Архив по категории: Новости Области

Новости города Днепропетровск

Фев 20 2018

Жителі Слобожанської об’єднаної громади можуть виграти по 100 тис грн на проекти розвитку

По 100 тис грн можуть отримати мешканці Слобожанської громади, які підготують успішні проекти розвитку. У такий спосіб жителів залучають до реалізації бюджету участі, який запровадили в територіальному об’єднанні. Про це повідомили в департаменті економічного розвитку ДніпроОДА.

Прийом пропозицій від мешканців громади розпочнеться на початку травня.
Для всіх, хто бажає розробити громадський проект, проведуть консультації та тренінги. На оформлення пропозицій заплановано два місяці.
Рейтинг кожного запропонованого проекту визначать завдяки голосуванню мешканців громади.
Доцільність, актуальність та законність проектів оцінюватиме Координаційна рада із впровадження бюджету участі Слобожанської громади. Вона й обере 25 переможців.
Один проект може розраховувати на максимальний грант у 100 тис. грн. Загальний фонд – 2,5 млн грн.
Бюджет участі, або громадський бюджет – це частина коштів місцевого бюджету, у розподілі яких може брати участь кожен мешканець громади. На що витратити гроші, люди вирішують самостійно шляхом голосування.
Слобожанська громада утворилася однією з перших на Дніпропетровщині. Наразі в області 60 громад.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37112

Фев 20 2018

Директорів шкіл закликають перевірити дані до ЗНО

Тестування швидко та якісно. Аби одинадцятикласники могли здати іспит з іноземної без проблем, директорам шкіл варто перевірити дані на національному веб-сервісі, розповіли в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

«Правильно обрати іноземну для здачі ЗНО, визначитися з рівнем її вивчення – допомогти абітурієнтам мають директори шкіл. Їм треба завчасно перевірити інформацію на сервісі «Керівникам закладів освіти». Якщо є неточності – варто звертатися з письмовим клопотанням до відповідного регіонального центру щодо внесення змін», — зазначили в департаменті.

Учні теж мають бути уважними. Зокрема – під час заповнення реєстраційної форми.

«Якщо неточності виявляють самі учні, їм потрібно звернутися до керівництва школи, там допоможуть вирішити проблему», — додали в департаменті.

Реєстрація на ЗНО триває до 19 березня, саме ж тестування буде проходити з 22 травня до 13 червня.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37108

Фев 19 2018

В кожному районі Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри

В кожному районі Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри. Таке рішення сьогодні в облдержадміністрації скріпили Меморандумом між ДніпроОДА та місцевими громадами, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Дніпропетровщина – лідер в Україні із впровадження інклюзивної освіти. Область працює над створенням у школах освітнього середовища для особливих дітей. У 2017 році перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр відкрили у Солонянській опорній школі. Цей проект – частина соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко. Нині такий досвід поширюватиметься на всю область», — зазначив Валентин Резніченко.

Інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) облаштовуватимуть за проектом Фонду Порошенка. Їх відкриватимуть при школах та в нових, окремо зведених будівлях. Такі центри з’являться в усіх містах, районах і громадах. Відповідне рішення скріпили Меморандумом. Його підписала ДніпроОДА з головами міст, райрад, об’єднаних територіальних громад.

«Діти з особливими потребами не будуть навчатися в інтернатах радянського типу, як раніше. Створення інклюзивно-ресурсних центрів дає можливість ввести особливих дітей в сучасну українську школу. Завдяки цьому дітлахи відчуватимуть себе комфортно”, — розповів перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман

В ІРЦ займатимуться діти від 2 до 18 років.

«Інклюзивно-ресурсні центри потрібні в кожному районі, в кожній громаді. Адже має бути доступ до освіти всім без винятку дітям», — поділилася голова Гречаноподівської сільської об’єднаної громади Галина Усик.

Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 500 учнів. У 2017 році у школах Дніпропетровщини облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат.

У ДніпроОДА сьогодні підписали Меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів

Його підписали голови міських, районних рад та ОТГ

В кожному місті, районі та громаді Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри

Олег Кужман: «Створення інклюзивно-ресурсних центрів дає можливість ввести особливих дітей в сучасну українську школу. Завдяки цьому дітлахи не відчуватимуть, що вони мають особливі потреби»

Область працює над створенням освітнього середовища для особливих дітей

Перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр відкрила дружина Президента України Марина Порошенко в Солонянській опорній школі

У центрі — кімнати для індивідуальної роботи з особливими дітьми

З малечею працює логопед,..

