«

»

Фев 07 2019

Распечатать Запись

В пам’ять про людину, з якою “заговорили” скіфи

“Душу спалити треба, як хочеш когось зігріть! – знамениті слова Бориса Мозолевського знову звучали у стінах міського музею 4 лютого.

Саме в цей день, у річницю визволення міста Покров від окупації, легендарному археологу мало б виповнитися 83 роки. Доля відміряла йому небагато часу як людині, але свій життєвий шлях славетний археолог дійсно пройшов з палаючим серцем і душею. Справжня легенда не лише української, але й світової археології, поет і патріот рідної землі — Борис Мозолевський навіки став частиною історії Покрова.

Віддаючи шану генію,  працівники музею провели пішохідну екскурсію для підопічних територіального центру парком, який носить ім’я Бориса Мозолевського. Адже, назвавши реконструйований парк на його честь, наше місто зробило унікальний пам’ятник  легендарному археологу. Пам’ятник, який уособлює зв’язок поколінь та пам’ять рідної землі.

Крім того, для підопічних терцентру цього дня влаштували демонстрацію унікального кінофільму ‘’Ера Водолія’’, присвяченого життю та археологічній діяльності Бориса Миколайовича. Рідкісні кадри, інтерв’ю з ним  та спогади  друзів — відвідувачі музею отримали від перегляду картини справжнє задоволення і змогли дізнатися для себе багато нового.

Борис Мозолевський пішов з життя в далекому 1993-му році. Але людина живе, доки пам’ятають її шлях, досягнення, думки та ідеї. А тому славетний археолог продовжує жити. Жити в міських топонімах, культурних заходах на його честь і, що найголовніше — жити в історичній пам’яті Покрова.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44572

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.