«

»

Фев 01 2019

Распечатать Запись

Підвищуючи економічність та ефективність

Минулого року служба головного фахівця з турбін Запорізької АЕС внесла гідний внесок у роботу станції, здійснюючи інженерний супровід ремонтів та технічного обслуговування, а також роботи стосовно модернізації та продовження термінів експлуатації. За підсумками 2018 року це підвищило економічність та ефективність роботи обладнання в цілому.

З найбільш значущих робіт начальник служби Дмитро Самокiш відзначає продовження терміну експлуатації обладнання блока №4. В межах цього завдання була проведена заміна конденсатора. «Таким чином ми змогли досягти збільшення вироблення електроенергії, – зазначає Дмитро Самокiш. – Зараз йде дослідно-промислова експлуатація нового конденсатора блочно-модульного типу у складі турбінної установки. В порівнянні з показниками листопада та грудня 2018 року з аналогічними періодами 2016 та 2017 років відзначено середній приріст потужності близько 15 МВт».

Продовження терміну експлуатації енергоблока — це процес безперервний. Він передбачає виконання цілого комплексу завдань ще до завершення проектного терміну експлуатації. Це безпечна експлуатація, ремонт, технічне обслуговування, аналіз документації, технічний огляд обладнання, виконання всіх регламентних робіт з контролю металу та відновлення його працездатності.

У 2019 році службою головного фахівця з турбін планується повністю завершити роботи з продовження терміну експлуатації на блоці №5 за своїм напрямком. Цей процес не зупиняється, тому що за результатами оцінки технічного стану видаються рекомендації відносно подальшої експлуатації.

Крім підтримки обладнання у працездатному стані в цьому році буде проведена велика робота з оптимізації та економічності. Тому передбачається заміна конденсаторів на блоці №2, який буде виведено у плановий ремонт у березні. Це велика робота із залученням проектантів, підрядних організацій, а також структурних підрозділів станції. Зараз вже йде облаштування монолітного бетонного майданчика.

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44475

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.