Дневной архив: 13 февраля 2020

Фев 13 2020

Лікарні Нікополя до другого етапу медичної реформи готові

Первинна ланка медицини пройшла шлях реформування і вже отримує фінансування відповідно до укладених декларацій з мешканцями нашого міста. З 1 квітня настає другий етап реформи вторинної та третинної медичної допомоги.

Що це означає?

– Лікувальні заклади будуть укладати договори з Національною службою здоров’я України, яка має свої вимоги до лікувальний закладів щодо кадрів, матеріально-технічної бази і буде закуповувати пакети надання медичної допомоги у лікувальних закладів, – роз’яснює начальник відділу охорони здоров’я НМР Анатолій Сукач.

На сайті Національної служби здоров’я України розміщена інформація щодо пакетів медичних послуг. Кожен бажаючий може з нею ознайомитися.

За словами Анатолія Сукача, лікарні Нікополя до другого етапу медичної реформи готові.

Готувалися заздалегідь:

проводили капітальні та поточні ремонти приміщень, купували і зараз купують нове сучасне обладнання. Провели реорганізацію комунальних медичних закладів у комунальні медичні підприємства, що дозволить отримувати платежі від Національної служби здоров’я України.

Крім того, у 2019 році придбана необхідна кількість комп’ютерної техніки для створення загальної інформаційної мережі, що дозволить і лікарю, і пацієнту бачити яка, коли та в якому обсязі була надана медична допомога.

Головне питання, яке хвилює нікопольців, скільки буде коштувати надання медичної допомоги після цієї трансформації?

– Всі випадки, які будуть включені у пакет надання медичної допомоги, оплачуватимуться Національною службою здоров’я України, – говорить Анатолій Сукач.

Слід додати, що кожний пацієнт вільний отримувати послуги за програмою медичних гарантій у будь-якому закладі, яке надає такі послуги та має відповідний договір з Національною службою здоров’я України.

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53282

Фев 13 2020

ПРО БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ РОЗПОВІДАЛИ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПОКРОВА

Сьогодні більшість людей не уявляє свого життя без інтернету. Та окрім безмежних інформаційних ресурсів, розваг та спілкування друзів, в онлайн можна натрапити на величезну кількість небезпек. В зоні ризику передусім діти, яким бракує життєвого досвіду та знань.

Вчора Україна разом із 140 країнами світу відзначила День безпечного інтернету. Його мета — популяризація безпечного інтернету та більш відповідального користування онлайн — технологіями та мобільними пристроями, особливо серед дітей та молоді.

День безпечного інтернету широко відзначили в освітніх закладах міста. Для учнів провели інформаційні та виховні години, тренінги, відеолекторії та інші заходи, де мова йшла про правильне та відповідальне використання цифрових технологій, основні правила інтернет-безпеки та інтернет-етики.

Діти знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемою людства. Це — інтернет-залежність, тролінг, кібербулінг, фішинг, як вид шахрайства з виманювання персональних даних, використання протизаконного контенту та інше.

Розвиток цифрової компетенції дітей — це тема, яка залишається актуальною як для педагогів, так і батьків.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53279

Фев 13 2020

13 лютого відзначають Всесвітній день радіо

Дата вибрана невипадково: саме в цей день у 1946 році вперше вийшло в ефір «Радіо ООН», яке мовило зі штаб-квартири Організації Об’єднаних Націй.

Всесвітній День Радіо − доволі молоде свято, а вперше його відзначили тільки в 2012 році. Ініціатором запровадження такого свята стала Організація Об’єднаних Націй з питаннях освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Засновники свята вважають, що Всесвітній день радіо повинен послужити зміцненню співпраці між усіма, хто має стосунок до радіо.

Тож вітаємо всіх радіолюбителей та працівників радіо зі святом!

З повагою, колектив «Радіо Ностальжі 102.4 FM».

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53276

Фев 13 2020

«Поділись кров’ю — поділись любов’ю»

Жителям Нікополя нагадують, що Дніпропетровська обласна станція переливання крові м.Нікополь  проводить  акцію, присвячену Дню Св.Валентина 💝«Поділись кров’ю — поділись любов’ю»💝 з розіграшем у подарунок🎁 портативної акустики JBL Charge 4 (від партнера RedMed LLC)

Акція проходить  з 12 лютого по 6 березня .

Умови акції: в розіграші подарунку беруть участь ті донори, які здали безкоштовно кров для онкохворих дітей, учасників АТО та для поповнення запасів банку крові.

Розіграш відбудеться в кінці дня 6 березня 2020 року.

Станція переливання крові знаходиться в Нікополі на проспекті Трубників, 56, корпус 2. Телефон для довідок: (095) 034-22-68.

Источник: Дніпропетровська обласна станція переливання крові м.Нікополь

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53273

Фев 13 2020

З 1 березня в Нікополі з’явиться новий виконавець надання послуг з вивезення сміття

Закінчився конкурс на визначення виконавця послуг з поводження з відходами, що утворилися на території Нікополя. Спочатку були відкриті конверти з документацією від трьох підприємств, бажаючих взяти участь у конкурсі. При перевірці з’ясувалося, що один із конкурсантів подав не всі документи згідно переліку. Отже, за вакантне місце боролися два підприємства – ТОВ «КУБ ЛДФ» та ТДВ «Дніпрокомунтранс».

Основні критерії, які були пред’явлені конкурсантам:

вивіз всього сміття, а не тільки твердих побутових та великогабаритних відходів;

самостійне забезпечення новими євроконтейнерами для сміття;

встановлення євроконтейнерів у приватному секторі;

наявність власної, а не орендованої, техніка.

