Дневной архив: 19 февраля 2020

Фев 19 2020

Украинские вузы предлагают передать частным инвесторам

Украина может передавать в концессию (в управление частным инвесторам) государственные университеты и больницы.

Об этом сообщает Громадське со ссылкой на слова министра развития экономики Тимофея Милованова во время презентации стратегии экономического роста.

По концессии, я отметил, что у нас есть пакеты портов, аэропортов и вокзалов. В будущем, я думаю, возможно говорить и о больницах, и об университетах, — заявил министр.

По его словам, передача объектов социальной и образовательной инфраструктуры в частные руки будет зависеть, прежде всего, от конкретных условий и стратегических задач.

Источник: Соцпортал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53383

Фев 19 2020

Мешканця Нікополя судитимуть за вбивство через необережність

Слідством встановлено, що обвинувачений разом з потерпілим проживали в орендованому домоволодінні у м.Нікополі. У жовтні 2019 року один з чоловіків повідомив іншому, що має намір перевезти до будинку свою родину, а тому останньому необхідно збирати речі та виїжджати.

Сусід, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, обурився. В ході конфлікту один з чоловіків, не маючи наміру вбивати приятеля, взяв зі столу дерев’яну палицю та вдарив нею останнього у грудну клітину. Потерпілий не встояв на ногах, впав на цегляне покриття та вдарився головою, що й спричинило його смерть.

Судовий розгляд справи триває.

Источник: РЕГІОН — Вісті Придніпров’я

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53380

Фев 19 2020

У Марганці з нагоди п’ятої річниці Закону України «Про пробацію» відбувся брифінг

З нагоди відзначення п’ятої річниці прийняття Закону України «Про пробацію» та з метою поглиблення громадського діалогу щодо підвищення безпеки суспільства через розвиток національної пробації як ефективної системи протидії повторним кримінальним злочинам на базі Томаківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» 17 лютого у Марганецькому міськвиконкомі проведено брифінг.

Участь у заході взяли заступник голови Марганецької міської ради Тетяна Платонова, заступник директора Марганецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Череповська,  начальник Марганецького відділення бюро правової допомоги Олег Деревянко, начальник Марганецького відділу управління праці та соціального захисту населення Гульнара Хникіна, заступник начальника Марганецької міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Наталія Килева. До заходу також долучилися представники освітніх закладів міста, Державної виконавчої служби, спостережної комісії.

Під час брифінгу увагу присутніх було звернено на забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених без позбавлення волі на певний строк, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Денис НІКІТАС,

Томаківський районний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

у Дніпропетровській області.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53377

Фев 19 2020

У Покрові проблему безпритульних собак вирішують за програмою ВСВП

ВСВП це — відлов – стерилізація – вакцинація – повернення на місце відлову. Саме за такою схемою працює ця система, коли тварина проходить певний цикл і повертається у звичне середовище.

Програма ВСВП – практика більшості міст, де питання безпритульних тварин намагаються вирішувати максимально гуманними засобами і відповідно до чинного законодавства, Закону України «Про тваринний світ». Абревіатура розкриває усі етапи – від відлову, до випуску собак з чипами у вусі. Місто розпочало працювати за цією схемою ще минулоріч, продовжило і у 2020 році.

Спільно зі спеціалістами Нікопольської дільниці безпритульних тварин КП « Міські автомобільні дороги 1» з якими укладено договір, працівники «Добробуту» проводять роботу з відлову та стерилізації собак. Тільки за минулий тиждень було відловлено 12 собак, до цього шість.

Сьогодні собак повертали «додому» і ми змогли не лише побачити, як це відбувається, а й поспілкуватися з начальником дільниці безпритульних тварин Ольгою Гардт та її колегою Олександром Дунаєнком. Їх ще називають волонтерами, бо допомога тваринам – то вже життєва філософія.

У їхній роботі безліч нюансів, які слід враховувати при відлові собак. Одні тварини одразу ідуть на контакт, інші проявляють агресію. Тут вже не діють приманки, не обходиться без «летючого» шприцу зі снодійним. Тварин переправляють до притулку, де після кількох днів нагляду – карантину, їх стерилізує ветлікар. Вже через тиждень, за умови відсутності ускладнень, привиту від сказу собаку повертають.

Ольга наголошує: ВСВП оптимальне рішення наболілої проблеми, бо зменшує популяцію тварин і агресію собак.

На думку фахівців, важливо, щоб це розуміли мешканці, які часто перешкоджають відлову. Треба бути пильними і господарям, які відпускають своїх улюбленців без нашийників та медальйонів, коли неможливо з’ясувати, господарська собака чи безпритульна. Ті ж покровчани, хто вже стикнувся з ВСВП, говорять про позитивні сторони. Так, Ольга Астаф’єва розповідає про швидке реагування служб, які стерилізували безпритульну собаку, що тримала у напрузі жителів Пляжної. Люди вже знають, що тварин везуть не на забій.

