Архив по категории: Новости Области

Новости города Днепропетровск

Авг 21 2017

Цьогоріч сім’ї медиків, вчителів і вихователів заселяться у 12-квартирний будинок у Вербуватівці

У 2017-му ще 12 сімей вчителів, лікарів та вихователів отримають довгоочікувані квартири. Під соціальне житло реконструюють двоповерховий будинок у селі Вербуватівка Юр’ївського району. Дім здадуть в експлуатацію до кінця року, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Цього року в області під соціальне житло зводимо п’ять будинків. У Петропавлівському, Васильківському, Царичанському та Юр’ївському районах реконструюємо старі будівлі, а в Слобожанській громаді будуємо «з нуля» дев’ятиповерхівку. Це ще один приклад реформи децентралізації Президента Петра Порошенка, коли громади отримують додаткові фінанси на розвиток інфраструктури», – зазначив Валентин Резніченко.

Будинок у Вербуватівці стояв занедбаним з того часу, як розвалився колгосп. У 2016-му громада вирішила реконструювати будівлю під соціальне житло – у ДніпроОДА ідею підтримали.

«Сільська рада лише виготовила проект, усе інше – коштом обласного бюджету, – розказала староста Варварівської сільради Надія Офіцерова. – Безкоштовним житлом мотивуватимемо молодих спеціалістів. Прагнемо їх закріпити на селі, аби не було такого: попрацювали – і втекли».

Головна умова – працювати безперервно 10 років, акцентувала вона. Тільки тоді житло перейде у власність людей.

У будинку – по чотири одно-, дво- та трикімнатних квартири. Серед бажаючих заселитися в оновлений дім – Катерина Васько. Поки що жінка разом із сином знімає житло в Павлограді, але згодна на переїзд.
«Мені запропонували роботу медсестри у Вербуватівській школі. Пообіцяли і житлом забезпечити, і дитину до дитсадка взяти. Звичайно, погодилася, – сказала жінка. – Я вже бачила свою майбутню квартиру: велика, простора, затишна».

Сподівається на власну оселю й вихователька дитсадка Ірина Романенко. Щоб приїхати до Вербуватівки на роботу, жінка щодня долає більше п’яти кілометрів.

«Мешкаємо в Павлоградському районі з батьками чоловіка у невеличному будиночку. Двом сім’ям на 36-ти квадратних метрах жити тісно, а купити власне житло не можемо. Та тут добра новина – дають квартири молодим фахівцям. Сподіваємося, отримаємо й ми. Хочеться, аби вона буда світлою, гарною, своєю», – зауважила жінка.

Підрядники стали до роботи навесні цього року. На сьогодні відновили дах, замінили вікна, утеплили та поштукатурили фасад, зараз завершують внутрішні роботи.


У 2017-му ще 12 сімей вчителів, лікарів та вихователів отримають омріяні квартири.


Під соціальне житло реконструюють будинок у селі Вербуватівка Юр’ївського району.


«Сільська рада лише виготовила проект, усе інше – коштом обласного бюджету, – розказала Надія Офіцерова. – Безкоштовним житлом мотивуватимемо молодих спеціалістів. Прагнемо їх закріпити на селі».


У цьому будику житиме родина Васько.


Маленький Микитка радіє.


Роботи стартували навесні цього року.


Підрядники відновили дах, замінили вікна, утеплили та пофарбували фасад.


Наразі завершуються внутрішні роботи.


«Сподіваємося, отримаємо квартиру й ми . Хочеться, аби вона буда світлою, гарною, своєю», – мріє Ірина Романенко.


Цьогоріч команда ДніпроОДА реконструює старі будівлі під соціальне житло в Петропавлівському, Васильківському, Царичанському та Юр’ївському районах, у Слобожанській громаді будує дев’ятиповерхівку «з нуля».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33121

Авг 21 2017

Цьогоріч понад 160 тисяч школярів Дніпропетровщини вже оздоровилися

Цьогоріч у таборах та оздоровчих центрах вже побували понад 160 тисяч дітей Дніпропетровщини, з них більше 5 тисяч – хлопчики та дівчатка з родин учасників АТО. Про це повідомляють у департаменті соцзахисту населення ДніпроОДА.

