Дневной архив: 21 ноября 2019

Ноя 21 2019

Рятувальники Дніпропетровщини нагадують про важливість дотримання правил безпеки під час використання опалювальних приладів.

Шановні друзі

На вулиці вже досить прохолодно, а як свідчить статистика — пожеж🔥 в побуті зараз трапляється набагато більше, ніж декілька місяців тому ☝️

Тож, надзвичайники #Дніпропетровщини закликають оберігати свої помешкання з суворим дотриманням вимог пожежної безпеки

Пам’ятайте, вогонь безжалісний
Надзвичайно важливо попередити виникнення пожежі!

Источник: Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51886

Ноя 21 2019

У Нікополі оперативники розшукали гаражного крадія

Встановлено, що злочинець у приватному секторі помічав незамкнені гаражі, в які вільно проникав і викрадав майно. 22-річний юнак обґрунтовано підозрюється у двох епізодах. Крім цього, правоохоронці встановлюють його причетність до інших злочинів.
В одному випадку чоловік виніс із незачиненого гаражу електроінструмент. В іншому — викрав два велосипеди, які потім продав за 3 тис. гривень. Правоохоронцям вдалося розшукати викрадене майно.

Після того, як до поліції почали надходити заяви про крадіжки, правоохоронці провели оперативні заходи та встановили особу злочинця.

20 листопада слідчим за погодженням з місцевою прокуратурою чоловіку оголосили підозру за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка з проникненням в житло). Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до 6 років.

Источник: Нікопольський відділ поліції ГУНП в Дніпропетровській області

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51883

Ноя 21 2019

У школах Нікополя відбулись заходи до Дня Гідності та Свободи.

У нікопольських закладах загальної середньої освіти з нагоди 6-ї річниці Революції Гідності та відзначення Дня Гідності та Свободи в Україні відбулися виховні заходи, метою проведення яких було утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в історії нашої держави на шляху її становлення.
Цього дня в 5-11х класах відбулася Єдина виховна година на тему — «Вони помирали, щоб жила Україна…», також здобувачами освіти було підготовлено та переглянуто учнівські презентації: «Уже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас…», фотовиставки в холах шкіл присвячені сучасним подіям, які відбуваються в Україні — «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться,живе…».
Зранку, 21 листопада колективи шкіл також відали шану землякам, які загинули на Майдані та підчас проведення ООС.
Також в ряді шкіл сьогодні заплановано проведення творчо-мистецьких заходів на тему : «Майдан — це стан душі і поклик серця», на яких буде представлено — пісні, музика та твори «народжені» під час подій, які відбувалися в Києві на Майдані Незалежності восени 2013 р.

Источник: Освітянський вісник Нікополя

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51880

Ноя 21 2019

Нікопольські робототехніки готуються до змагань «Роботрафік-2020»

Гурток робототехніки відкрився в Нікополі минулого року. Спочатку там працювало дев’ять груп. На сьогодні гурток вийшов на новий рівень і це вже майже школа робототехніки під назвою NikoBots.

– Це 18 груп, які включають в себе робототехніку на основі Ардуіно, робототехніку на основі LEGO Mindstorms, гуртки інформаційних технологій з програмування на мові Python та мові Scratch, а також гуртки 3Dмоделювання, – розповідає керівник гуртка робототехніки Оксана Скрипник.

Зараз нікопольські робототехніки готуються до обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Роботрафік-2020». Змагання проводяться в різних категоріях і в різних вікових групах.

Молодша група роботехніків буде приймати участь в «Гонках по траєкторії». Наразі вихованці цієї групи створюють технічні засоби пересування з конструктора LEGO Mindstorms та програмують їх так, щоб вони могли якнайшвидше проїхати криволінійну траєкторію у вигляді чорної лінії. У змаганнях візьмуть участь тільки найкращі наробки, тому кожен юний винахідник намагається домогтися найкращого результату. Для цього в нагоді стануть конструкторські навички та знання з програмування.

Змагання обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Роботрафік-2020» відбудуться 6 грудня, тож у нікопольських робототехніків ще є час на удосконалення своїх наробок.

Про наробки старшої групи нікопольських робототехніків ми розповімо наступного тижня.

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51877

Ноя 21 2019

В Никопольской районной больнице освятили отделение гемодиализа

Люди с хронической почечной недостаточностью зависят от гемодиализа. Для того, чтобы выжить им приходится минимум три раза в неделю чистить кровь с помощью аппарата искусственная почка. Без такой процедуры пациенты обречены на скорую смерть. Около 40 жителей Никополя и района имеют такие болезни.
18 ноября, в Никополе при районной больнице открылось отделение гемодиализа. Теперь люди с хронической почечной недостаточностью могут проходить эту важную для жизни процедуру дома, а не ездить каждую неделю в Днепр.

