«

»

Апр 02 2019

Распечатать Запись

Молодіжний рух на ЗАЕС – рушійна сила кадрового ресурсу

На сьогоднішній день близько 3000 запорізьких атомників становить молодь віком до 35 років, це представники кадрового ресурсу підприємства, рушійна сила його розвитку. Організація спортивних і культмасових заходів, профорієнтаційна робота зі студентською та учнівською молоддю спрямовані на популяризацію та підвищення іміджу ЗАЕС, Компанії та атомної енергетики в цілому, на зростання науково-технічного потенціалу та підвищення кваліфікації молодих працівників, пропаганду здорового способу життя.

«Молодіжний рух завжди був активний на Запорізькій АЕС, – розповідає голова Організації молоді Дмитро Орлов, – але в останні два роки в нас ніби відкрилося друге дихання. Думаю, це ще завдяки тому, що ми відчуваємо величезну підтримку як з боку профспілкового комітету, так і з боку генерального директора станції Олександра Остаповця. Він завжди висловлює зацікавленість нашою позицією з багатьох питань як виробничого, так і соціального характеру, підтримує залучення активної частини молоді атомної станції до кадрового резерву. І в цьому плані вже є результати».

Багато проектів, ініційованих молодіжною організацією ЗАЕС, успішно працюють. Це конкурси наукових доповідей, заходи зі спортивної та культурно-масової роботи, з благоустрою міста, профорієнтаційна робота з учнями шкіл міста та району.

Поточний рік буде дуже насиченим. Навесні молодь проведе ряд суботників на соціальних об’єктах підприємства. Продовжить розпочату у минулому році акцію «Зелене місто дихає вільно».

Окрім цього Організація молоді вирішила культивувати у місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі новий вид спорту – петанк. Цієї весни молодіжні активісти мають намір облаштувати два майданчики: один на водно-спортивній базі, другий – на території профілакторію.

В середині травня у м. Кропивницький пройде зустріч команд Клубу веселих та кмітливих Організацій молоді Атомпрофспілки (минулого року конкурс  відбувся в Енергодарі).

На весну запланований також риболовецький турнір. До Дня Перемоги на водно-спортивній базі ЗАЕС відбудуться змагання зі стритболу.

Більш масштабно планують провести змагання з триатлону. Не забуває молодь і про розвиток вуличного спорту. Минулого року біля сьомої школи були облаштовані баскетбольний та футбольний майданчики.

Наприкінці червня в Енергодарі пройде молодіжна Спартакіада Організації молоді Атомпрофспілки – традиційно з п’яти видів спорту.

А в жовтні Запорізька АЕС прийматиме галузевий конкурс професійної майстерності. Зазвичай у ньому змагалися молоді фахівці з восьми спеціальностей. Але цьогоріч буде ще одна – змагатимуться інструктори навчально-тренувального центру.

Велику системну роботу проводить молодіжна організація з метою виявлення та розкриття наукового і технічного потенціалу молоді. Починається вона зі взаємодії з учнями шкіл міста, щоб зацікавити їх у вивчанні точних дисциплін – математики, фізики, хімії, а також звернути їхню увагу на інженерні спеціальності, затребувані на АЕС.

Упродовж восьми років успішно проходить серед старшокласників відкритий конкурс «Будь інженером!» Його активно підтримує адміністрація і профспілковий комітет ЗАЕС, а з недавніх пір і Українське Ядерне Товариство.

«Зазвичай відсотків 60 школярів, з тих, що приймають участь у конкурсі «Будь інженером!», вибирають навчання в технічних вишах, а після закінчення третина приходить працювати на ЗАЕС», – констатує голова науково-технічної комісії молодіжної організації ЗАЕС Андрій Туз.

Конкурси наукових доповідей «Виробничий потенціал» і «Краще виробниче рішення» проходять навесні та восени, і молоді працівники станції мають можливість виразити свої ідеї щодо вдосконалення виробничого процесу, поліпшення профспілкової і соціальної роботи. Багато наукових робіт присвячені технологіям щодо енергозбереження, альтернативних джерел енергії, засобів безпеки на АЕС. Кращі наукові роботи беруть участь у галузевому конкурсі НАЕК «Енергоатом».

Цінні конкурсні пропозиції швидко впроваджуються у життя. Минулого року навесні Катерина Карєва у своїй доповіді з профорієнтаційної роботи серед школярів, запропонувала проводити інтелектуальні ігри, створити інтерактивний музей та організувати квест-кімнату. І вже восени за підтримки міського управління освіти пройшли інтелектуальні ігри, в яких взяли участь декілька шкільних команд та команда молодих фахівців ЗАЕС. Їх проведуть і цього року. Навесні знов плануються квест-кімнати.

Молодь – це наше сьогодення, саме вона визначає зміст та характер найближчого майбутнього.

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45506

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.