Дневной архив: 13 января 2020

Янв 13 2020

Нікопольські тенісисти прийняли участь у міжнародних змаганнях

З 03 по 05 січня у місті Будапешті (Угорщина) проходили міжнародні змагання HUNGARIAN MINI CADET & CADET OPEN 2020 в яких прийняли участь близько 180 спортсменів з різних країн Європи.

Вихованці НДЮСШ «Трубник» Дерлюк Антон і Дерлюк Анна у складі збірної команди України 2009-2010 рр.н. прийняли участь в цих змаганнях. Для Антона і Анни це був перший старт на міжнародній арені. Конкуренція була дуже гострою, але їм вдалося увійти в фінал. В результаті Дерлюк Антон зайняв п’яте місце. У будь-якому разі для наших спортсменів ці змагання стали хорошою школою, дозволили їм піднятися на новий рівень майстерності.

Разом зі своїм тренером-викладачем Світланою Братік побували на екскурсії нічним Будапештом.

Бажаємо нашим спортсменам та їх тренеру подальших успіхів і перемог в змаганнях в 2020 році!

Источник: Управління Гуманітарної Політики Нікопольської Міської Ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/52773

Янв 13 2020

Нікополь на 2 тиждні 2020 р продовжує очолювати найвищий рівень захворюваності грипу та ГРВІ

Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ на 2 тижні 2020 р.


Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України – єдина установа в області, яка здійснює епідеміологічний та вірусологічний моніторинг поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій.

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 2-му тижні 2020 року (з 03.01.20р. по 09.01.20р.) в Дніпропетровській області з приводу гострих респіраторних інфекцій за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 8,9 тисяч осіб (показник захворюваності складає 278,4 на 100 тисяч населення). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 11% (зокрема серед дитячого населення – на 7% та  дорослого населення – на 15%).

Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу на 54% та нижче показника минулого року на 38%.

На всіх адміністративних територіях області спостерігається низький рівень інтенсивності епідпроцесу.  Активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічному рівні.

Найвищі рівні захворюваності зареєстровано серед мешканців м.Вільногірськ (524,1), Криничанського району (448,5), м. Нікополь (385,0).

В загальній структурі захворілих питома вага дітей до 17 років – 60%. Зареєстровано 5,3 тисячі  випадків (інт.пок. 866,1).

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб зросла на 16%.   За звітній тиждень по області госпіталізовано 358 осіб (що складає  4% від загальної кількості захворілих), з них 304 дітей (5,7% від захворілих). Летальних випадків через ускладнення від грипу, ГРВІ не зареєстровано.

Згідно моніторингу вірусологічних досліджень на території області спостерігається циркуляція вірусів грипу типу А.

 

Щеплення проти грипу.  Найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація. Кількість осіб груп ризику, яким заплановано провести щеплення проти грипу в епідсезон 2019/2020рр. по Дніпропетровській області, складає 18450 осіб. Із них медичного ризику 8682 особи, епідемічного ризику 9768 осіб (із них медичні працівники – 8106). Станом на 10.01.2020р. – вакциновано 21394 особи.

Також для профілактики грипу та ГРВІ варто дотримуватись простих правил:

  • Уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від захворювання. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання.
  • Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  • Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Коли ви торкаєтесь, збільшуються шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
  • Провітрюйте приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення та робіть вологе прибирання. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  • Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

 

 

Источник: ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/52770

Янв 13 2020

Тепло та підтримка для кожного. У місті створили ще по одному будинку сімейного типу та прийомній сім’ї

Немає нічого кращого для дитини, ніж мати сім’ю. Цьогоріч у Покрові восьмеро дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відчули тепло родинного вогнища. Двоє дітей виховуються у новоствореній прийомній сім’ї Проценків та шестеро — у будинку сімейного типу Романюків.

Нині у місті діє п’ять прийомних сімей та та чотири будинки сімейного типу, де виховуються 32 дитини.

Перед батьками-вихователями, які попередньо проходять відбір та навчання, ставиться завдання адаптувати дітей до нових умов проживання, здружити їх, створити міцну родину, в якій би вони відчули себе люблячими та захищеними. Умови їхнього проживання, навчання, виховання знаходиться під постійним контролем служби у справах дітей міськвиконкому.
— Захист прав та інтересів дітей, які належать до цієї категорії, забезпечення їх гідними умовами для виховання, зростання є нашим першочерговим обов’язком. Ми підтримуємо батьків, які відкривають свої серця і двері домівок для дітей, які потребують допомоги. Дякую кожному, хто робить таку добру справу, — зазначає міський голова Олександр Шаповал.