Як зазначають у департаменті, до кінця року до відпочивальників приєднаються ще близько 30 тисяч дітей.

Дозвілля юних мешканців регіону організовують у 35 таборах, трьох дитячих центрах та десяти санаторіях країни.

«Безкоштовно відпочивають діти-сироти, малі, позбавлені батьківського піклування, інваліди, діти АТОвців, хлопчики та дівчатка з багатодітних та малозабезпечених сімей, обдаровані, відмінники навчання, переможці різних конкурсів та фестивалів», – розповіли в департаменті.

Цьогоріч на оздоровлення дітей виділено майже 100 млн грн з державного, обласного та місцевих бюджетів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33118

Авг 21 2017

Вже цієї зими ще дві дніпровські лікарні обігріватимуть нові альтернативні котельні

У 4-й та 9-й лікарнях Дніпра завершують будівництво твердопаливних котелень. Нині вони вже готові на 80%. Усі роботи – коштом інвесторів. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Створюємо комфортні умови в лікарнях. У першу чергу дбаємо про тепло. Медзаклади мають бути незалежними від центрального теплопостачання і мати цілодобову гарячу воду. Для цього за кошти інвесторів зводимо нові альтернативні котельні – екологічні та економічні», – розповів Валентин Резніченко.

Значну площу 9-ї лікарні Дніпра займає пологове відділення. Йому постійно потрібна гаряча вода, її раніше не було, користувалися бойлерами.

«Щорічно тут приймають близько трьох тисяч пологів, проводять майже п’ять тисяч різних операцій… Гаряче водопостачання для нас є вельми актуальним, з ним раніше були перебої, ставили бойлери», – розповіла заступник головного лікаря медзакладу Ольга Колобова.

Тепер у лікарні буде власна котельня потужністю 6 мегават. Вона забезпечить теплом та гарячою водою медзаклад і три будинки поруч.

Нову котельню, потужністю 7,5 мегават зводять і в 4-й міській лікарні. Незабаром комплекс підключать до електрики, підведуть воду та розпочнуть випробування.

«Такі котельні – це сучасні автоматизовані комплекси, де використовується екологічно чиста сировина – соняшникова лузга. Майже все обладнання вітчизняного виробництва, іноземна – лише насосна група. Споживачі будуть сплачувати за тепло дешевше, ніж раніше», – зазначив представник компанії-інвестора Сергій Кондратюк.

Найпотужніша в Україні твердопаливна котельня на 10,5 мегават вже два роки працює у Дніпрі на Космічній. Вона опалює чотири лікарні вулиці.

«Уперше за десятки років налагоджуємо в лікарнях області ефективне опалення і гаряче водопостачання. Котельні у 4-й та 9-й лікарнях – це масштабні інвестиційні проекти. Загальна вартість – 66 мільйонів гривень. Для нас дуже важливо, що жодної копійки з бюджету на це не витрачається, всі роботи ведуться коштом інвесторів», – зауважив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

Альтернативні котельні у 4-й та 9-й лікарнях запрацюють вже цієї осені.


Альтернативну котелью в 9-й міській лікарні Дніпра вже завершують


У медзакладі велике пологове відділення. Гаряча вода й опалення дуже потрібні


«Раніше з гарячою водою були перебої, ставили бойлери», — Ольга Колобова


Котельня опалюватиме лікарню та три прилеглі будинки


Потужність комплексу — 6 мегават


У 4-й лікарні завершують облаштування нової котельні


Роботи виконані майже на 85 відсотків


Обидві котельні на альтернативному паливі — пелетах із соняшникової лузги


«Майже все обладнання вітчизняного виробництва, іноземна – лише насосна група», — Сергій Кондратюк


Потужність комплексу 7,5 мегаватт


«Для нас дуже важливо, що жодної копійки з бюджету на це не витрачається, всі роботи ведуться коштом інвесторів», — Юрій Голик


Нові альтернативні котельні запрацюють вже цієї осені

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33115

Авг 21 2017

Медогляди перед початком нового навчального року вже пройшли 244 тисячі дітей

Перед початком нового навчального року школярам радять пройти медогляди. За словами фахівців обласного департаменту охорони здоров’я, вони допоможуть краще підготуватися до уроків. Наразі обстеження лікарів вже пройшли 244 тисячі дітей.

