Герої Нікополя в помаранчевих жилетах від 11 грудня 2025 р.
Доброго дня ! в ефірі радіо Ностальжі 102,4 ФМ ми продовжуємо цикл програм «Герої Нікополя в помаранчевих жилетах.»
Нікополь щодня бачить небо, розрізане артилерійськими снарядами та дронами , які летять з тимчасово окупованої території по мирному населенню нашого міста. І щодня під цим небом хтось підіймається на висоту — не для фото, не для адреналіну, а щоб врятувати чиєсь житло. Це працівники КП “Міська житлово-технічна інспекція” — люди, які першими заходять у будинки, що постраждали від обстрілів, і останніми спускаються з дахів.
Після чергової ночі обстрілів диспетчерський телефон нагрівається від дзвінків. Пошкоджені покрівлі, пробиті шиферини, зірвані балки, дірки від уламків. І бригада вже вирушає на місце — інколи навіть тоді, коли тривога ще триває.
«Люди стоять унизу й кажуть: “Хлопці, нам ночувати нема де”. Ну як тут не лізти? Хоч дощ, хоч вітер — треба закрити».
Їхня робота — це висота, інструменти, які треба тримати навіть тоді, коли руки тремтять від близького вибуху. Це металочерепиця, що ріже пальці. Це уламки, що й досі лежать між кроквами. Це дахи, які тріщать під ногами, але тримають, як тримається місто-герой Нікополь.
Вони працюють швидко, але обережно. Спускаються вниз за матеріалом і знову підіймаються — десятки разів на день.
Ставлять латки, перекривають цілі секції, закривають дірки. Під дощем, під сонцем, під звуки сирени.
І коли вони знімають каску вже ввечері, у дворі зазвичай стоять мешканці. І дивляться вгору — на свій дім, який знову має дах.
Серед цих бригад — різні люди: ті, хто ремонтує десятки років, і ті, хто прийшов недавно. Але всіх об’єднує просте розуміння: якщо вони не закриють дах сьогодні, завтра дощ може знищити те, що ще вціліло після вибухів.
«Люди плачуть не від страху, а від полегшення. Вони кажуть: “Дякуємо, що повернули нам дах”. Ото найбільша нагорода».
Ці працівники — невидимий щит міста. І кожен відремонтований дах — це ще одна маленька перемога Нікополя над руйнуванням.
Герої у помаранчевих жилетах не тримають зброї. Але тримають місто. На висоті, під вітром, під вибухами.
Вони повертають нікопольчанам головне — дах над головою. А разом із ним — відчуття дому.
Дякуємо , що Ви слухали програму «Герої Нікополя в помаранчевих жилетах». «Цей матеріал підготовлено за ініціативи Національної спілки журналістів України в межах Проєкту Ukrainian Media Fund з підтримки незалежних місцевих медіа в Україні».








Підпишись