Всього ж на Дніпропетровщині у минулому році створено 20 дитячих будинків сімейного типу та 23 прийомних сім’ї, до яких влаштовано понад триста сиріт.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/52767

Янв 13 2020

Нікопольські боксери вдало виступили на чемпіонаті з боксу у Дніпра

З 9 по 11 січня в Дніпрі пройшов відкритий кубок міста з боксу серед юніорів.

Команду Нікополя з боксу представляли вихованці тренерів Олексія Губарєва, Костянтина Чекалова і Андрія Сипченко.

Додому юнаки привезли золото та срібло. У своїх вагових категоріях першими стали Руслан Бакаленко та Артем Кальчик, срібло у Богдана Сердюка і Олександра Колмакова.

Источник: Никополь бокс

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/52762

Янв 13 2020

Сьогодні українці святкують Щедрий вечір

З 13 на 14 січня українці відзначають Старий Новий рік, або Щедрий вечір, а ще свято Маланки.

У давні часи свята Маланки, Василя і Хрещення пов’язували з новорічним циклом так званого Сонячного кола. Найважливішим було свято Щедрого Бога, який пізніше стали називатися Маланки, або Щедрий вечір.

З ранку господині починають готувати щедру кутю, яку заправляють медом і маком. Її ставлять в кутку. Також печуть млинці, готують пироги та вареники з сиром, щоб пригощати щедрувальників та посівальників. На столах не пісні страви.

Сьогодні хлопці «водять Маланку» — співають пісні, танцюють, ставлять жартівливі сценки. Один хлопець як правило переодягається в жіноче плаття і його називають Маланкою.

По завершенню дії на перехресті доріг спалюють дідуха, — снопи соломи, що стояли в кутку від Святого вечора до Нового року, а потім стрибали через багаття. Вважалося, що це очистить від спілкування з нечистою силою.

А на наступний день, коли починає світати, прийнято ходити і засівати зерном. Спочатку йдуть до хрещених батьків та інших родичів.

На Маланки хлопці, які недавно сваталися, але отримали гарбуза, вдруге засилали сватів.

Традиція відзначати Старий Новий рік пов’язана з розбіжністю двох календарів: юліанського — календаря «старого стилю» і григоріанського — календаря «нового стилю». Ця розбіжність у XX-XXI століттях становить 13 днів, тому Новий рік за старим стилем відзначається в ніч з 13 на 14 січня.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/52759

Янв 13 2020

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

13 січня 2020 року в мережі знаходяться 4 енергоблока Запорізької атомної електростанції: перший, другий, четвертий та п’ятий. Сумарна потужність складає 4 060 МВт.

Третій енергоблок заходиться в плановому капітальному ремонті. На шостому енергоблоці триває плановий середній ремонт.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків Запорізької АЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.
Радіаційний фон на проммайданчику складає 11 мікрорентген за годину, в санітарно-захисній зоні (територія навколо станції радіусом 2,5 км) — 8-12 мікрорентген за годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької атомної станції.

Пріоритетом для колективу Запорізької АЕС є безпечна експлуатація, культура безпеки, надійне виробництво електричної і теплової енергії, технологічна дисципліна.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/52755

Янв 13 2020

Реєстрація на пробне ЗНО-2020 вже триває

Зареєструватися для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні покровчанам можна до 24 січня на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Участь у тестуванні — не обов’язкова, але допомагає учасникам краще підготуватися до ЗНО. До речі, його учасником може бути не лише школяр.
У міському управлінні освіти нагадують, що пробне ЗНО дає можливість правильно розрахувати час на вирішення тестів та заповнення бланків відповідей, зрозуміти, як відбувається процедура на практиці, об’єктивно оцінити власний рівень знань і психологічно налаштуватися на проходження тестування.

Цьогорічне пробне ЗНО проходитиме у дві сесії.

21 березня — українська мова та література.
28 березня — з історії України, з математики, з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також іноземних мов ( англійської, іспанської, німецької та французької). У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест лише з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 27 березня, з інших предметів — 3 квітня.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/52752