Це один з головних факторів, про які говорять працівники служб, а ще вони мріють, що ці собаки знайдуть свій дім, що тварин не будуть викидати на вулицю, що в них з’являться  дбайливі та відповідальні господарі.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53374

Фев 19 2020

ПРИВАТИЗАЦІЯ У ЛЮТОМУ

На виконання рішення міської ради від 28.11.2019 № 71-56/VІІ «Про включення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації та визначення способу приватизації об’єкта комунальної власності» приватизовано способом «ВИКУП» об’єкт комунальної власності:

нежитлове вбудоване приміщення, загальною площею 45,00 м², за адресою Дніпропетровська обл., м. Нікополь, вул. Бориса Мозолевського, 13Г придбано ФОП Дерев’янко Ю.В. за ціною 61 080грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ 10 180 грн.00 коп.

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53371

Фев 19 2020

До уваги осіб з інвалідністю! Соціальний проект навчання ІТ спеціальностям та працевлаштування людей з інвалідністю «Ти можеш усе! Можливості безмежні!»

З 5 лютого 2020 стартував запроваджений Мінсоцполітики, разом з Громадською організацією «Прометеус» та Асоціацією «Інформаційні технології України», соціальний проект «Ти можеш усе! Можливості безмежні!», який надає можливість бажаючим особам з інвалідністю навчатись безоплатно на онлайн — курсах та, по закінченню навчання, прийняти участь у конкурсі на вакантні посади в провідних ІТ – компаніях України.

Програма навчання складатиметься з двох основних курсів та двох-трьох додаткових на вибір. Серед основних — курс «CS 50 Основ програмування» від Гарвардського університету, що вважається найкращим курсом для оволодіння комп’ютерною майстерністю у світі. Програма навчання адаптована для людей з інвалідністю.

Початок навчання — 5 березня 2020 року. Навчальний процес триватиме 14 тижнів, ще тиждень – на складання тестів і отримання сертифікатів, а далі – конкурси на вакантні посади.

Зареєструватися можна на сайті проекту https://education.msp.gov.ua/ або на платформі «Прометеус».

Інформація щодо навчання додається на 2 арк.

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53368

Фев 19 2020

Місто за тиждень

Освіта
Проведено засідання творчої групи практичних психологів щодо створення єдиного банку даних діагностичного інструментарію.

На базі СЗШ №6 пройшов семінар-практикум для вихователів груп продовженого дня “Сучасні підходи організації роботи вихователя групи продовженого дня”.

Медицина
У пологовому відділенні ЦМЛ народився один малюк. У добовому стаціонарі проліковано 117 хворих, 69 пацієнтів перебувають у денному стаціонарі хірургічного профілю, 87 — у денній терапії.

До Центру первинної медико-санітарної допомоги протягом тижня звернулося 2181 особа, 112 отримали невідкладну допомогу в амбулаторіях.
Бригади екстреної медичної допомоги здійснили 210 виїздів.

Соціальна сфера
На прийомі у фахівців управління праці та соціального захисту населення побувало 516 громадян. Під час прийому в с. Олександрівка звернулося п’ять осіб, а в Шолохівському старостинському окрузі — 26.

Прийнято 140 заяв на призначення усіх видів державної допомоги, у тому числі пільг та субсидій.

Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обстежено 5 суб’єктів підприємницької діяльності, порушень не виявлено.

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, працювала з двома сім’ями.

Особи з інвалідністю отримали сім направлень на забезпечення технічними засобами реабілітації.

В управлінні обліковується 5041 отримувач житлових субсидій, 2941 отримувач державних допомог, 1409 домогосподарства, що користуються пільгами, 277 учасників АТО, 403 ВПО.

Територіальним центром за тиждень підопічним надано 3396 соціальних послуг. Понад 70% наданих послуг отримали підопічні відділення соціальної допомоги вдома.

Мультидисциплінарною командою надано 14 соціальних послуг з комплексного обслуговування громадян.

У центрі зайнятості проведено 26 профорієнтаційних заходів. Для безробітних, які перебувають на обліку організовано інформаційні семінари, тренінги та майстер-клас. Також пройшов семінар “Генеруй бізнес-ідею та розпочинай свій бізнес”.

На базі Центру професійної кар’єри для випускників 3 курсу ПЦППРК проведено майстер-клас “Сучасні джерела пошуку роботи”.

Комунальна сфера
Працівники “Добробуту” обслуговували лінії зовнішнього освітлення, прибирали території міста, здійснювали санітарну обрізку дерев.
У міськводоканалі виконали 7 заявок з водопровідних мереж.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53365