«Допоможемо дитині подолати страхи» від 26 вересня 2024 року.
Джерело: «Радіо Ностальжі 102.4 FM»
Доброго дня ! В ефірі радіо Ностальжі 102,4 ФМ програма « Допоможемо дитині подолати страхи».
У 75% дітей України через війну травмована психіка. Майже півтори тисячі дітей постраждали в Україні через повномасштабну збройну агресію росії — ці дані станом на 1 травня оприлюднив офіс генерального прокурора. За кордон з початку війни виїхало понад 500 тисяч дітей. Війна травмує усіх дітей: і тих, хто втратив рідних, тих, хто виїхав і тих, хто залишається і продовжує жити в Україні. Як подбати про дитячу психіку під час війни — поговоримо сьогодні в нашій програмі разом із дитячим психологом Ковальська Вікторія Сергіївна.
Вікторія Сергіївна , на минулому тижні ми запустили анонс нашої програми в ефірі, дуже багато дзвінків на студійний телефон нам поступало, а також в соціальних мережах нам теж задавали запитання. Сьогодні ми би хотіли поговорити з вами про тривожні стани дітей у віці 11-13 років, як їм допомогти , як діяти батькам коли їх дитина знаходиться у пригніченому стані.
Відчуття тривоги, страху і пригнічення під час таких невизначених часів як війна, є невідворотними.
Діти в залежності від віку по різному реагують на стрес та кризову ситуацію.
Діти від 11 до 13 років: відчувають дратівливість, страх, депресію, можуть поводитися агресивно та не приймати правила. Вони бояться втратити життя, близьких, будинок, звичний спосіб життя. У цьому віці діти розуміють, що відбувається, прогнозують майбутнє, але мінімальний власний досвід викликає тривожність.
Допомога дорослого.
Батькам можна відкрито говорити про свої переживання, страхи та допомагати дітям відтворювати соціальні зв’язки. Приділяйте дітям час та увагу. Допоможіть їм займатися звичними справами. Поясніть, що сталося і що відбувається зараз. Дозвольте їм сумувати, не чекайте, що вони виявляться сильнішими. Вислухайте їх міркування і страхи без засуджень і оцінок. Чітко визначте правила поведінки і поясніть, чого чекаєте від них. Запитайте, чого вони побоюються, підтримайте їх, обговоріть, як краще вчинити, щоб залишитися неушкодженим.
Заохочуйте їх прагнення приносити користь оточуючим, і надавайте таку можливість.
Також майте на увазі, що діти часто збираються навколо місця події і можуть стати свідками жахливих подій, навіть якщо вони або їх батьки або піклувальники безпосередньо не постраждали. У хаосі кризи дорослі часто поглинені своїми турботами і не можуть уважно стежити за тим, чим зайняті діти, що вони бачать або чують. Постарайтеся захистити дітей від трагічних дій або розповідей очевидців.
Підтримка, яку ви надаєте дітям поруч з вами у такі важкі часи, має величезне значення для них! Але, будь ласка, не забувайте про власні потреби. Подбайте про те, щоб у вас був час відпочити, й набратися сил. Крім того, знайдіть когось, з ким ви можете поговорити про те, що ви самі зараз переживаєте.
Ви слухали програму «Допоможемо дитині подолати страхи». «Цей матеріал підготовлено за ініціативи Національної спілки журналістів України в межах Проєкту Ukrainian Media Fund з підтримки незалежних місцевих медіа в Україні за сприяння The German Marshall Fund of the United States».
До зустрічі у наступних ефірах.
Підпишись