«

»

Мар 15 2019

Распечатать Запись

Питання кібербезпеки на Запорізькій АЕС під пильною увагою

В Австрії у Відні на запрошення МАГАТЕ відбулася консультаційна зустріч провідних програмістів-енергетиків 10 країн: України, Кореї, Об’єднаних Арабських Еміратів, Словенії, Росії, Австралії, США, Швеції, Канади і Великобританії. Метою зустрічі була розробка документа за різними сценаріями кібербезпеки. Він регламентує процес тренувань і навчань з комп’ютерної безпеки. Україна була представлена ​​провідним інженером-програмістом Запорізької атомної електростанції Станіславом Стеблюком.

Атомні станції – найважливіша інфраструктура енергетики держави. А безпечна робота технологічних систем атомної електростанції – це надійна експлуатація енергоблоків. І, найголовніше – ядерна безпека. У століття цифрових технологій як ніколи актуальна кібербезпека. На АЕС це означає, що захищений весь технологічний процес. Комп’ютерна безпека всеосяжна, охоплює більш широкий спектр загроз і об’єднує частини різних систем безпеки.

«В ході зустрічі учасниками було опрацьовано величезну кількість документів, досліджені кращі світові практики в цьому напрямку. Представники деяких країн, в яких вже проводяться загальнонаціональні навчання з кібербезпеки, поділилися своїм досвідом зі створення сценаріїв в кібербезпеці. В результаті була запропонована структура документа, наповнення всіх розділів. У процесі роботи були розроблені три масштабних сценарії для навчань з кібербезпеки, пов’язаних з ядерною безпекою. Вони будуть включені в додаток до підсумкового документу в якості прикладів»,  – розповів Станіслав Стеблюк. «Вже отримано від організаторів для розгляду і опрацювання чорновий варіант документа, який був створений в результаті роботи. Наше завдання – представити свої зауваження та пропозиції для розробки остаточного варіанту цього документа».

На створення документа МАГАТЕ відведено рік. В результаті він дозволить грамотно проводити тренування і навчання з комп’ютерної безпеки. Він буде включати позитивні практики в системах захисту, а також оперативне реагування на виникаючі атаки.

Створення документа передбачає кілька етапів – зустрічі програмістів-енергетиків і роботу дистанційно. Хоча на кожній атомній станції вже впроваджені заходи з культури комп’ютерної безпеки.

Сьогодні службою фізичного захисту, службою інформаційних технологій, цехом теплової автоматики та вимірювань ЗАЕС ведеться робота з поліпшення кіберзахищеності, підвищення нашої кібербезпеки не тільки організаційними методами, а здебільшого технічними заходами. Зупинятися в цій роботі не можна. Необхідно вживати заходів, щоб парирувати нові загрози, що виникають

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45230

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.