Дневной архив: 28 октября 2019

Окт 28 2019

Нікополь оновлюється новими тротуарними доріжками

Важко не помітити, що протягом останніх двох років у Нікополі з’явилось чимало тротуарних доріжок. Всі вони укладені за кошти міського бюджету. В основному, місцеві жителі самі вирішували де саме хочуть бачити доріжки та подавали відповідні заявки депутатам міської ради і до управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства.

У застосуванні тротуарної плитки є незаперечна перевага, яка полягає в тому, що коли вона нагрівається вона не виділяє пари, шкідливі для організму. В експлуатації плитка надійна і комфортна. Вона не стає м’якою через дії пекучих сонячних променів, також вона стійка до низьких температур.

Як укладання, так і подальший догляд за тротуарною плиткою є досить простим процесом, оскільки пошкодження плитки завжди можливо усунути, замінивши її іншою.

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51133

Окт 28 2019

Відбувся особистий прийом громадян міським головою Марганця Оленою Жадько

З метою забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення та відповідно до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Марганецької міської ради проводиться особистий прийом громадян.
У понеділок 28 жовтня у виконкомі відбувся особистий прийом громадян у міського голови Олени Жадько за участю начальників відділів та підрозділів виконкому.

Проблеми, з якими цього дня марганчани звернулися до голови міста, стосувалися як особистих потреб: працевлаштування; квартирної черги; незадовільного стану багатоповерхових житлових будинків, так і загальноміських: вуличне освітлення; низька напруга у мережі; внутрішньо квартальні дороги.

Питання, що порушувалися громадянами під час прийому, скеровано на розгляд у відділи міської ради та установи міста для належного їх аналізу та вирішення відповідно до чинного законодавства.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51130

Окт 28 2019

Покров відзначив 75 річницю вигнання нацистів з України

У цей історичний день, сповнений скорботи і пам’яті, покровчани воздавали молитву за загиблими у Другій Світовій, покладаючи квіти до меморіалів. Згідно з розпорядженням міського голови Олександра Шаповала, у місті відбулися заходи, присвячені визначній даті.

680 діб – саме стільки тривала одна з найкривавіших битв за звільнення України. Вона стала вирішальним етапом Другої Світової, забравши мільйони людських життів. За 40 місяців військових дій було задіяно близько 2,3 млн. осіб у чотирьох українських фронтах. Звільнення України почалося в 1943 році. З цього часу протягом року війська здійснили більше десяти успішних наступальних операцій, у ході яких загарбники втрачали свої позиції. Серед них Білгород-Харківська, Донбаська операції, Битва за Дніпро, Дніпрово-Карпатська, Кримська операції і остання, Східно-Карпатська, яка завершилася 28 жовтня 44-го. За даними істориків, звільнення далося Україні дорогою ціною – знищено 714 міст і селищ, понад 28 тисяч сіл, 334 села спалено разом з мешканцями, прямі людські втрати склали 8-10 млн. Україна дала армії понад 7 млн воїнів, 2,5 млн українців отримали бойові нагороди.

Для Покрова ця дата священна, окупація та звільнення міста увійшли в історію Другої Світової героїчною боротьбою та кровопролитною Нікопольсько-Криворізькою операцією. Тільки за наше місто полягло близько двох тисяч солдат, 615 земляків не повернулося з фронту, близько двох тисяч військовополонених закатовано у таборі, що діяв під час окупації на території селища Рудник. Війна залишила відбиток на кожній родині.

28 жовтня покровчани хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам’ять полеглих – захисників, членів підпілля, мирних жителів біля меморіалів Перевізьких Хуторів, Олександрівки, Гірницького, Рудника, Шолохового, Миронівки, Базавлука, на Алеї Слави. Про роки, які неможливо стерти з народної пам’яті, розповідали у міському народному історико-краєзнавчому музеї ім.М.Занудька, де постійно поповнюється зала, присвячена Другій Світовій, у закладах освіти й культури. Той страшний період і сьогодні не можуть згадувати наші ветерани, діти війни. У переддень ювілейної дати у територіальному центрі підопічні ділилися своїми спогадами, говорячи про чорну днину, коли на рідну землю прийшов ворог і світлий час перемоги. Уся біль пережитого та радість за дарований мир вилились у піснях та мелодіях війни, які були взяті за основу святкового концерту Школи мистецтв, підготовленого відділом культури спільно з творчими колективами міста. Війна стала страшним випробуванням, її сторінки і сьогодні примушують замислитись над причинами та наслідками, а пам’ять не дозволяє забути про мільйони загиблих та ціну перемоги.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51127

Окт 28 2019

У Покрові відбулась сесія міської ради

25 жовтня відбулося чергове засідання 50 сесії Покровської міської ради. Ювілейна сесія пройшла за участі народного депутата Дениса Германа.