Також однією з вимог було вкладання інвестицій у розвиток нашого міста. Наприклад, встановлення контейнерних майданчиків, сортування сміття тощо.

Одним з найважливіших критеріїв проходження конкурсу була запропонована вартість вивезення сміття з однієї людини в місяць. КУБ ЛДФ запропонував близько 25 гривень, Дніпрокомунтранс – трохи менше 22 гривень.

З метою отримати розширену інформацію та прийняти обгрунтоване рішення конкурсантам задавали питання про складові тарифу, наявність персоналу та техніки. За одностайним рішенням членів комісії переможцем конкурсу стало підприємство «Дніпрокомунтранс», яке випередило іншого претендента за багатьма критеріями. Наприклад, у цього підприємства є конкретні плани щодо сортування сміття, власний контейнерний парк і власна техніка, а також наміри вкладати інвестиції на розвиток Нікополя. До речі, у переможця конкурсу всі автівки обладнані GPS навігаторами, що дасть можливість відстежувати виконання графіку вивезення сміття.

З 1 березня з переможцем конкурсу буде укладено договір, а на засіданні виконавчого комітету затверджено тариф на виконання послуги з вивезення сміття.

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53270

Фев 13 2020

На Запорізькій АЕС проводиться планова інспекція МАГАТЕ

З 12 по 15 лютого 2020 року на Запорізькій АЕС інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводиться чергова планова інспекція енергоблока №6, який в даний момент знаходиться в плановому середньому ремонті. Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ про нерозповсюдження ядерної зброї.

Інспектори МАГАТЕ проведуть фізичну інвентаризацію ядерних матеріалів, технічне обслуговування систем спостереження і збереження МАГАТЕ. Також перевірять ведення облікової та звітної документації.

МАГАТЕ – єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю – не допустити передачі ядерних матеріалів, використовуваних в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53267

Фев 13 2020

Всесвітній день радіо. Історія та цікаві факти

Всесвітній день радіо (World Radio Day) відзначається щорічно 13 лютого, починаючи з 2012 року, за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО.

У січні 2013 року Генасамблея ООН офіційно схвалила свято і проголосила 13 лютого Всесвітнім днем радіо.

Дата проведення обрано не випадково — 13 лютого 1946 вперше вийшло в ефір Радіо ООН, станція якого розташовувалася в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй.

На думку засновників свята, він повинен не тільки віддати належне радіо як засобу зв’язку, але і послужити зміцненню співпраці між усіма, хто має відношення до радіо.

Крім Всесвітнього дня радіо існує також Всесвітній день радіолюбителя. Він припадає на 18 квітня — в цей день в 1925 році в Парижі був створений Міжнародний радіолюбительский союз, який і став ініціатором свята.

Історія радіо

Термін «радіо» вперше ввів в обіг англійський фізик-хімік Вільям Крукс в 1873 році. Слово в перекладі з латинської radiare означає «випромінювати, випускати промені». Основою радіо є електромагнітні хвилі.

Англійський учений Майкл Фарадей в кінці 1830-х років заявив про виявлення електромагнітних хвиль. Ще через 30 років інший учений з Великої Британії Джеймс Максвелл закінчив побудову теорії електромагнітного поля, яка і знайшла своє застосування у фізиці.

Приблизно в цей же час американський дантист Малон Луміс заявив про те, що відкрив спосіб бездротового зв’язку. Сигнал передавався за допомогою двох повітряних зміїв, до яких були прикріплені електричні дроти. Один з них був антеною радіопередавача, другий — антеною радіоприймача. У 1880-1890 роки практично одночасно ряд вчених провів успішні експерименти по використанню електромагнітних хвиль, застосувавши при цьому удосконалені елементи. Тому зараз не можна однозначно стверджувати, хто саме винайшов радіо.

У Німеччині першовідкривачем способів передачі і прийому електромагнітних хвиль вважають Генріха Герца. У США впевнені, що заслуга винаходу радіо належить Миколі Теслі, який запатентував в 1893 році передавач, а в 1895-м — приймач. Більшість країн вважає творцем першої успішної радіосистеми італійського інженера Гульєльмо Марконі. Він домігся цього в 1895 році. Російський фізик Олександр Попов відстав від нього всього на один місяць.

Цікаві факти про радіо

  • Першу радіограму в березні 1896 року відрядив Олександр Попов. Вона містила всього 2 слова: «Генріх Герц».
  • Слово «хакер» з’явилося завдяки радіо. Так називали людей, які були відомі взломом паролів на секретних радіостанціях .
  • У 1966 році Джон Леннон сказав, що група The Beatles популярніша за Ісуса Христа. Невелика радіостанція Техасу KLUE у відповідь провела акцію публічного спалення платівок відомої групи. На наступний день будівлю радіостанції було уражено блискавкою, а все обладнання було знищено.
  • Першою в світі політичною подією, інформація про яку була передана по радіо, стала Жовтнева революція 1917 року.
  • Одного разу жарт на 1 квітня, розказаний по радіо в 1976 році, викликала шквал обурення в Великобританії. Радіоведучий повідомив, що на нашій планеті знизиться гравітація внаслідок проходження Плутона поруч з Венерою і що якщо о 9:47 підстрибнути, то можна відчути невагомість. Однак, багато людей повірили ведучому, тому пізніше на радіостанцію посипалися розсерджені дзвінки.

Источник: Гола правда

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53264