«

»

Фев 08 2019

Распечатать Запись

Мережа сейсмологічного моніторингу Запорізької АЕС реєструє будь-який землетрус

Запорізька АЕС реалізувала проект мережі сейсмологічного моніторингу. Це постфукусімський захід у рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків України.

Шість сейсмостанцій розташовані в 30-кілометровій зоні підприємства. В їх свердловинах встановлені сейсмодатчики. Вони реєструють землетруси, і щодня інформація надходить на сервер атомної станції.

Реалізація проекту почалась у 2012 році. В дослідному режимі система почала працювати в 2017, а цього року мережу введуть в промислову експлуатацію і проект буде повністю завершений.

«Землетруси бувають різної інтенсивності, і не всі людина здатна відчути, проте прилади їх реєструють. Щодня відбуваються якісь сейсмічні події по всьому світу, і наші датчики їх фіксують», — розповіла провідний гідрогеолог служби експлуатації будівель та споруд Запорізької АЕС Вікторія Різон.

На підставі сейсмологічного моніторингу фахівці прораховують проектні землетруси, які можливі на території розміщення ВП ЗАЕС. А також інтенсивність їх прояву на поверхні в балах.

Зібрана інформація за запитом надається цехам та підрозділам, а також постачальникам обладнання. Тобто заводи-виробники випускають устаткування вже з урахуванням його сейсмостійкості.

Сейсмостанції розташовані на майданчику ВП ЗАЕС, в с. Дніпровка, Знам’янка, Благовіщенка, Добра Надія та м. Нікополь.

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44591

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.