Категория Архив: городские новости

новости города Никополя

Июнь
27
2017

Шановні нікопольці!

Прийміть найщиріші вітання зі знаменною датою в житті нашої держави — Днем Конституції України!

 

28 червня 1996 року Парламент України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення та світовий досвід, прийняв Основний Закон України – Конституцію, яка стала основою розбудови незалежної української держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Основний Закон наголошує на абсолютній цінності життя, здоров’я, гідності, честі, безпеки та недоторканності людини. У Конституції закладені засади подальшого розвитку демократичної, правової, соціальної та суверенної держави – основні постулати, на яких ґрунтується наше з вами суспільне життя.

Нехай Основний Закон нашої країни дотримується неухильно, щоб кожен громадянин України був впевнений у своєму майбутньому.

Бажаю Вам успіхів, сил, впевненості, щастя та усіх благ!

Зі святом!

 

 

З повагою,

Андрій ФІСАК,

 міський голова 

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32313

Июнь
27
2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 26 червня   в мережі знаходяться 4 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 85 млн.400 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,09 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32311

Июнь
23
2017

Під гаслом «Золота надія — 2017» об’єдналась інтелектуальна, творча та спортивна молодь

В кінці кожного навчального року у Нікополі проводиться міське свято «Золота надія». 23 червня у Нікопольському культурно-дозвіллєвому центрі на урочистості зібралися всі школярі, які своїми успіхами у навчанні підтверджують це звання.

Навчальний рік, що минув,  був урожайним на перемоги наших школярів в олімпіадах та творчих конкурсах обласного і Всеукраїнського рівня: 59 перемог на третьому обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з 15-ти навчальних предметів; 5 перемог на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу–захисту науково-дослідницьких робіт слухачів Малої академії наук України та 3 перемоги на Всеукраїнському рівні. Ще 15 перемог отримали вихованці позашкільних навчальних закладів.

Традиційно, на виконання програми «Творча обдарованість», влітку 2017 року всі переможці вищезгаданих конкурсів будуть оздоровлені або в молодіжному таборі «Перлина Карпат» (Західна Україна), або в міжнародному молодіжному оздоровчому таборі «Містраль»( Болгарія), чи зможуть здійснити захоплюючу подорож країнами Євросоюзу.

Найвищі винагороди для школярів:  золоті  медалі «За високі досягнення у навчанні» та срібні медалі «За досягнення у навчанні»  отримали 35 випускників.

Привітав школярів з заслуженими нагородами і міський голова Андрій Фісак. Він подякував педагогам та батькам, які виховують та навчають «золоту надію» Нікополя, за їх невпинну працю, розуміння та заохочення талановитої молоді. А випускникам побажав здолати всі перешкоди на шляху до здійснення найзаповітніших мрій.

 

Прес-служба міської ради

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32307

Июнь
23
2017

Інформація про початок розгляду петиції

Автор: Журавльов Віталій Юрійович

Статус: на розгляді

Петиція №: Ко-Ж-656

Подана: 11 квітня 2017 р.

Дата початку збору підписів: 12 квітня 2017 р.

Дата завершення збору підписів: 10.07.2017р.

Дата коли петиція набрала необхідну кількість голосів (250 голосів): 22.06.2017р.

 

