Дневной архив: 7 февраля 2020

Фев 07 2020

8 лютого 1944 року місто Нікополь було звільнено від німецько-фашистських окупантів.

Минуло вже 76 років з того переможного дня, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій смертоносній війні.

Море сліз пролито солдатськими матерями, вдовами та сиротами, і не можна виміряти глибину та гіркоту цього горя.

Низький уклін і глибока шана Вам, ветерани другої Світової війни, за мир і спокій на нашій землі. У цей пам’ятний святковий день сердечно вітаємо всіх ветеранів і жителів Нікопольщини з 76-ю річницею визволення Нікополя від фашистських загарбників.

Зичимо всім Вам міцного здоров’я, щастя, добробуту і мирного неба!
З повагою, колектив «Радіо Ностальжі 102.4FM»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53149

Фев 07 2020

Привітання Заступника голови Дніпропетровської облради Андрій Шипко з Днем визволення Нікополя

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/interview/53161

Фев 07 2020

Привітання народного депутата України Дениса Германа з Днем визволення Нікополя

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/interview/53157

Фев 07 2020

Привітання засновника Благодійного фонду «Майбутнє Нікопольщини» Руслана Олійника з днем визволення Нікополя

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/interview/53154

Фев 07 2020

ПРИВІТАННЯ НІКОПОЛЬСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ АНДРІЯ ФІСАКА З ДНЕМ ВИЗВОЛЕННЯ МІСТА НІКОПОЛЯ

Шановні земляки!

Дорогі наші ветерани!

Сердечно вітаю Вас із 76-ю річницею визволення Нікополя

від німецько-фашистських загарбників!

 

8-го лютого 1944 року війська Радянської Армії звільнили Нікополь від ворожих окупантів. Ця дата назавжди залишиться у нашій пам’яті, як безсмертний подвиг в ім’я миру та життя.

Сьогодні, згадуючи події, які передували звільненню нашого міста від ярма окупації, схиляємо голови перед пам’яттю загиблих воїнів. Глибока вдячність їм і низький уклін від усіх нікопольців. Імена цих героїв і їхній подвиг не можуть бути забутими. І наше завдання — передати пам’ять про них майбутнім поколінням.

На жаль, сьогодні Україна знову переживає важкі часи. Та я впевнений, що українські воїни вистоять у цій битві, і наша Батьківщина знову буде вільною та квітучою.

Тож, я вітаю всіх із цим світлим святом. Бажаю мирного неба, благополуччя у кожну родину, а шановним ветеранам — міцного здоров’я та довгих років щасливого життя!

 

 

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53146

Фев 07 2020

Битва за Нікопольщину розпочалася ще на початку грудня 1943 року за 40 км біля села Лебединське.

Першими на землю Нікопольщини ступили воїни 170-го гвардійського стрілецького полку 57-ї гвардійської стрілецької дивізії, що входила до складу 8-ї гвардійської армії. Воювали не новачки. Воювали війська, які утримали Сталінград, звільнили Лівобережну Україну і Запоріжжя.

Історія визволення Нікополя і ліквідації Нікопольського угруповання ворога, не може трактуватися однозначно і замикатися тільки межею міста, так як театр військових дій включає весь Нікопольський і Кам’янко-Дніпровський райони. Так само, як і список визволителів міста не може обмежуватися тільки з’єднаннями, що пройшли по його вулицях, а включає в себе і ті, які впливали на стійкість оборони в ньому шляхом обходів і охоплень.

31 січня 1944 року почався генеральний наступ на всьому фронті зіткнення з Нікопольським угрупованням ворога. Війська 8-ї гв. армії спільно з військами 6-ї армії наступали на правому березі Дніпра, війська 3-ї гв. армії — на лівому, ведучи бої зі знищення ворожого плацдарму. Війська 3-го Українського фронту, перейшовши в наступ на північний схід від Кривого Рогу і на північний схід від Нікополя, прорвали сильно укріплену оборону німців, просунулися вперед за 4 дні наступальних боїв від 45 до 60 км і розширили прорив до 170 км по фронту.

В ході наступу війська фронту розбили 4 піхотні і 3 танкові дивізії німців, оволоділи містом і великим залізничним вузлом Апостолове, залізничною станцією марганець і вийшли до Нижнього Дніпра недалеко від Нікополя. Тим самим наші війська відрізали шляхи відходу на захід угрупованню німців у складі понад 5 піхотних дивізій, що діють в районі Нікополя. У закруті Дніпра наші війська продовжували вести бої зі знищення угруповання противника, відрізаного в районі Нікополя, і з боями зайняли населені пункти: Новоіванівка, Красногригорівка, Новопавлівка. Наші війська впритул підійшли зі Сходу до міста Нікополь і зав’язали бої на околиці міста.

Згідно оперативного зведення за 8 лютого 1944 року: «…Війська 3-го Українського фронту за сприяння з флангу військ 4 — го Українського фронту, розвиваючи наступ, розбили Нікопольське угруповання німців і 8 лютого штурмом оволоділи містом Нікополь — важливим промисловим центром України. Широкий терор був розгорнутий і проти сільського населення. За даними комісії по розслідуванню злодіянь німецько-фашистських загарбників у Чкаловському районі, жертвами їх репресій стали 3 375 чоловік.

