«

»

Мар 14 2019

Распечатать Запись

Залишками невикористаної до монетизації субсидії можна зменшити суму у платіжках за березень — уряд

Якщо отримувач субсидії має залишок невикористаної субсидії, яку йому нарахували за січень та попередні місяці, так звана «переплата», то він може використати цей залишок для зменшення суми у платіжці за лютий та березень.

Відповідне право отримувача субсидії закріплене в постанові уряду №848, передає прес-служба Кабінету міністрів України.

«Пояснюємо на конкурсному прикладі. Станом на березень в особистому кабінеті субсидіанта висвічується невикористана субсидія на суму 1500 грн. Домогосподарство спожило у лютому газу на суму 1000 грн. Таке домогосподарство має право вимагати перерахунку платіжки за лютий, де згідно із законом має стояти сума до сплати «нуль». Решта — 500 грн — переходить на квітень, і якщо сім’я спожила у березні газу на 1000 грн, їй у квітні залишається доплатити лише 500 грн», — пояснюють в уряді.

Це означає, що у разі невикористання субсидії до монетизації, тобто до того, як її почали видавати готівкою, нею можна скористатись для зменшення зобов’язань за спожиті комунальні послуги за лютий та наступні місяці.

«Субсидія, яку таке домогосподарство отримало готівкою у березні та отримає у квітні, завдяки розумному споживанню енергоресурсів та наявності на рахунку в надавача послуги невикористаної допомоги, може бути використана на власний розсуд сім’ї», — зазначають в Кабміні.

Монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на Урядовий портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45201

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.