Принципи формування Громадської спостережної ради

«Відповідно до п.п. 7, 8 ст. 64 Статуту територіальної громади м. Нікополя, з метою громадського контролю за діяльністю комунальних підприємств, установ та організацій, забезпечення прозорості та звітності їх діяльності, контролю за тарифами на послуги, раціональністю використання фінансових та матеріальних ресурсів комунальних підприємств, захисту інших корпоративних інтересів мешканців міста створюється Громадська Спостережна рада (далі по тексту ГСР).
Це важливий інститут громадянського суспільства, покликаний здійснювати громадський контроль за діяльністю міської влади і за керівниками комунальних підприємств, установ та організацій. У чинній редакції Статуту міста Нікополя, і в прийнятому в його розвиток «Положенні про ГСР» передбачено, що кандидатури у члени ГСР подаються депутатами Нікопольради в частині свого представництва та Громадськими організаціями, об’єднаннями громадян, осередками політичних партій в кількості не більше одного представника від організації – в частині представництва громадськості.
Персональний склад ГСР затверджується на сесії міської ради, що не дозволяє реалізувати повною мірою один з основних принципів місцевого самоврядування, закріплений в статті 4 Закону України «Про місцеве самоврядування»: підзвітність та відповідальність перед Територіальними громадами органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб. Не може орган контролю, який сформований міською владою, ефективно виконувати свої контрольні функції, так як він організаційно залежить від міського голови та депутатів.
Події, що відбулися 30 березня 2017 року на сесії міської ради підтвердили це – під впливом міської влади 10 членів ГСР склали свої повноваження, а в Положення про ГСР були внесені зміни, які ще більше урізують повноваження громадськості з контролю за діяльністю міської влади і за роботою керівництва комунальних підприємств.
У відповідності до п.10 статті 13 Статуту територіальної громади м. Нікополя мешканці міста мають право:
… виступати з громадськими ініціативами з питань покращення життя у місті, діяльності органів міського самоврядування, міських нормативно-правових АКТІВ та контролю за їх виконанням.
На підставі вищевикладеного, на виконання резолюції звітного Засідання Громадської спостережної ради Нікопольської територіальної громади від 17 березня 2017 року (одноголосно прийнята членами ГСР і представниками 25 громадських організацій міста Нікополя), прошу приступити до розробки нормативного акту «Зміни до Статуту територіальної громади м. Нікополя», в якому передбачити наступні положення:  1. До Статуту міста необхідно внести окрему главу, яка детально регламентує порядок формування і роботи ГСР.
2. Розширити повноваження ГСР (сфера контролю – всі питання пов’язані з витрачанням бюджетних коштів, контроль за діяльністю комунальних підприємств та за тарифами).
3. ГСР не повинна формуватися рішенням депутатів міської ради – представництво повинні мати всі Громадські організації міста, які обирають на своєму засіданні виконавчий орган та Голову ГСР.
4. До складу ГСР не можуть входити депутати, держслужбовці та працівники будь-якого органу місцевого самоврядування.
5. Виконавчі органи Нікопольської міської ради повинні повідомляти ГСР про створення тендерних комісій, включати до складу комісії членів ГСР та повідомляти ГСР про годину та місце засідання тендерної комісії.  При обговоренні вищезгаданих питань на засіданнях комісій міської ради, на сесіях міської ради, в інших дорадчих органах, запрошувати для участі в дискусіях Віталія Журавльова, Сергія Копчика та Ларису Калюжну (членів ГСР у 2016-2017 роках).  Вищенаведені зміни до Статуту міста Нікополя дозволять забезпечити ефективний громадський контроль за витрачанням бюджетних коштів, за тарифами і за роботою комунальних підприємств. Висловлюємо надію, що міська влада правильно розуміє необхідність існування контрольного органу, який формується громадою Нікополя.»

Опубліковано в Новини

 

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32298

Июнь
23
2017

Нікополь долучився до Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання»

20 червня в Київській міській державній адміністрації була проведена офіційнацеремонія для перших 20 українських міст-підписантів нової ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання».

Місто Нікополь – одне із 20 міст, і єдине з Дніпропетровської області, яке, приєднавшись до Ініціативи, добровільно взяло на себе зобов’язання активно сприяти економічному розвитку та створенню нових робочих місць відповідно до найкращого європейського досвіду.

Починаючи з цієї дати, 20 українських міст-підписантів стали офіційними членами професійної мережі місцевих органів влади в країнах Східного Партнерства (на сьогодні більш ніж 100 учасників, і їх кількість зростає), що зобов’язались досягнути відчутних результатів в процесі економічного розвитку та створенні нових робочих місць протягом трьох років, користуючись при цьому підтримкою ЄС, що полягає в розбудові співробітництва, допомозі експертів, передачі знань та грантовій підтримці для муніципалітетів, які було відібрані на конкурсній основі.

Пан Метью Буке – голова відділу “Грузія, Молдова, Інструмент Сусідства та Транскордонного Співробітництва”, Генеральний директорат з питань сусідства і ведення переговорів з розширення (DG NEAR), Європейська Комісія привітав нових членів Ініціативи «Мери за Економічне Зростання» та вручив очільникам місцевих громад сертифікатами, що підтверджують їх статус та зобов’язання.

 

“Ефективні та дієві місцеві адміністрації відіграють важливу роль в процесі впровадження реальних змін на місцях. Таким чином, економіки стають більш стійкими, а умови життя громадян покращуються. Ми впевнені, що мери, які сьогодні зобов’язались виконувати цілі Ініціативи «Мери за Економічне Зростання» забезпечать стійкий розвиток та економічне зростання в своїх громадах. Це також включає створення нових робочих місць на місцевому рівні та покращене місцеве управління” – зауважив пан Буке.

 

Перелік підписантів M4EG з України:

 1. Засулля (ОТГ), Лубенський р-н, Полтавської області
 2. Місто Чортків, Тернопільска Область
 3. Місто Енергодар, Запоріжська Область
 4. Місто Канів, Черкаська Область,
 5. Місто Коростень, Житомирська Область
 6. Місто Краматорськ, Донецька Область
 7. Місто Лубни, Полтавська Область
 8. Недобоївці (ОТГ), Чернівецька Область
 9. Місто Нікополь, Дніпропетровська Область
 10. Місто Сєвєродонецьк, Донецька Область
 11. Місто Токмак, Запорізька Область
 12. Місто Вугледар, Донецька Область
 13. 13. Місто Українка, Київська Область
 14. 14. Місто Вознесенськ, Миколаївська Область
 15. 15. Місто Бердянськ, Запорізька Область
 16. Місто Славутич, Київська Область
 17. Місто Ірпінь, Київська Область
 18. Місто Новомиргород, Кіровоградська Область
 19. Місто Золотоноша, Черкаська Область
 20. Місто Тростянець,Сумська Область

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32292

Июнь
23
2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 23 червня   в мережі знаходяться 4 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 85 млн.900 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,09 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32281

Июнь
22
2017

Зі скорботою згадали загиблих у Великій Вітчизняній війні

22 червня в Нікополі відбулася низка заходів, присвячених Дню скорботи і вшануванню пам’яті жертв Великої Вітчизняної війни. До всіх пам’ятних знаків Другої світової війни жителі міста поклали квіти на знак вшанування загиблих у ті страшні роки.

