«

»

Янв 31 2019

Распечатать Запись

На ЗАЕС триває процес підвищення безпеки усіх енергоблоків

 2018 рік увійшов в історію Запорізької АЕС як рік продовження терміну експлуатації енергоблоку №4. Для цеха теплової автоматики та вимірювань минулий рік був насичений реконструктивними роботами. Але усі заплановані заходи виконані на 100 відсотків.

«Колектив цеху активно працював у цьому напрямку. У межах виконання заходів з модернізації автоматизованих систем управління технологічними процесами на блоці №4 виконана заміна обладнання керуючої системи безпеки 2-го та 3-го каналів, систем управління реакторного та турбінного відділень, регуляторів на сучасні програмно-технічні комплекси», — зазначив заступник начальника цеху з реконструкції Віталій Багатко.

Встановлено обладнання системи аварійного та післяаварійного моніторингу для контролю параметрів безпеки та стану систем реакторної установки під час проектних та запроектних аварій на АЕС. Виконана модернізація нижнього рівня інформаційно-обчислювальної системи реакторного та турбінного відділень. Впроваджена система контролю концентрації водню в гермооболонці для запроектних аварій, система діагностики зусиль в армоканатах гермооболонки, система контролю параметрів воднохімічного режиму. Реалізована комплексна система діагностики реакторної установки.

За досить короткий час такий самий обсяг робіт був також реалізований на третьому енергоблоці, де додатково модернізовано також систему електроживлення.

Працівниками цеха проводилася спільна робота з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського співтовариства з атомної енергії. Експерти ЄБРР оглянули встановлене обладнання на енергоблоках 3, 4, 5 та зазначили, що за результатами проведеного моніторингу, зауважень до виконання заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки енергоблоків на Запорізькій АЕС немає.

Колектив цеху ТАВ активно готується до планової ремонтної кампанії 2019 року.

«Вже у лютому разом з фахівцями дирекції організації вхідного контролю ДП «НАЕК «Енергоатом» та управлінням виробничо-технологічної комплектації ЗАЕС будемо приймати нове основне обладнання та додаткову комплектацію, а з управлінням капітального будівництва та суміжними структурними підрозділами станції – проекти. Буде здійснено вхідний контроль. Це важливий етап, від нього залежить подальше якісне та своєчасне впровадження обладнання на місці експлуатації», — прокоментував Віталій Багатко.

Процес підвищення безпеки усіх енергоблоків ЗАЕС триватиме й надалі, що є, безперечно, пріоритетним завданням усього колективу підприємства.

 

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44414

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.