«

»

Ноя 26 2019

Распечатать Запись

Медреформа в Україні: що необхідно знати марганчанам

У наступному 2020 році медична реформа торкнеться всіх, адже по-іншому фінансуватиметься робота спеціалізованих лікарів: хірургів, офтальмологів та інших. Потрапити до них на прийом швидко і безкоштовно не вийде. Щоб користуватися медициною вторинної ланки, насамперед, необхідно укласти декларацію з лікарем загальної практики – сімейної медицини. Цей документ стане своєрідним доступом українця до первинної і вторинної медичної допомоги. Якщо ви дотепер з будь-яких причин ще не уклали декларацію з сімейним лікарем, то отримати довідку, вакцинуватися або потрапити до лікарів вузької спеціалізації стане неможливо.

На даний час декларації з сімейними лікарями уклали 26 тис. 904 марганчан, тож усі, хто ще не встиг цього зробити мають поквапитися, аби з нового 2020 року користатися повним спектром медичних послуг. Тим більше, у марганці для зручного медичного обслуговування створено усі необхідні умови, відкрито 5 амбулаторій сімейної медицини і 1 філія, які розташовані у різних районах міста. За головним принципом фінансування охорони здоров’я «гроші йдуть за пацієнтом» медичні послуги наблизилися до кожного марганчанина і укласти декларацію з сімейним лікарем стало набагато простіше.

У наступному році Національна служба здоров’я платитиме за послуги, які входять до програми медичних гарантій: первинна, спеціалізована та високоспеціалізована медицина, паліативна медична допомога, пологи, лікування дітей до 16 років і медреабілітації.

Наприклад, за вилікуваний інсульт НСЗУ перерахує медустанові 19 500 грн (це тариф, закладений в проєкті Програми медичних гарантій). Пацієнт нічого не платить і не купує медикаменти – кожен українець заплатив за своє медобслуговування податками. Якщо раптом у лікарні натякнуть на оплату або видадуть список того, що треба докупити – потрібно телефонувати на гарячу лінію НСЗУ — 1677.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51986

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.