Німецька окупаційна адміністрація та її каральні органи намагалися контролювати все населення Нікопольщини і примусити працювати на користь Німеччини. У листопаді 1941 р. Нікополь було включено до складу генеральної округи Дніпропетровського рейх комісаріату «Україна».

Близько 4 тисяч нікопольців були вивезені в рейх на примусові роботи, десятки тисяч змушені були працювати на шахтах, в не¬великих підприємствах, міських громадах, платили податки грошима та сільськогосподарськими продуктами.

Підпільний Нікопольський міськом так і не розпочав організовувати нікопольців на боротьбу з німецькими окупантами.

Рішення про початок операції по звільненню Нікополя було прийняте 29 грудня 1943 року в Ставці Верховного головнокомандування Василевським А.В. Гітлерівці приділяли велику увагу обороні Нікопольського плацдарму, оскільки Нікопольський і Марганецький райони багаті марганцевими рудами, які були потрібні Німеччині, а також ці два райони відкривали шлях до Криворізького залізорудного басейну. За наказом Гітлера для утримання Нікопольського плацдарму була сформована шоста армія, на згадку про шосту армію Паулюса, яка була оточена і розгромлена під Сталінградом. Армією, яка утримувала Нікопольський плацдарм, командував генерал Шернер, той самий Шернер, який відмовився 9 травня 1945 року прийняти умови капітуляції і намагався зруйнувати столицю Чехословаччини м. Прагу.

Навіть сам Гітлер говорив, що падіння Нікопольського плацдарму, втрата марганцевих руд означає кінець війні, і армію, яка обороняла Нікопольський і Марганецький район називав армією помсти, мріючи про помсту за поразку німецько-фашистських військ під Сталінградом. Але гітлерівцям не вдалося помститися за Сталінград. 8 лютого 1944 року місто Нікополь було звільнене від фашистських загарбників. Завдання по звільненню Нікополя було покладене на війська третього і четвертого Українських фронтів.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53143

Фев 07 2020

У Нікополі відновлюється надання послуги «Соціальне таксі»

Нікопольський територіальний центр соціального обслуговування з 11 лютого 2020 р. відновлює надання послуги «Соціальне таксі».

Транспортною послугою можуть скористатися особи з обмеженими можливостями I та II групою інвалідності по захворюванню опорно-рухового апарату, які пересуваються за допомогою технічних засобів реабілітації, діти з інвалідністю з вадами опорно-рухового апарату, особи похилого віку, які пересуваються за допомогою інвалідних візків, милиць, ходунків та мають утруднення у пересуванні. При службі соціального таксі здійснюється супровід під час проїзду.

Подати заявку на користування послугою соціальне таксі потрібно не пізніше ніж за 2-3 доби до запланованої поїздки за тел.: 0990433461; 0668542353.

Источник: Нікопольський теріторіальний центр

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53140

Фев 07 2020

ОСВОЄННЯ КОМПЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ – ЦЕ ГАРНИЙ СПОСІБ СТУПАТИ В НОГУ З ЧАСОМ!

У теперішній час освіченість людини і його «сучасність» виражається тим, наскільки добре він володіє цифровою грамотністю.

Заняття з основ комп’ютерної грамотності в Центральній бібліотеці на Шевченка, 180 допомогли своїм випускникам зробити перші кроки в цифровому світі: опанувати основні навички роботи в Інтернеті та «озброїли» знаннями низки необхідних комп’ютерних програм.

Источник: НІКОПОЛЬСЬКА МІСЬКА ЦБС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53137

Фев 07 2020

У центральному парку Покрова оселяться Шрек та Губка Боб

Вже  навесні тут з’являться  нові паркові скульптури, які доповнять та нададуть особливого шарму улюбленому місцю відпочинку містян.

Центральний парк, який за останні роки отримав друге народження, продовжує поповнюватися цікавими деталями. Тут не припиняється процес благоустрою, протягом року парк впорядковується дбайливими руками працівників «Добробуту». Кожен сезон виглядає по-особливому. Весну покровчани зустрінуть зі життєстверджуючими топіарами. Про це повідомив міський голова Олександр Шаповал, зазначивши, що парк продовжуватиме змінюватись на краще.

Вже зовсім скоро ми побачимо тут нових казкових героїв і кінний екіпаж. Два роки тому у парку з’явилися перші зелені фігури, що ідеально вписалися у єдину концепцію. Такий декор одразу припав до душі покров чанам та гостям міста, а особливо малечі. Минулого року тут ще й оселилася родина Маусів, що одразу стала фотозоною, і ось до них приєднаються Шрек, Губка Боб та Патрик.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53133

Фев 07 2020

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

07 лютого 2020 року в мережі знаходяться 4 енергоблока Запорізької атомної електростанції: перший, другий, четвертий та п’ятий. Сумарна потужність складає 4 065 МВт.

Третій енергоблок заходиться в плановому капітальному ремонті. На шостому енергоблоці триває плановий середній ремонт.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків Запорізької АЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон на проммайданчику складає 11 мікрорентген за годину, в санітарно-захисній зоні (територія навколо станції радіусом 2,5 км) — 8-12 мікрорентген за годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької атомної станції.

Мета діяльності Запорізької АЕС —  підтримувати та вдосконалювати наявний рівень культури безпеки на ЗАЕС та докладати максимум зусиль до безпечного виробництва екологічно чистої та надійної електроенергії для України.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53130

Предыдущие сообщения «