«

»

Фев 26 2019

Распечатать Запись

Вибір 15-річного”. У Покрові вшанували пам’ять Дані Дідіка

“Герої не вмирають” — це гасло займає особливе місце у сучасній українській історії. Тисячі патріотів віддали своє життя заради України. Одним з них був 15-річний Данило Дідік. Звичайний харківський хлопець, спортсмен та активіст — він з самого початку буремних подій 2014-го року виступав на захист  територіальної цілісності України.

Його життя обірвалося жорстоко і трагічно. 22 лютого 2015-го року, в день річниці Революції гідності, Даня Дідік був учасником ходи на підтримку єдності України. Хлопець йшов попереду колони, коли пролунав вибух. Він отримав численні травми і помер наступного дня, не приходячи до тями. Йому було 15 років…

Указом Президента України харків’янина Данила Дідіка було посмертно нагороджено орденом “За мужність III-го ступеня.

Історія маленького героя вразила усіх українців. Пом’ять про  нього вшанували в різних регіонах нашої держави.

Вагомий внесок у те, аби ім’я хлопця стало безсмертним,  зробив  Покров. 27 квітня 2018-го року у  місті ухвалили  рішення про присвоєння дитячою-юнацькій школі  імені Дані Дідіка.

На переконання міського голови Олександра Шаповала, саме з таких кроків вибудовується усвідомлення справжньої  ціни миру.

 

Невдовзі там урочисто відкрили  меморіальну дошку, де були присутні батьки Дані, для яких наше місто стало близьким  і рідним.  На честь  Дані  у місті пройшов юнацький футбольгий турнір.

23-го лютого, в річницю смерті героя, вихованці та викладачі ДЮСШ побували у міському музеї ім. Миколи Занудька, де була влаштована експозиція, присвячена пам’яті Дані Дідика. Юні спортсмени Покрова прослухали розповідь про життєвий шлях та ідеали справжнього патріота, ім’я якого з гордістю носить їх заклад. Також  вони переглянули унікальний фільм “Вибір 15-річного”, створений студією “Зміст” до річниці загибелі хлопця. Кадри з життя Дані, спогади його однокласників, вчителів — все це давало можливість зрозуміти глибину патріотизму простого українського школяра. Після цього учасники зустрічі запалили свічку та вшанували пам’ять героя хвилиною мовчання.

Завершився пам’ятний захід покладанням квітів до стели з портретом Дані Дідика, яка сьогодні прикрашає будівлю ДЮСШ.

ІПам’ять про героя стала невід’ємною частиною новітньої історії Покрова.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44928

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.