оставить комментарий

avatar
250