Дневной архив: 21 февраля 2020

Фев 21 2020

На ЗАЕС пройшли – конференція трудового колективу і звітна профспілкова конференція

На Запорізькій АЕС пройшли дві конференції – трудового колективу і звітна профспілкова конференція первинної профспілкової організації, на яких обговорили та підвели підсумки виконання колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом за 2019 рік та окреслили основні завдання перед персоналом Запорізької АЕС на поточний рік.

В роботі конференцій взяли участь виконавчий директор з персоналу Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Остаповець, голова первинної профспілкової організації ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич, генеральний директор Запорізької АЕС Петро Котін та заступник голови ППО Запорізької АЕС Іван Здравчев.

Відкрив конференцію генеральний директор ЗАЕС Петро Котін. Він підкреслив, що минулий рік в цілому для станції був насиченим, колектив впорався з усіма поставленими завданнями. Усі заходи за колективним договором виконувалися вчасно.

Щодо виробничих показників, були виконані усі взяті на себе зобов’язання, які стосуються експлуатації, виробництва електроенергії, ремонту енергоблоків та скорочення його терміну, реконструкції та модернізації, диверсифікації постачання ядерного палива,  збільшення встановленої потужності енергоблока №2 до 101,5% та продовження реалізації проєкту ризик-орієнтованого підходу до ремонтів енергоблоків. З великих проектів 2019 року – введення в промислову експлуатацію комплексу з переробки РАВ.

Генеральний директор ВП ЗАЕС торкнувся і таких важливих напрямків як охорона праці та охорона здоров’я персоналу. Максимальну увагу він приділив лідерській якості персоналу в галузі безпеки. Що стосується молоді, Петро Котін наголосив, що наразі молодих фахівців на Запорізькій АЕС 22% і це майбутнє підприємства, на кого в подальшому станція буде покладатися.

На сьогоднішній день у ВП ЗАЕС працюють 11 187 працівників. Персонал станції – це колектив професіоналів, на який покладені важливі завдання і з якими він успішно справляється.

Заступник голови ППО Запорізької АЕС Іван Здравчев в своїй доповіді зазначив, що соціальна політика ДП «НАЕК «Енергоатом» є одним з головних і пріоритетних напрямків в діяльності підприємства. На станції діє єдина система соціальних пільг і гарантій для працівників, вона прописана в колективному договорі Компанії і виконується неухильно.

На звітній профспілковій конференції первинна профспілкова організація Запорізької АЕС відзвітувала про свою роботу за минулий рік. Також на ній було обрано делегатів на конференцію трудового колективу та профспілкового комітету ДП «НАЕК «Енергоатом».

Источник: заес

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53423

Фев 21 2020

У Нікополі поліцейські проводять рейди та виявляють недоброчесних підприємців

Працівники поліції задокументували факти реалізації 138 літрів алкогольних напоїв без марок акцизного збору та 3780 пачок тютюнових виробів, без відповідних дозвільних документів.

Дільничні офіцери поліції Нікопольського ВП 19 та 20 лютого на території району провели профілактичний рейд в ході якого перевірили дев’ять закладів торгівлі в різних районах міста.

Під час відпрацювання були виявлені факти реалізації алкогольної та тютюнової продукції без відповідних документів. Правоохоронці вилучили 138 літрів алкогольних напоїв, які збувались без марок акцизного збору.

Крім того, поліцейські виявили підприємця, який займався реалізацією тютюнових виробів без будь-яких дозвільних документів та без марок акцизного збору. З його закладу торгівлі правоохоронці вилучили 3780 пачок цигарок.
За даними фактами було складено два адміністративні протоколи за ч.1 ст.156 КупАП (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами). Санкція статті передбачає накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Источник: Нікопольський відділ поліції ГУНП в Дніпропетровській області

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53420

Фев 21 2020

ДЛЯ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ ОРГАНІЗУВАЛИ ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ВІЙСЬКОВИХ ВИШІВ

Захист рідної землі може бути не просто обов’язком кожного свідомого громадянина, але і відповідною професією. Саме про це йшла мова під час зустрічі учнів випускних класів міста з представниками вищих навчальних закладів, які готують спеціалістів Збройних Сил України.

Вона була організована Покровським міським центром комплектації та соціальної підтримки військовослужбовців і відбулася 18 лютого на базі загальноосвітнього ліцею. Участь у заході взяв і відділ молоді та спорту міськвиконкому.

До Покрова цього дня приїхали представники військових вищих навчальних закладів Харкова, Одеси та Дніпра. Зокрема, викладачі харківського факультету зенітних ракетних військ та кафедри військової підготовки спеціалістів Держспецтранслужби Дніпропетровського університету залізничного транспорту.

Випускників ознайомили з перевагами навчання та після його закінчення, саме при виборі військових закладів. Учні мали можливість з перших вуст отримати відповіді на свої питання як від викладачів, так і студентів-курсантів цих закладів.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53415

Фев 21 2020

Чому енергетики планово відключають світло у Дніпропетровській області

Кожен житель хоча б раз стикався з відключенням світла будинку або на роботі. Це створює незручності та порушує звичний спосіб життя. Чому відключається електрика і як бути до цього готовим — в матеріалі ДТЕК Дніпровські електромережі.

Електричні мережі в Дніпропетровській області були прокладені ще в минулому столітті. Термін їх експлуатації давно скінчився. Енергокомунікацій регіону зношені на 60-70%.

ДТЕК модернізує традиційну енергетику, роблячи її більш ефективною. На ремонт та розвиток енергоінфраструктури тільки в минулому році ДТЕК Дніпровські електромережі направив 531 млн грн. Це, зокрема, дозволило реконструювати 116 км та побудувати майже 14 кілометрів нових повітряних ліній.