«Постава, зір, слух. Щорічні медогляди допоможуть з’ясувати, на що варто звернути увагу школярам та їхнім батькам. Лікарі підкажуть, як підтягнути здоров’я або профілактувати певні хвороби», – зазначили у департаменті.

Медики радять звертатися до педіатрів або сімейних лікарів, перевіряти поставу, плоскостопість, гостроту зору та слуху.

У 6, 11, 14-15 років та 16-17 років треба проходити ще хірурга, ортопеда, офтальмолога та стоматолога. З 14 років – дитячого гінеколога та ендокринолога. З 15 років робиться флюорографія. Додатково можуть призначатися аналізи крові.

«Обов’язковою є проба Руф’є – діагностика серцево-судинної системи школярів. Від її результатів залежить, у якій групі по фізкультурі займатиметься дитина – у звичайній чи спеціальній», – додали у департаменті.

У школах Дніпропетровщини навчається понад 300 тисяч дітей, нині 80% з них медогляди вже пройшли.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33112

Авг 18 2017

Новини тижня: що зроблено на Дніпропетровщині

Будівництво дитсадка, реконструкція житлового будинку, капремонт доріг та парку. На якій стадії проекти – у щотижневому ТОП-5 новин від ДніпроОДА.

Завершили капремонт вулиці Федора Панка у Петриківці. Одна із головних доріг селища веде до центрального ринку – тепер вона із новим асфальтовим покриттям.

Розпочали дорожні роботи у селі Керносівка Новомосковського району. Ремонтники оновлюють центральну вулицю – Калинову. Там розташовані амбулаторія, школа, дитсадок та будинок культури.

У Кам’янському осучаснюють центральний парк – його капітально не ремонтували понад 70 років. Побудували чотири нових фонтани, відновили водойму, реконструювали адміністративну будівлю. Підрядники звели поле для баскетболу, волейболу та міні-футболу, скейт-парк. Зараз облаштовують сучасний майданчик із тренажерами та воркаут-зоною, а також дитячий майданчик для малечі. Передбачать і турнікети для людей із особливими потребами.

У розпалі – будівництво нового дитсадка в Обухівці Дніпровського району. Ремонтники забетонували основу для підлоги та колони першого поверху. Наразі роблять перекриття під стелю. Поряд із будівлею садка зводять котельню та резервуар для технічної води.

У селі Вербуватівка Варварівської об’єднаної громади реконструюють житловий будинок – він стояв занедбаним десятки років. Після капремонту там мешкатимуть 12 сімей лікарів, педагогів та інших фахівців. Ремонтники вже замінили покрівлю, вікна та утеплили фасад. Зараз працюють всередині.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33101

Авг 18 2017

Юр’ївську школу ремонтують вперше за півстоліття

У селищі Юр’ївка Дніпропетровської області завершується капремонт опорної школи. На нього чекали аж 50 років, кажуть у навчальному закладі. Комфортне освітнє середовище для понад 300 учнів створює команда ДніпроОДА.

«Діти будь-якого населеного пункту мають навчатися в комфортних умовах. Таке завдання перед владою в регіонах ставить Президент України Петро Порошенко. До кінця року плануємо реконструювати в області 25 шкіл, п’ять з них – опорні. Це стало можливим завдяки успішному втіленню реформи децентралізації», – зауважив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Ремонт опорної школи в Юр’ївці планують завершити до кінця літа. Таке кардинальне оновлення – вперше в її півстолітній історії.

«У цій школі навчаються двоє моїх дочок, та і я сама її випускниця, – розказала Ірина Потєєва. – Школа потребувала ремонту вже давно. Тут все було застарілим: і електрика, і опалення, і класи, і меблі. Сьогодні ми бачимо зміни на краще. Якби було можливо, я б ще раз залюбки прийшла сюди навчатися».

