«

»

Фев 04 2019

Распечатать Запись

Музей Покрова розповідає про війну

Четвертого лютого Покров відзначатиме 75 річницю  звільнення міста від нацистських загарбників. Яким був той пам’ятний лютий 44-го, що пережили наші земляки під час окупації – про це розповідає міський народний історико-краєзнавчий музей ім..Занудька.

Періоду Другої світової, цій, героїчній сторінці історії краю, у закладі присвячено окрему залу. Сотні експонатів свідчать про війну, яка залишила свій слід чи не у кожній родині покровчан. Минуло 75 років, а ця зала не перестає поповнюватися матеріалами – спогадами, свідченнями, фотографіями, листами і особистими речами, які приносять до закладу діти й онуки визволителів.

До 4 лютого музейники представлять містянам нову експозицію, яка доповнить розповідь про часи окупації та звільнення. Архівні матеріали, світлини ілюструють найтрагічніші періоди – долю в’язнів концтаборів та остарбайтерів, холокосту, розправи над мирними жителями. І героїчної боротьби партизан, підпільників, воїнів-визволителів за перемогу. Значення кожного експонату підсилюють кадри кінохроніки, завдяки мультимедійності, у музеї можна переглянути тематичні документальні фільми й відеоряди. Окремо поглиблена розповідь про героїв, чиїми іменами названо вулиці Покрова.

До визначної дати музей пропонує  пішохідні екскурсії Покровом, вивчення  історичної мапи міста, місць, пов’язаних з Другою світовою. За словами працівників закладу, ці екскурсії є однією з головних складових естафети пам’яті, що триває загальноосвітніми закладами. Виїзні зустрічі проходять за участі ветеранів Збройних сил, дітей війни. Школярам розповідають про людей, які пережили  роки окупації, наводять цифри й факти, говорять про страшні втрати й неймовірні зусилля, якими досягався мир.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44493

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.