«

»

Мар 06 2019

Распечатать Запись

У 2019 році на кір захворіли понад 300 мешканців Дніпропетровщини

За два місяці 2019 року на кір захворів 331 мешканець Дніпропетровщини. Більшість із них не мали щеплень від недуги. Про це сповістили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Епідемії кору на Дніпропетровщині немає. Показник захворюваності – на середньому рівні. Недугу зафіксували у 331 людини. Щеплень не мали 253 із них», – розповіла завідувач відділення Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров`я України Олена Кузьменко.

Кір – інфекційна недуга, що передається повітряно-крапельним шляхом. Дев’ятеро з десяти нещеплених людей або тих, хто не хворів на кір, можуть занедужати після контакту із хворим.

Симптоми недуги – висока температура, кашель, нежить, висипи. Кір може викликати серйозні ускладнення: пневмонію, вушну інфекцію, енцефаліт.

Від кору захищає лише специфічний імунітет, який формується завдяки вакцинації. Її треба проводити згідно з Національним календарем. Дітям, які до 6 років не вакцинувалися, варто зробити два щеплення з інтервалом у місяць.

Для дітей вакцини безкоштовні. Безоплатно їх також можуть отримати нещеплені дорослі до 30 років, якщо вони контактували з хворими.

Загалом на кір захворіли понад 73 тис українців.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45096

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.