дефектолог, психолог і корекційні педагоги

Ресурсна кімната має й зону відпочинку

У 2017 році у школах Дніпропетровщини облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37086

Фев 19 2018

У Дніпрі пройде відкритий турнір з бадмінтону

Понад 100 професіоналів та любителів змагатимуться за звання кращого на відкритому чемпіонаті з бадмінтону. Він пройде у Дніпрі 23-25 лютого. Про це розповіли в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«Близько 120 спортсменів зі всієї України, близького та далекого зарубіжжя візьмуть участь у відкритому турнірі з бадмінтону Fly-Dnipro Open. Це буде своєрідне свято бадмінтону, в якому позмагаються як професіонали, так і аматори», — розповів організатор змагань Дмитро Зозуля.

Вік учасників – від 13 років до понад 50-ти. Грати будуть у трьох групах: «еліт», де змагатимуться виключно професіонали, в «А» — професіонали та аматори і «В», до якої ввійдуть виключно любителі.

«Цей турнір надзвичайно важливий для дніпровського бадмінтону. Він популяризує цей спорт та демонструє: є можливість і займатися, і змагатися на гідному рівні та з сильними суперниками», — додав Дмитро Зозуля.

Змагання розпочнуться 23 лютого у спортивному комплексі «Олімпія» на вул.Аржанова, 12-б. Вхід вільний.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37081

Фев 19 2018

Молодь Дніпропетровщини запрошують позмагатися за 6-12 тис грн

Молодь Дніпропетровщини запрошують до участі у новому конкурсі. Потрібно зняти коротке відео про європейську освіту, або ж співпрацю України та ЄС. Кращий аматор отримає 6 тисяч гривень, а професіонал – 12 тисяч гривень. Деталі розповіли у департаменті освіти та науки ДніпроОДА.

Відео-конкурс від Представництва ЄС в Україні проходить вже вчетверте. Він – для молоді до 35 років. Потрібно зняти коротке відео – максимум 3 хвилини. Це може бути соціальна реклама, репортаж, блог, музичний кліп. Обмежень за форматом, стилем і наповненням немає. Проте є чітка тема – європейська освіта, або ж співпраця України та ЄС.

Учасникам пропонують поміркувати: чи є різниця між європейською та українською освітою? Як це – навчатися в Європі? Як вітчизняні школи та університети стають ближчими до європейських стандартів? Якою буде українська та європейська освіта через 20 років? Як рух України до ЄС вже зараз змінює твоє місто?

Спробувати свої сили можуть як аматори, так і професіонали. До 15 липня потрібно зняти відео, залити його на youtube та зареєструвати на участь у конкурсі. До 20 серпня журі обере кращих. Імена переможців оприлюднять тут. Церемонія нагородження – у вересні 2018-го.

Деталі тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37077

Фев 19 2018

ДніпроОДА продовжує проект «Заради них» фотосесією про цивільні професії АТОвців

П’ятеро людей різних професій, які пройшли АТО. Вони – учасники цьогорічного проекту «Заради них», започаткованого ДніпроОДА. Військові предстануть на світлинах в камуфляжі та робочому одязі з мирного життя. Про це розповів очільник області Валентин Резніченко.

«У 2017-му в ДніпроОДА презентували альманах «Заради них». Він – про наших захисників та їхні родини. Цьогоріч вирішили продовжити цей проект. Вже провели першу фотосесію про цивільні професії АТОвців, яка стане частиною нового видання», — зазначив Валентин Резніченко.

Людей різних професій та стилю життя на деякий час об’єднала війна. Вони покинули свої робочі місця і стали солдатами. Серед них і менеджер Сергій Куршаков.

«У 2014-му році не вагаючись пішов служити, потрапив до сорокового батальйону. Тепер комісований. Як раніше був менеджером, так ним і залишаюсь, єдине що – взяв на себе більше проектів. Такі фотосесії необхідні, аби показати – у нас різні цивільні спеціальності, але, незважаючи на це, ми встали й пішли захищати Батьківщину», — розповів учасник проекту Сергій Куршаков.

Учасники вже знялися у військовій формі, а незабаром фотосесія продовжиться в цивільному вбранні.

«Цей етап проекту присвячений мирному життю хлопців, які пройшли війну та відстояли нашу незалежність. Працювати з нашими захисниками дуже легко – людям багато чого довелося побачити, але вони відкриті, вільні і не соромляться фотокамери», — поділився фотограф Ігор Співак.

У цьогорічному альманаху «Заради них» точно будуть дві теми – про професії АТОвців та розділ «Ветеран ветерану», де сучасні захисники будуть зображені з солдатами Другої Світової. Інші плани – поки в секреті.

