Дневной архив: 4 февраля 2020

Фев 04 2020

До Дня звільнення Покрова від нацистських загарбників: Солдат дев’яти фронтів — Роман Адамович Судольський

У лютому 1944-го йому було лише 21. Сьогодні останньому учаснику Нікопольсько-Криворізької операції, у ході якої Покров було звільнено від загарбників — 97. Він Почесний громадянин нашого міста, Почесний своїм життям, де було місце подвигу й творенню. Таких, як він, називають героями. Такі, як він, скромно і достойно проживають людське життя.

Друга Світова розпочалася для Романа Адамовича 23 червня 41-го, вже у першу добу вторгнення. Йому було лише 19, хлопцю з багатодітної родини, який пережив голод та колективізацію у рідному селі Дмитрівці, що на Херсонщині. Після семирічки, Запорізького теплотехнічного технікуму пішов служити до армії. Встиг закінчити школу молодших авіафахівців і був направлений в авіадивізію на Львівщину. Він міг би підкорювати мирне небо або виробництво, якби не війна…

Ветеран пережив те, про що тільки через десятиліття після перемоги напишуть історики, коли непідготовлена армія відчайдушно намагалася боронити кордони у червні 41-го, стоячи насмерть. Сотні людей — мирних біженців та військових, розстрілювала з бриючого польоту ворожа авіація. 19-річний авіамоторист, сержант Судольський, дивом залишився живим. Їхній авіаполк було розгромлено піді Львовом у перші дні окупації. На схід він вже йшов з 43-ою стрілецькою бригадою Західного фронту. Попереду були роки війни, десятки військових операцій, пекло передової, поранення та контузії. У 1942-му їхню бригаду перейменували у 258 стрілецьку дивізію, вона увійшла до складу 21-ї армії, згодом 5-ї ударної. Разом з нею командир відділення сержант Судольський пройшов найсуворішими дорогами, був на передньому рубежі у переломні етапи Другої Світової — боях за Донбас, Сталінград, Кавказький напрямок.

Нікопольсько-Криворізьку наступальну операцію дивізія долала вже як 96 -а гвардійська, чия мужність і відвага були доведені у м’ясорубці війни. Вони форсували Дніпро, тіснили ворога у напрямку Апостолового та Інгульця. Ці бої у лютому 44-го назвуть “другим Сталінградом” за кількістю втрат та нелюдських зусиль, відданих за звільнення України від трирічної окупації. А далі була Білорусія, Прибалтика, форсування Одеру і вирішальна, Східно-Пруська операція, у якій взвод командира розвідки гвардії старшини Судольського взяв свою головну висоту. Це вже після про них напишуть у військових багатотиражках, як про героїв, що змінили хід оборони, врятувавши сотні своїх побратимів. А в час бою важливим було виконати завдання і залишитись живими. Стратегічно-важливою висотою поблизу Гумбинена намагалися заволодіти протягом трьох днів. Взвод Судольського взяв її за добу зухвалістю, штурмували укріплену висоту, використовуючи стратегію раптових ударів і — жоден не загинув. За проведену операцію їх нагородили одинадцятьма орденами і одразу у новий бій.

Війна продовжувалася битвою за Кенігсберг, штурмом Берліна та Празькою операцією. Звістку про капітуляцію ворога Роман Адамович зустрів у шпиталі, це була його особиста Перемога, солдата, що воював на дев’яти фронтах, пройшов війну від 41-го до 45го — 1418 днів. Він повертався додому володарем ордена «Слави III ступеня», ордена Червоної зірки, медалі «За відвагу», з подарованим командуванням мотоциклом і…серйозним пораненням ноги. Лікарі розводили руками, висували нерайдужні прогнози, налаштовуючи на найгірше. Надію і віру подарувала сільський фельдшер Галина, яка підняла солдата на ноги.

Вона стала тією другою половинкою, що все життя була поряд з Романом Адамовичем. У 1946 році разом розпочинали свою, мирну історію у землянці селища Рудник. Вже у 49-му увійшли у власно збудований дім, де народилися діти і пройшли найщасливіші роки. Де посадили родинне дерево. Усе своє життя Роман Адамович пропрацював у гірничо-збагачувальному комбінаті, має 27 раціоналізаторських винаходів. Поряд з колишнім розвідником незмінно велика сім’я Судольських, яка зберігає історію батька та дідуся — глави роду. Для них він найрідніша людина, для покровчан — легенда. За його життям можна вивчати історію війни і країни, що сплелися в одну спільну долю.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53053

Фев 04 2020

На сесії міської ради

31 січня відбулося засідання чергової 53 сесії Покровської міської ради.
Головним розглядали питання про стан впровадження в м. Покров медичної реформи на рівні первинної медичної допомоги за підсумками 2020 року.
Доповідаючи з даного питання, головний лікар ЦПМСД Олексій Леонтьєв зазначив, що Центр первинної медико-санітарної допомоги здійснює медичне обслуговування населення територіальної громади за програмою медичних гарантій згідно укладеного договору з Національною службою здоров’я України.