У школі замінили покрівлю, утеплили стіни, установили енергозберігаючі вікна й двері, змонтували нові комунікації та систему опалення. Наразі підрядники завершують внутрішні оздоблювальні роботи, дофарбовують фасад і укладають бруківку у внутрішньому дворі.

Оновлена школа відповідатиме сучасним стандартам і мотивуватиме учнів, упевнені педагоги.

«Незабаром у класи завезуть нові меблі, комп’ютерне обладнання, облаштують мультимедійні і лінгвістичні кабінети. Наша школа буде вражати не тільки охайністю, а й високим рівнем знань учнів», – зазначила заступник директора з навчально-виховної роботи Лариса Полуріз.

Крім школярів Юр’ївки, у школі навчаються хлопці й дівчата з восьми прилеглих сіл. Їх сюди привозять шкільними автобусами.

«Школа має бути не тільки красивою, а й надавати якісну освіту. Над цим і працюємо. Сільські діти повинні мати не гірший рівень знань, ніж у міських гімназіях і ліцеях, – наголосила перший заступник голови Юр’ївської РДА Неля Скляр. – Обласна влада допомагає, а ми, на місцях, стараємося не підвести».

Сьогодні команда ДніпроОДА реконструює опорні школи у Петриківському, Солонянському, Межівському та Царичанському районах.


Такою яскравою буде опорна школа в Юр’ївці.


Ремонт – вперше за 50 років.


«Школа потребувала ремонту вже давно. Тут все було застарілим: і електрика, і опалення, і класи, і меблі. Сьогодні ми бачимо зміни на краще. Якби було можливо, я б ще раз залюбки прийшла сюди навчатися», – розказала Ірина Потєєва.


Підрядники дофарбовують фасад.


З новою системою опалення взимку буде тепло.


«Незабаром у класи завезуть нові меблі. Наша школа буде вражати не тільки охайністю, а й високим рівнем знань учнів», – упевнена Лариса Полуріз.


Новий навчальний рік — в оновлених класах.


У внутрішньому дворі укладають бруківку.


Роботи – на фініші.


До кінця року команда ДніпроОДА планує реконструювати 25 шкіл.


Крім Юр’ївки, опорні школи ремонтують у Петриківському, Солонянському, Межівському та Царичанському районах.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33098

Авг 18 2017

Дітей АТОвців запрошують знову зіграти в лазертаг

ДніпроОДА запрошує дітей учасників АТО взяти участь у грі лазертаг. Безкоштовний захід відбудеться 30 серпня. Про це повідомила координатор Центру допомоги бійцям АТО та членам їх сімей при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«Літо – та пора року, коли просто неможливо сидіти вдома за комп’ютером, Набагато краще, а також дуже цікаво і корисно грати в рухливі ігри з друзями. Ми запрошуємо дітей учасників АТО зіграти в лазертаг, отримати купу позитивних емоцій та познайомитися з новими друзями», — розповіла Наталія Шуліка.

Відчути себе «лазерними бійцями» зможуть діти від 10 до 16 років. Гра проходитиме 30 серпня об 11:00 на спортивній арені за адресою: вул.Барикадна, 5-7.

Кількість учасників обмежена. Реєстрація тут, квитки ж видадуть у Центрі допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА. Довідки за телефоном 068 679 89 61.

«Минулого разу проводили лазертаг у червні, разом зі спортивним клубом «ЛазерФронт». Діти були в захваті, тож вирішили продовжити традицію», — додала Наталія Шуліка.

Лазертаг – високотехнологічна спортивна гра, що проходить в реальному часі та просторі. Її сенс у тому, аби вразити гравця-противника безпечними лазерними пострілами зі стилізованих автоматів.