Однак ця цифра — менше 0,3% протяжності мереж всього регіону (понад 44 тисяч км). Швидше оновлювати енергоінфраструктуру компанії не дозволяє обмежена інвестиційна програма, яку щорічно затверджує державний Нацрегулятор.

Лінії, які давно відслужили свій термін та вже не відповідають технічним параметрам, несуть загрозу обривів та аварій. Аварійні відключення електрики вимагають багато часу на пошук та усунення причин, а також несуть ризик поломок для іншого енергообладнання. Так, під час останнього погіршення погодних умов 5 лютого було знеструмлено близько 100 населених пунктів області.

Источник: РЕГІОН — Вісті Придніпров’я

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53412

Фев 21 2020

Днепропетровщина – вторая по рождаемости в Украине

Днепропетровская область оказалась одной из самых плодовитых в стране. По итогам 2019 года мы стали вторыми после Киева по рождаемости. Об этом на пресс-конференции в ИА «Мост-Днепр»  сообщила главный специалист отдела лечебно-профилактической помощи детям и матерям департамента здравоохранения Днепропетровской ОГА Екатерина Каира.

-Днепропетровская область не впервые занимает второе место по рождаемости в Украине. Но объясняется это не тем, что у нас прям всё хорошо. Хочу сказать, что в Днепропетровской области, точно так же как и в Украине в целом, падает рождаемость, и этот показатель на сегодняшний день приблизился к цифре 2000-го года, а именно 7,1 на 1 тыс. женщин фертильного возраста.За последние 10 лет, если мы посмотрим статистику Днепропетровщины и Украины начиная с 2008-2010 годов, мы имеем прогрессивное уменьшение рожденных детей. Тогда возникает вопрос, почему же мы на втором месте. Во-первых, у нас очень большая область, которая насчитывает более 3 млн граждан. Во-вторых, у нас очень даже неплохой репродуктивный потенциал – около 700 тыс. женщин репродуктивного возраста живет именно в Днепропетровской области. Третий момент, ключевой, — у нас очень хорошо поставлено родовспоможение и около 10% родов принимаются у женщин близлежащих областей.На протяжении последних нескольких лет мы практически всё время были вторыми по рождаемости. Если вспомнить 2012-2013 годы, мы были вторыми после Донецкой области (около 37 тыс родов против 41 тыс.). В 2019 — после Киева (22 тыс. против 30 тыс.), — прокомментировала ситуацию Екатерина Каира.

Источник: Новости Днепра сегодня

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53409

Фев 21 2020

За выезд автомобиля на тротуар предлагают жестоко наказывать

За выезд автомобиля на тротуар предлагают поднять штрафы и изымать водительское удостоверение на срок от одного до трех лет.

Об этом свидетельствует зарегистрирована петиция №22 / 086842-эп на сайте электронных петиций Украины.

Автор документа отмечает, что только в Киеве в течение 2019 погиб 51 пешеход, из них 7 — на тротуарах.

По его словам, массовая езда по тротуарам в Украине уже давно стала нормой. Ведь прямая норма закона, которая бы предусматривала ответственность за такое правонарушение, в Кодексе об административных правонарушениях отсутствует.

Что предлагают:

  • принять решение о введении ответственности за езду по тротуарам независимо от цели такой езды, дополнив Кодекс Украины об административных правонарушениях соответствующей статьей;
  • ввести за такое правонарушение штраф в размере 200 необлагаемых минимумов граждан (3400 грн) или лишение права управления на один год;
  • в случае повторного совершения такого нарушения предусмотреть штраф в размере 300 необлагаемых минимумов граждан (сейчас — 5100 грн) или лишение права управления на три года;
  • ввести ответственность владельца ТС, в случае если автомобиль который двигался по тротуару и скрылся с места нарушения.

В случае если петиция наберет 25000 голосов, она будет рассмотрена и будет принято решение о ее выполнении.

Источник: Соцпортал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53406

Фев 21 2020

82% украинских пенсионеров получают пенсию ниже реального прожиточного минимума

82,7% пенсионеров в Украине получают выплаты ниже фактического прожиточного минимума, который в действительности составляет 4000 гривен.

Об этом заявила первый заместитель Министра социальной политики Украины Наталья Ненюченко, передает пресс служба ведомства.

Чиновница отметила, что такой показатель является проблемой, требующей решения. По ее словам, основными факторами низкого пенсионного обеспечения является теневая занятость.

Она также отметила, что ненадлежащее государственное регулирование инклюзивности и доступных услуг не позволяет пожилым людям вести полноценную жизнь и быть частью социума.

Как известно, прожиточный минимум в Украине, который установлен законом, сейчас составляет 2102 гривны в месяц. В течение 2020 его планируют дважды повышать — в июле и декабре. Однако сколько он составит после повышения, пока неизвестно.

Источник: Соцпортал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53403

Фев 21 2020

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

21 лютого 2020 року в мережі знаходяться 4 енергоблока Запорізької атомної електростанції: перший, другий, четвертий та п’ятий. Сумарна потужність складає 4 050 МВт.

Третій енергоблок заходиться в плановому капітальному ремонті. На шостому енергоблоці триває плановий середній ремонт.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків Запорізької АЕС складає 0,11 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон на проммайданчику складає 11 мікрорентген за годину, в санітарно-захисній зоні (територія навколо станції радіусом 2,5 км) — 8-12 мікрорентген за годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької атомної станції.

Запровадження найкращого досвіду експлуатації АЕС, суворе дотримання вимог природоохоронного законодавства дозволяє Запорізькій АЕС підтримувати статус безпечного, екологічно чистого та надійного виробника електричної енергії.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53400