«

»

Янв 02 2019

Распечатать Запись

На ЗАЕС впроваджується модифікація, націлена на підвищення потужності енергоблоків до 101,5%

На енергоблоці № 2 впроваджується модифікація, націлена на підвищення дозволеної теплової потужності до 101,5% номінальної. На блоках проекту В-320 в Україні це реалізується вперше. «Пілотні»: № 2 ЗАЕС, № 4 РАЕС і № 1 ХАЕС. Отже другий блок ЗАЕС – знову серед першопрохідців, і досвід, отриманий на ньому, згодом буде реалізований в масштабах країни.

«По «пілотному» другому блоку у нас – повна готовність. Більш того, несення навантаження 101,5% номінальної потужності на Запорізькій АЕС можливо і на блоках 1, 3, 4. Що стосується п’ятого і шостого – то на них необхідно буде виконати ряд модернізацій. Дослідну експлуатацію другого блоку плануємо почати після ППР-2019. І коли другий блок пройде дослідну експлуатацію і буде оформлено введення в промислову експлуатацію, поширення цієї «пілотної» модифікації має продовжитися на інші блоки», —  підкреслює головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін.

Мета модифікації – збільшення вироблення електроенергії за рахунок підвищення точності визначення теплової потужності реактора і точності її підтримки при збереженні основних проектних рішень.

Очевидний плюс: реалізація резервів збільшення потужності діючих енергоблоків АЕС дозволяє підвищити обсяги генерації електроенергії без істотних витрат.

Фахівці ЗАЕС констатують повну готовність технічної частини. Тож у даний час основна увага в процесі впровадження «пілотного» проекту на другому блоці ЗАЕС націлена на узгодження документації. На сьогодні концептуальне технічне рішення погоджено. Розроблене на його основі технічне рішення про впровадження модифікації на блоці № 2 та попередній звіт з аналізу безпеки проходили державну експертизу в ДНТЦ ЯРБ. І зараз ведеться робота по усуненню зауважень експертів. Після чого документи знову будуть відправлені на узгодження в Держатомрегулювання.

Процес збільшення встановленої потужності атомних енергоблоків відбувається в усьому світі. На ряді зарубіжних АЕС, як з ВВЕР-440, так і з ВВЕР-1000 обґрунтовано і виконано підвищення теплової потужності реакторів. Роботи з підвищення теплової потужності ВВЕР-1000 вже до 104% номінальної потужності виконані на АЕС «Темелін» (Чехія), на Балаковській, Калінінській і Волгодонській АЕС (РФ). А на АЕС «Козлодуй» (Болгарія) обґрунтована безпека роботи на рівні потужності 104% номінальної.

Збільшення встановленої потужності АЕС – це вагомий внесок в загальне вироблення електроенергії і підвищення економічності роботи атомних станцій.

«Підвищення потужності діючих енергоблоків – стратегічна програма Енергоатому. Її реалізація дуже важлива з точки зору ефективності використання існуючих потужностей енергоблоків АЕС. Це по суті наш внесок в енергетичну безпеку України», – каже головний технолог ЗАЕС Андрій Ганенко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43872

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.