«Це не просто фотопроект, це історії хлопців, про їхнє життя та долі. Тут менеджер, хореограф, шахтар, токар, слюсар – доволі великий спектр. І це дуже цікаво – показати захисників на робочих місцях, які вони покинули на певний час, аби вберегти нас з вами», — зазначила координатор Центру допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Перший альманах «Заради них» презентували у ДніпроОДА в 2017-му.

Нова фотосесія з АТОвцями — перша сторінка цьогорічного проекту «Заради них»

Тонкощі фотопроцесу

«Працювати з нашими захисниками дуже легко – людям багато чого довелося побачити, але вони відкриті, вільні і не соромляться фотокамери», — Ігор Співак

Серед учасників представники різних професій

«У 2014-му році не вагаючись пішов служити, потрапив до сорокового батальйону. Тепер комісований. Як раніше був менеджером, так ним і залишаюсь, єдине що – взяв на себе більше проектів», — Сергій Куршаков

Фотограф працює у захопленні

«Це не просто фотопроект, це історії хлопців, про їхнє життя та долі», — Наталія Шуліка

Незабаром фотосесія продовжиться в цивільному вбранні

Перший альманах «Заради них» презентували у ДніпроОДА в 2017-му

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37063

Фев 16 2018

Рятувальники Дніпропетровщини отримали 6 нових автомобілів та обладнання для порятунку

На Дніпропетровщині рятувальники отримали шість нових пожежно-рятувальних автомобілів та сучасне спорядження. Автомобілі допомагатимуть рятувати мешканців Дніпра, Покрова, Кривого Рогу, Нікополя та Кам’янського. Про це повідомив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

«У 2017-ому виділили кошти на сучасне оснащення рятувальних підрозділів. Це – новий рівень захисту безпеки в області. ДСНС України закупила для рятувальників Дніпропетровщини шість нових пожежно-рятувальних автомобілів. Обласним коштом – закупили аварійно-рятувальну техніку, захисний одяг та паливо-мастильні матеріали», — зазначив Олег Кужман.

Окрім автомобілів, рятувальники отримали пасажирський автобус на 35 місць, автокран підвищеної прохідності, дихальні апарати з тривалим часом захисної дії, комплекти одягу, касок, чобіт та рукавиць.

Одяг та спорядження – для захисту тіла, кінцівок, голови та шкіри від механічних ушкоджень, високих температур та відкритого полум’я.

На Дніпропетровщині 68 державних пожежно-рятувальних підрозділів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37053

Фев 16 2018

Уже восьмий ЦНАП Дніпропетровщини почав видавати біометричні паспорти

Уже восьмий ЦНАП області видає «біометрію». У Кам’янському запустили послугу з оформлення паспорта громадянина України – у формі ID-картки та для виїзду за кордон. У Центрі встановили спеціалізоване обладнання – тепер документи для посвідчення особи можна отримати швидко й без зайвого клопоту, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«На важливості якісних адмінпослуг наголошує Президент України Петро Порошенко, бо вони – обличчя влади. На Дніпропетровщині працюють понад півсотні ЦНАПів, які надають майже 200 послуг. Уже у восьми з них можна оформити біометричні паспорти», – підкреслив Валентин Резніченко.

ЦНАП Кам’янського – восьмий в області, де запрацювало біометричне обладнання. У спеціалізованій станції є все необхідне: комп’ютери, принтер, фотокамера, сканер відбитків пальців, планшет для електронного підпису.

«Завжди дивимося на ту чи іншу послугу очима відвідувачів. Тепер для людей доступна ще одна – оформлення біометричних паспортів. Це історична подія для нас. Робочу станцію придбали місцевим коштом. Приєднали її до каналів зв’язку, отримали паролі й доступи. Сподіваємося, це розвантажить міграційну службу від черг. Очікуємо, що такі станції з’являться і в районних філіалах ЦНАПу», – зазначила директор Кам’янського ЦНАПу Марина Гурська.

У Наталі Передистої закінчується термін дії закордонного паспорту – оформити новий жінка прийшла до ЦНАПу.

«Дуже зручно, коли така послуга поруч. Економія часу колосальна. Сервіс на висоті. Адміністратори уважні й привітні, усе швидко. Так і має бути в цивілізованій країні», – поділилися жінка.

Послугою з отримання закордонного паспорту можна скористатися незалежно від місця прописки. Вартість – 557 грн. За термінове виготовлення – 810 грн.

