«

»

Ноя 08 2018

Распечатать Запись

Спільний проект АТ «Турбоатом» та ДП «НАЕК «Енергоатом» з розробки нового покоління конденсаторів для АЕС рекомендовано на присудження Держпремії України

Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки за результатами голосування пропонує присудити Державну премію України в галузі науки і техніки 2018 року роботі АТ «Турбоатом» та ДП «НАЕК «Енергоатом» з розробки нового покоління конденсаторів для українських АЕС.

Представлена робота присвячена створенню конденсаторів нового покоління «блочно-модульного» виконання для турбоустановок потужністю 1000 МВт. Вироби відповідають сучасним вимогам з енергоефективності та надійності, як для модернізації діючих АЕС, так і для будівництва нових.

У ході розробки та реалізації проекту вирішувалися складні наукові завдання. У їх вирішенні брали участь не лише фахівці АТ «Турбоатом», але і партнери підприємства: Інститут проблем машинобудування, Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона, а також ДП «НАЕК «Енергоатом», який є стратегічним замовником та партнером АТ «Турбоатом».

Крім наукових проблем, у роботі врахований світовий досвід. При цьому у порівнянні з конденсаторами, які створюються різними світовими виробниками для інших замовників, рішення, використані АТ «Турбоатом», відрізняються новизною. Вона полягає не лише в конструкції конденсатора, а й у багатьох технологічних рішеннях.

На Запорізькій АЕС нові конденсатори «блочно-модульного» виконання успішно експлуатуються на блоках №3, №4.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42978

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.