После торжественного открытия отделения гемодиализа священники Украинской Православной Церкви совершили чин освящения помещения. Благочинный церквей города протоиерей Николай Марущак окропил святой водой палаты, оборудование и медицинский персонал.

Обращаясь к собравшимся, отец Николай сказал о важности искренней заботы о пациентах в работе врача. Отметил, что всякое доброе дело, совершаемое с молитвой, благословенно, Господь помогает делателю, оберегает его от ошибок и поддерживает в сложных ситуациях. Батюшка пожелал всем крепкого здоровья, мира и любви!

Источник: Никополь Православный

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51874

Ноя 21 2019

У Нікополі планують ремонт контейнерних майданчиків за понад 700 тисяч гривень

У нашому  місті планується благоустрій 17 об’єктів та територій (а саме послуги з поточного ремонту контейнерних майданчиків .

Про це Нікопольський Інформаційний Портал дізнався на сайті Prozzoro, на якому розміщений відповідний тендер, оприлюдненний 20 листопада 2019 року.

Замовником є Управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Нікопольської міської ради. Місце знаходження замовника: місто Нікополь, вул. Електрометалургів, 3.

Аукціон відбудеться 6 грудня 2019 року. Очікувана вартість закупівлі:   785 913,00 грн

Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2019 року.

 

Источник: Prozorro

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51871

Ноя 21 2019

ДІТЯМ про СВОБОДУ, ГІДНІСТЬ та ПРАВА

На очах наших дітей твориться історія, Герої постають не тільки з книжкових сторінок, а й живуть поряд або в родині.

Таким важливим змістом у доступній дитячому розумінню формі наповнилася зустріч учасників клубу «Дружнє коло», які згадали події з новітньої історії нашої держави, переглянувши відеоматеріали та книжкову виставку «ВІД РЕВОЛЮЦІЇ СВОБОДИ ДО РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ».

До душі дітям припав анімаційний кліп «Історія України — повна і безкомпромісна, без прикраси та попси», який є частиною проєкту «Так працює пам’ять», де українські музиканти присвячують свої нові треки пам’яті Данила Дідіка, 15-річного українця, який загинув в лютому 2015 року в Харкові під час ходи за збереження цілісності України.

Діти також були проінформовані: за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада відзначають Всесвітній день дитини, що зафіксовано в Конвенції захисту прав дітей. Короткий метр Уповноваженого Президента України з прав дитини Кулеби М.М. на тему захисту гідності допоміг усвідомити – безвихідних ситуацій немає, якщо знати свої права, легше буде їх захистити.

Источник: НІКОПОЛЬСЬКА МІСЬКА ЦБС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51868

Ноя 21 2019

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь в XV міжнародній конференції «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

В Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулась ХV Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених та фахівців «Проблеми сучасної ядерної енергетики».

Участь у конференції взяли понад 80 представників наукових установ, підприємств та організацій України та закордону. Зокрема учасниками були фахівці з Запорізької, Южно-Української, Рівненської та Хмельницької АЕС, науковці з України, Іспанії, Грузії, Литви. Також цього року до участі у конференції долучилися представники Європейського ядерного товариства.
«Я представляв Запорізьку АЕС як фахівець-практик. Моя сфера — цифрові датчики температури. Дослідження в цьому напрямі є актуальними і корисними для розвитку галузі. Були проведені декілька експериментів, написані статті, і от, вже отриманий патент на спосіб діагностування стану цифрового датчика температури в умовах АЕС», — розповів інженер з метрології служби головного метролога ВП ЗАЕС Віталій Левченко.

Робота конференції проводилась у двох секціях. Перша секція включала теми, пов’язані з роботою з громадськістю в атомній галузі, розвитком атомно-енергетичного комплексу в Україні та матеріалами для ядерної енергетики.
В рамках другої секції обговорювались питання підвищення рівня безпеки та ефективності експлуатації АЕС, продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків та управління старінням основного обладнання.

В кожній з секцій були представлені новітні підходи та унікальні розробки науковців та фахівців у ядерній галузі. Крім теоретично-прикладних питань в рамках секцій розглядались і питання стратегічного розвитку галузі, зокрема питання добудови нових енергоблоків, використання в Україні малих модульних реакторів та ін.

Источник: заес

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51865