До приєднання Шолохівського старостинського округу, у структурі ЦПМСД було п’ять амбулаторій, потім додалася шоста, у складі якої Шолохівська амбулаторія ЗПСМ та Миронівський фельдшерський пункт.
За результатами минулого року 33 311 мешканців громади підписали декларації про вибір своїх лікарів, що складає 76,9% усього населення.
У Центрі працює 20 лікарів первинної медичної допомоги та 2 лікаря акушера-гінеколога.
Кадровий ресурс підприємства за минулий рік вдалося зміцнити. Штат поповнився трьома сімейними лікарями та лікарем-педіатром. Відтак, забезпеченість лікарями складає 87,5%.
Вагомою підтримку для молодих спеціалістів стала реалізація міської програми «Міські стимули для медичних працівників територіальної громади міста Покров». Двоє залучених медичних працівників отримали по 50 тис. грн. матеріальної грошової допомоги на поліпшення соціально-побутових умов проживання.
Задля підвищення професійного рівня медичних працівників, відкрито навчально-методичний кабінет в амбулаторії ЗПСМ №4.
Обладнано нові клініко-діагностичні кабінети в амбулаторіях ЗПСМ № 4 (доросла поліклініка) та №6 (Шолохове).
Відкрито кабінети денного перебування хворих в амбулаторія ЗПСМ №1(Рудник) та №6.
В селі Миронівка відновлена робота медичного пункту.
В амбулаторії №5 (дитяча поліклініка) відкрилися інгаляційна та сольова кімнати. Розширено зону більш комфортного перебування дітей у закладі.
У центрі успішно функціонує медична інформаційна система HELSI. За висновками команди ХЕЛСІ, лікарі нашого Центру є найактивнішими користувачами системи.
За минулий рік вдалося значно покращити матеріально-технічну базу ЦПМСД. У достатньому обсязі закуплені медикаменти та перев’язувальний матеріал для надання первинної медичної допомоги. Придбано обладнання та медтехніка, продовжено комп’ютеризацію Центру. Створюються комфортні зони очікування для пацієнтів. За результатами участі у міській програмі «Бюджет участі», у ЦПМСД встановлено 6 кондиціонерів.
Протягом року заробітна плата на підприємстві зросла в середньому на 29,1%.
Доповідь головного лікаря депутати взяли до відома і прийняли відповідне рішення.
Всього на сесії ухвалено 17 рішень. Зокрема, внесено зміни до бюджету та зміни до Регламенту роботи Покровської міської ради. затверджено Статути Навчально виховного комплексу та Будинку творчості для дітей та юнацтва. Ухвалено рішення про облаштування монументу братських поховань на території кладовища с. Олександрівка.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53049

Фев 04 2020

Рятувальники Дніпропетровщини звернулися до батьків

У зв’язку із захворюваністю на грип  школи Дніпропетровської області закривають на карантин. У цей період діти часто залишаються без нагляду дорослих. Надзвичайники нагадують, що дитячі пустощі з вогнем можуть стати причиною пожежі, призвести до травмування малечі.

«Шановні батьки! Рятувальники Дніпропетровщини звертаються до вас з проханням: навчайте щодня своїх дітей культурі безпечної поведінки Йдучи на роботу, не залишайте малечу вдома одних. Пам’ятайте, що безпека ваших дітей у ваших руках», — зазначають рятувальники.

Вже сьогодні зафіксовано випадок дитячих пустощів з вогнем, у результаті чого знищена натяжна стеля в кухонній кімнаті. На щастя, діти не травмувалися.

Источник: РЕГІОН — Вісті Придніпров’я

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53034

Фев 04 2020

Субсидію та пільги на оплату окремої послуги з розподілу природного газу буде автоматично перераховано

Управління соціальної політики звертає Вашу увагу, що через те, що НКРЕКП затвердила окремий тариф на послугу розподілу природного газу в кінці грудня — отримувачам пільг та субсидій надійшли нові платіжки із зазначенням повної вартості до сплати за послугу з розподілу природного газу, адже відповідно до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» це є складовою оплати комунальних послуг.

Через те, що відповідні рішення НКРЕКП вступили в силу лише з початку року після надходження відповідного програмного забезпечення Управлінням буде проведено перерахунок розміру пільг та субсидій з урахуванням нової послуги з розподілу природного газу автоматично з січня 2020 року.

Відповідне донарахування буде здійснено без звернення громадян.

