«

»

Окт 08 2018

Распечатать Запись

Безкоштовний рентген і е-карта кожному.


В рамках медреформи народу обіцяють безкоштовну діагностику, а лікарям — комп’ютери.
Медреформа в Україні набирає обертів — у МОЗ анонсували її наступні етапи. У другій половині наступного року відомство планує запустити для українців безкоштовну діагностику — рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця і інші обстеження. Послуги оплатить Нацслужби здоров’я, але тільки якщо на діагностику направляє сімейний лікар. Безкоштовними будуть і візити до лікарів вторинної медицини, але теж у напрямку терапевта.
Відвідати вузького фахівця можна і без направлення, але така консультація обійдеться пацієнту в копієчку. Платними стануть і інші послуги, наприклад, ті, які відносяться до сфери естетики і косметології. «Медзаклади зможуть надавати ці послуги платно офіційно», — уточнює глава МОЗ Уляна Супрун. Єдиний перелік платних послуг у лікарнях відомство обіцяє оприлюднити найближчим часом.
Одним з кроків медреформи в 2019 році стане запуск електронних медкарт. Всі дані про здоров’я пацієнта обіцяють оцифрувати. В карту хочуть додати електронні направлення до спеціалістів вторинки, рецепти на «Доступні ліки» і лікарняні. У зв’язку з цим в МОЗ радять головам міст і громад закупити в свої лікарні комп’ютери. «Треба швидше реорганізувати медустанови в комунальні некомерційні підприємства і створити привабливі умови для роботи медиків», — додають у відомстві.
У проекті бюджету на наступний рік на охорону здоров’я передбачено 92,3 млрд грн — на 9,5 млрд грн більше, ніж в цьому. На первинку хочуть виділити 15,3 млрд грн, на вторинний ринок — 2 млрд грн, на екстрену медичну допомогу — 1 млрд грн.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42321

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.