Дітей АТОвців запрошують знову зіграти в лазертаг

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33095

Авг 18 2017

День незалежності на Дніпропетровщині: де проходитиме головне свято країни та як туди дістатися

Яскраво та патріотично – саме так Дніпропетровщина відзначатиме День незалежності. На летовищі в селі Майське пройде масштабне авіашоу – «Вільне небо». На гостей чекають захоплюючі трюки пілотів, стрибки з парашутом, виступи відомих українських гуртів, а ще – фестиваль вуличної їжі та ярмарок хенд-мейд. Дістатися на свято можна як власним, так і громадським транспортом.

«ДніпроОДА руйнує шаблони. Ми хочемо, щоб у День незалежності кожен українець відчував єдність, гордість та піднесення. Тож збираємо всіх патріотів на авіашоу «Вільне небо». Буде захоплююче», – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

До Майського ведуть дві дороги. Можна їхати по трасі Дніпро-Павлоград та за вказівником повернути на Майське, або ж слідувати трасою Дніпро-Синельникове.

Дорога з Дніпра займе близько півтори години, з Павлограда – годину, з Синельникового – 30-40 хвилин. Парковка велика і безкоштовна.

Дістатися до аеродрома Майського можна й автобусами. Вони ходитимуть впродовж всього дня: з Дніпра – від цирку, з Синельникового та Павлограда – від центральних автостанцій. Перший рейс – о 9.00. Транспорт курсуватиме до останнього гостя. Вартість проїзду в одну сторону – 30 гривень, дітям до 6 років та учасникам АТО – безкоштовно.

Оберігати громадський спокій та стежити за безпекою руху в день свята вперше буде група реагування поліції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33092

Авг 18 2017

Лікарі області радять, що робити при укусі бджоли

Літо – час солодких соковитих фруктів, а ще – медового та яблучного спасу. Де солодощі – там і бджоли. В департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА нагадали про основні правила першої допомоги у разі укусу комахи.

«Укус бджоли може викликати гостру алергійну реакцію. Це і набряки, і кропив’янка, і задишка, і навіть запаморочення. Особливо небезпечно заковтнути комаху – це може загрожувати життю. Тож не баріться, і в таких тяжких випадках негайно викликайте «швидку»», – зазначили в департаменті.

Якщо вас укусила бджола, медики радять якомога скоріше акуратно вилучити її жало та промити місце укусу мильним розчином – це допоможе частково нейтралізувати отруту. Щоб полегшити біль, слід на вражену зону прикласти холод.

Фахівці також зазначають, що після укусу комахи треба прийняти препарат проти алергії. Який саме – підкаже сімейний лікар.

Пришвидшити виведення отрути з організму допоможе вода – її необхідно випити до 3-4 літрів на добу.


Будьте обережні: де солодощі — там і бджоли

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33089

Авг 18 2017

Учителі Дніпропетровщини позмагаються за «Нобелівську премію»

Майже 20 педагогів Дніпропетровщини подали заявки на премію Global Teacher Prize Ukraine. Переможець всеукраїнського етапу виграє 100 тисяч гривень, рік безкоштовного підвищення кваліфікації та поїздку в Дубай на міжнародний форум, де оберуть найкращого вчителя світу.

На звання кращого претендують більше півтисячі педагогів України. Номінувати вчителя на здобуття премії міг будь-хто. Достатньо було заповнити коротку онлайн-анкету.

Предмет не має значення, головне – працювати безпосередньо з учнями та викладати саме у школі.

Спершу журі, до якого увійдуть відомі освітяни країни, обере ТОП-20 педагогів. Після комплексного оцінювання та розширених інтерв’ю у середині вересня визначать п’ятірку фіналістів. Ім’я переможця назвуть у День учителя – 7 жовтня.

Серед основних критеріїв відбору – значні фахові досягнення, використання в роботі сучасних методик та інноваційних практик, популяризація професії вчителя.

Global Teacher Prize – світовий конкурс учителів, які зробили значний внесок у професію. Його сприймають як «Нобелівську премію» для педагогів. Призовий фонд – мільйон доларів.

Премію започаткував три роки тому арабський мільярдер. Ініціатор всеукраїнського етапу конкурсу – громадська спілка «Освіторія».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33067

Предыдущие сообщения «