«

»

Окт 17 2018

Распечатать Запись

Компанія «Енергоатом» отримала ліцензію на експлуатацію енергоблока №4 Запорізької АЕС у понадпроектний термін

Генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець в урочистій обстановці отримав ліцензію про продовження терміну експлуатації ядерної установки енергоблоку №4 Запорізької АЕС від голови Держатомрегулювання Григорія Плачкова. Вручення відбулося сьогодні, 16 жовтня, в офісі Держатомрегулювання.

Григорій Плачков подякував колективу Запорізької АЕС за масштабну та якісну роботу з продовження терміну експлуатації та підвищення рівня безпеки четвертого енергоблоку станції.

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський висловив задоволення виконанням заходів з продовження ресурсу, виконаних на енергоблоці №4 Запорізької АЕС.

«Почалася ця робота в далекому 2003 році, коли була прийнята відповідна постанова Уряду про продовження термінів експлуатації енергоблоків вітчизняних АЕС. Саме тоді ми почали напрацювання нормативної бази та підготовку до виконання заходів з продовження термінів експлуатації блоків. З отриманням ліцензії на продовження експлуатації четвертого блоку ЗАЕС, велика частина генеруючих потужностей Енергоатому отримала ліцензії на продовження терміну служби. Це ще раз доводить, що в української атомної енергетики є майбутнє. Спасибі всім за роботу», — підсумував глава ДП «НАЕК «Енергоатом».

11 жовтня Колегія Держатомрегулювання одноголосно підтримала пропозицію схвалити висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №4 ЗАЕС та встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблоку — 4 квітня 2028.

Проектний термін експлуатації енергоблоку №4 Запорізької АЕС закінчився 4 квітня 2018 року. Зараз на блоці закінчується середній планово-попереджувальний ремонт, протягом якого проведено ряд обов’язкових технічних та організаційних заходів, масштабна реконструкція та модернізація обладнання, встановлене нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи. Таким чином, забезпечена надійна та безпечна експлуатація енергоблоку у понадпроектний термін.

Процес продовження терміну експлуатації трьох попередніх енергоблоків Запорізької АЕС показав відповідальність, послідовне та зважене ставлення до проведених заходів не тільки персоналу станції, а й громадськості зони спостереження, органів місцевого самоврядування.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку №4 ЗАЕС Держатомрегулювання приймає після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку, в якому експлуатуюча організація обґрунтовує можливість безпечної довгострокової експлуатації блоку. Держатомрегулювання вже завершило державну експертизу ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблоку №4 ЗАЕС. Згідно з висновками Держатомрегулювання, матеріалами ЗППБ енергоблоку №4 ЗАЕС підтверджена спроможність експлуатуючої організації забезпечити при подальшій експлуатації енергоблока захист персоналу, населення та навколишнього середовища відповідно до вимог норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки.

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42575

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.