1 2 3 4 5 6 7 8

Біля меморіалу «Вічна Слава» зібрались представники міської влади, громадських організацій, священнослужителі,  ветерани та жителі міста. Присутні згадали історію Другої світової війни, її жахливу хронологію і кровопролитні бої, які забрали життя мільйонів людей, у тому числі і нікопольців.

Пам’ять тих, хто не повернувся з фронту, віддавши своє життя за Батьківщину, вшанували хвилиною мовчання.

 

Прес-служба міської ради

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32259

Июнь
22
2017

Відкриття щорічного симпозіуму «СКІФІЯ, СКІФ та Я»

21 червня в приміщенні Нікопольського краєзнавчого музею відбулась прес-конференція з нагоди відкриття щорічного скульптурного симпозіуму «СКІФІЯ, СКІФ  та Я». Ця дата обрана не випадково. 21 червня 1971 року о 14 годині 30 хвилин видатний археолог Борис Мозолевський виявив в скіфському кургані Товста Могила золоту нагрудну прикрасу – Пектораль, яка стала символом давньої історії України.

З 21 по 28 червня в рамках симпозіуму міська влада разом з активною громадою міста буде проводити ряд заходів, серед  яких виставка робіт біолога Сергія Торопа та майстер-класи для дітей. Родзинкою симпозіуму стане випал створених скульптур 28  червня  та розміщення їх у «скіфській зоні» біля музею.

В рамках симпозіуму до Нікополя завітали скульптори з різних куточків України. Перед  створенням скульптур, які прикрасять наше місто, митці відвідають екскурсії по Нікопольщині для того, щоб більш детально познайомитися з історією скіфського краю.  Крім того,  до створення скульптур зможуть долучитися навіть діти.

111 112

Проведений у 2016 році симпозіум заклав фундамент для створення в Нікополі культурно-історичної традиції та нових об’єктів мистецтва.  Варто зазначити, що цього року на симпозіум приїхало значно більше гостей з інших міст, що зумовлено зацікавленістю людей скіфською тематикою. Тож, маємо надію, що надалі скульптурний симпозіум  буде проводитися на Всеукраїнському рівні.

 

Прес-служба міської ради

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32241

Июнь
22
2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 22 червня   в мережі знаходяться 4 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 85 млн.600 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,09 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32239

Июнь
21
2017

Діти вулиці

Сьогодні суспільство і держава визнали, що дитяча бездоглядність і безпритульність – одна з найбільш гострих серед проблем, що характеризують неблагополуччя українського суспільства.

Проблема «дітей вулиці» в Україні не дає про себе забути: щодня тисячі позбавлених домашнього тепла підлітків на наших очах вживають алкоголь, нюхають клей, жебракують та вчиняють злочини.

Головна причина, що породжує “вуличну” тему, – це криза родини. Дослідники затверджують, що й авторитет, і виховний потенціал українських родин зараз послабляється. Зниження рівня життя сімей з дітьми відбувається одночасно із значною трансформацією духовних цінностей населення. Це особливо хворобливо відбивається на положенні дітей: спостерігається загострення ситуації з дитячою бездоглядністю і соціальним сиротінням, а також безпритульністю.

17.06.2017 р. працівниками служби у справах дітей Нікопольської міської ради разом із працівниками сектору ювенальної превенції Нікопольського ВП ГУНП проведено спільний рейд  «Діти вулиці», в місцях масового скупчення людей, а саме: територія міського пляжу, з метою попередження бездоглядності та безпритульності  дітей, так як вода, пляж – об’єкти підвищеної небезпеки.

В ході спільного рейду бездоглядних та безпритульних дітей не виявлено. Спеціалістами служби у справах дітей та працівниками Нікопольського ВП ГУНП проводилися бесіди з дітьми – підлітками щодо обережного поводження на воді, роз’яснювалися правила поводження в громадських місцях, а також правила дорожнього руху для дітей – велосипедистів.

Слід пам’ятати, що дитинство є найважливішим, самобутнім і неповторним періодом у становленні особистості. Саме в дитинстві закладаються фундаментальні якості особистості, які в майбутньому забезпечують її психологічну стійкість, позитивні моральні орієнтації, життєздатність, цілеспрямованість. Ці духовно-моральні основи не з’являються спонтанно, вони потребують позитивного соціального оточення, родинних зв’язків, позитивних прикладів і любові батьків.

Служба у справах дітей НМР

Permanent link to this article: http://nostalji102fm.com.ua/archives/32236

Older posts «