Паспорт у вигляді ІD-картки видається з 14 років і за місцем проживання. Перше виготовлення – безкоштовне. Оновлення документу – у 18-ліття.

У ЦНАПі встановлений термінал, аби оплачувати вартість послуги на місці. Розрахуватися можна готівкою і платіжною карткою.

Здати документи на отримання біометричного паспорта можна за адресою: Кам’янське, пр. Василя Стуса, 10/12.
Оформити документи можна також у ЦНАПах Дніпра, Кривого Рогу, Олександрополя, а також у Центрах Слобожанської й Апостолівської об’єднаних громад. Незабаром аналогічна адмінпослуга стане доступною в Нікополі.

Наразі на Дніпропетровщині 56 ЦНАПів та їхніх філій – це найбільше в Україні.

У Кам’янському запрацювало обладнання з видачі паспорта – у формі ID-картки та для виїзду за кордон.

«Завжди дивимося на ту чи іншу послугу очима відвідувачів. Тепер для людей доступна ще одна – оформлення біометричних паспортів. Це історична подія для нас», – зазначила Марина Гурська.

У спеціалізованій станції є все необхідне….

..фотокамера..

…планшет для електронного підпису…

..сканер відбитків пальців…

«Дуже зручно, коли така послуга поруч. Економія часу колосальна. Сервіс на висоті. Так і має бути в цивілізованій країні», – поділилися Наталя Передиста.

Адміністратори, які обслуговують станцію, пройшли навчання.

Здати документи можна за адресою: Кам’янське, пр. Василя Стуса, 10/12.

Послуга з отримання закордонного паспорту – 557 грн, за термінове виготовлення – 810 грн.

Оформити документи можна ще в семи ЦНАПах області.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37039

Фев 16 2018

Родичі загиблих АТОвців з Нікополя пройшли медогляд в обласному кардіоцентрі

З початку листопада понад 300 родичів загиблих АТОвців пройшли безкоштовні медобстеження в обласному кардіоцентрі. Нині – черга Нікополя, звідки приїхали рідні Героїв. Про це розповіли в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

«За чотири місяці наші лікарі оглянули понад 300 родичів загиблих АТОвців. Вони проходять комплексні обстеження у кардіолога та «вузьких» спеціалістів. В разі виявлення патології — госпіталізуємо та направляємо на диспансерний облік», — розповіла директор обласного кардіоцентру Олена Лугова.

Медобстеження пройшли пацієнти з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда, Новомосковська, Синельникового, Кам’янського та двадцяти районів області. Цього дня – черга Нікополя, звідти приїхали 14 охочих потрапити до лікарів.

«Ми просто в захваті! Думали, що тут будуть тільки кардіологічні обстеження, але нам запропонували пройти комплексні – і шлунково-кишкового тракту, і очей, і судин. Тут дуже уважні та професійні лікарі. Щиро вдячні організаторам за це», — поділилась мати загиблого АТОвця Людмила Асмолова.

Обстеження родичів Героїв планують продовжувати й надалі.

«Люди після обстежень приходять до нас із вдячністю, адже в районах не завжди можна пройти їх так ґрунтовно. Плануємо запровадити схожу медичну програму для дітей в обласній лікарні на Космічній», — розповіла координатор центру допомоги АТОвцям при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Записатися на медогляд можна у центрі допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА. Додаткова інформація – за телефоном: 068 6798961.

З листопада в обласному кардіоцентрі пройшли обстеження понад 300 родичів загиблих АТовців

Обстеження копмлексні

«В разі виявлення патології — пацієнтів госпіталізуємо та направляємо на диспансерний облік», — Олена Лугова

З Нікополя приїхали 14 пацієнтів

«Тут дуже уважні та професійні лікарі. Щиро вдячні організаторам за це», — Людмила Асмолова

До послуг пацієнтів — ультразвукове дослідження черевної порожнини

..УЗД серця і судин

Оглянуть і «вузькі» спеціалісти

«Плануємо запровадити схожу медичну програму для дітей в обласній лікарні на Космічній», — Наталія Шуліка

Записатися на медогляд можна у центрі допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37020

Фев 16 2018

Сьогодні серед 10 міст України оберуть «молодіжну столицю»

Сьогодні, 16 лютого, оберуть переможця національного конкурсу «Молодіжна столиця України».
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства молоді та спорту України.
«Під час засідання делегації від міст-фіналістів конкурсу за участі представників міської влади та молоді виступатимуть з презентаціями про те чому саме їхнє місто має стати Молодіжною столицею України 2018 року», — йдеться в повідомленні.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37016

Предыдущие сообщения «