Управління соціальної політики

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53030

Фев 04 2020

У Марганці відзначили 65-річний ювілей коледж Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»

Ювілейний день народження відзначає на цьому тижні Марганецький коледж Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Саме  3 лютого 1955 року у відповідності з Постановою Ради Міністрів СРСР №661 та Наказом Міністерства чорної металургії УРСР №32 від 26.02.1955 на базі тресту «Нікополь – Марганець» відкрито Марганецький гірничий технікум, який був покликаний вирішити проблему кваліфікованих кадрів в гірничо-металургійній галузі.

Урочистості з нагоди святкування, відбулися у понеділок, 3 лютого. Цього дня з 65-річним ювілеєм викладачів та студентів закладу вітали представники міської влади та гірничо-збагачувального комбінату, депутати та випускники минулих років.

«Коледж – єдиний заклад вищої освіти у нашому місті, має третій рівень акредитації. Це важливо, адже разом з вищою освітою у міста є інтелектуальна перспектива. Ми покладаємо велику надію на те, що випускники залишатимуться у нашому місті і стануть надійною та міцною опорою», — зазначила міський голова Олена Жадько, під час привітання. Міський голова вручила директору навчального закладу, Валентині Івановій, сертифікат на придбання комп’ютерної техніки та грамоту Дніпропетровської обласної ради за вагомий особистий внесок у навчання і виховання студентської молоді, сумлінну самовіддану працю та високий професіоналізм. Також грамотами Дніпропетровської обласної ради з нагоди ювілея відзначено: практичного психолога закладу – Тамару Кочіну, викладача загальнотехнічних дисциплін — Раїсу Кривицьку. Грамотами міського голови нагороджено викладачів та працівників коледжу: Наталю Тимофєєву, Дар’ю Вяткіну, Тетяну Гацько, Владислав Борис, Тетяна Рубцова, Галина Федоряченко, Дмитро Праус, Юлія Кіріянова.

Не залишив без уваги ювілейну дату і депутат Дніпропетровської обласної ради Павло Кравченко, який разом з привітаннями подарував навчальному закладу комплект комп’ютерної техніки.

За роки існування понад 14 930 студентів отримали тут дипломи молодших спеціалістів, з них – 830 – з відзнакою. Попереду у коледжу роки нових здобутків та звершень, перемоги та відзнаки. Саме до цього пригнуть студенти та викладачі.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53027

Фев 04 2020

В Кабмине анонсировали отмену двух платежек за газ

В Украине планируют создать единую платежку за газ. Над данным вопросом сейчас работают Кабинет Министров Украины и Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг. В новой квитанции должна быть «правильно» отображена стоимость транспортировки и потребления газа

Об этом в эфире телеканала ICTV заявил министр энергетики и защиты окружающей среды Украины Алексей Оржель.

Регулятор у нас независимый, он должен обеспечить баланс интересов потребителей и отрасли, но сейчас прорабатывается, чтобы не было отдельных платежек за транспортировку и за потребление газа. Чтобы это была отдельная величина, которую надо оплатить, но не две платежки, чтобы не раздражать украинцев, — сказал министр.

Министр добавил, что тариф на транспортировку газа – это так называемая абонплата.

Чтобы вся большая инфраструктура [работала]… Чтобы украинский потребитель в любое время суток мог открыть и получить газ, который находится под давлением, это стоит денег. Есть расходы, которые являются условно постоянными, их все время нужно вкладывать, даже если ты не потребляешь, — заявил Оржель.

Источник: Соцпортал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53024

Фев 04 2020

У Нікополі пройшов тренінг з надання домедичної допомоги

В рамках співпраці з Міжнародною організацією з міграції 1 лютого в Нікопольському Центрі допомоги учасникам АТО та членам їх сімей відбувся тренінг з надання домедичної допомоги особам в умовах невідкладних станів.

Проводив тренінг учасник АТО Олег Макаренко.

Вікова категорія групи різноманітна — від 6 років та вище.

Обговорювали, з чого треба починати, як діяти при раптовий зупинці серця, порушені прохідності дихальних шляхів, при підозрі на перелом кісток кінцівок та хребта, зупинки кровотечі та багато інших ситуацій.

Источник: Управління Гуманітарної Політики Нікопольської Міської Ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53021

Фев 04 2020

Нікопольські учні приймали участь у Всеукраїнській олімпіаді з інформатики

Учні 10-11 класів з міста Нікополь здобули перемогу у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики(програмування):

Савченка Максима КЗ «НСЗШ №4», 11 клас — ІІІ місце
(вчитель Воробєй І.А.),

Столбченка Артема КЗ «СПМШ №26», 11 клас — ІІІ місце
(вчитель Рябошапка В.О.),

Абрамчука Богдана КЗ «НСШ №5», 10 клас- ІІІ місце
(вчитель Калєйнік Д.М.).

Вітаємо учнів та іх вчителів.

 

Источник: Освітянський вісник Нікополя

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/53018