Перш ніж перейти до розгляду питань, міський голова Олександр Шаповал вручив почесні грамоти голови обласної ради батькам-вихователям будинку сімейного типу Маркових, майстру дільниці зеленого господарству Марині Суружиу та начальнику відділу культури Тетяні Сударєвій.

З основного питання «Про готовність міських комунальних підприємств та бюджетних установ міста до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років» доповідав начальник управління ЖКГ та будівництва Віктор Ребенок.

Наголошувалося, що усі заплановані на 2019 рік заходи — виконані.

Зокрема, управлінням ЖКГ здійснено капітальні ремонти покрівель на 16 житлових будинках, на шести ще тривають.

Капітально відремонтовано: будинок по вул. Центральна, 33; шість внутрішньоквартальних доріг; тротуари та вимощення навколо п’яти будинків, пасажирський ліфт, ще один у роботі. Біля 21 житлового будинку виконано поточні ремонти тротуарів. Здійснено технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових газових мереж.

Серед заходів з благоустрою — капітально відремонтовано внутрішньоквартальну дорогу по вулиці Героїв України, тротуар по вул. Івана Малки (Рудник); реконструйовано покриття проїзної частини ділянки вул. Івана Франка у Шолоховому; триває капітальний ремонт дороги по Партизанській.

Здійснено поточний ремонт 32 доріг, чотирьох тротуарів уздовж доріг, відсипано ділянки доріг приватного сектору. Поточним ремонтом охоплено сім автобусних зупинок та встановлено п’ять павільйонів.

Для підсипки доріг та тротуарів у зимовий період у достатній кількості заготовлений посипковий матеріал, до роботи в складних погодних умовах підготовлено 20 одиниць спеціалізованої техніки.

Придбано спецтехніку з навісним обладнанням на базі трактора МТЗ – 82, очікується прибуття комбінованої дорожньої машини CEKXAM.

Також детально було проаналізовано реалізовані заходи по тепловому господарству, комунальних підприємствах, управляючій компанії, ОСББ, об’єктам соціальної сфери.

Ухваливши рішення з основного питання, депутати розглянули ще 11 питань «у різному».

Зокрема, внесли зміни до бюджету, затвердили межі кварталів приватного сектору, ухвалили рішення про створення комісії з приймання-передачі Шолохівської загальноосвітньої школи до комунальної власності Покровської міської ради, затвердили Програму місцевих стимулів для медичних працівників нашої територіальної громади на 2019-2020 роки. Програма націлена на підвищення рівня укомплектованості лікарями та молодшими медичними спеціалістами, підвищення престижу і соціального статусу працівників медичних закладів міста. Передбачається виплата грошових компенсацій залученим медичним фахівцям та молодим спеціалістам – випускникам державних медичних вишів та інші стимули.

Після того, як чергу денну було вичерпано, слово взяв Денис Герман. Народний депутат поінформував громадськість про перші півтора місяці роботи Верховної Ради, які тривали в турбо режимі. Розглянувши усі питання, визначені президентом як невідкладні, нині парламент перейшов до планового режиму роботи, працюючи над законотворчими ініціативами, більшість з яких соціальної спрямованості.

Безпосередньо комітет з питань бюджету, до якого входить Денис Вадимович, працює над підготовкою до другого читання проекту Закону про Державний бюджет. Уже сформовано і направлено до Кабміну близько двох тисяч важливих ініціатив.

Також народний депутат відповів на питання присутніх і прийняв запрошення на зустріч з членами міської ветеранської організації.

На сесії також розглядалося питання встановлення пам’ятника на честь наших захисників — учасників АТО.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51124

Окт 28 2019

В Никополе состоялся митинг

Сегодня 28 октября, в честь 75-й годовщины освобождения Украины от фашистских захватчиков у мемориала «Вечная слава» состоялся митинг, на который собрались ветераны, администрация города, духовенство и неравнодушные никопольчане.

Духовенство Никопольского благочиния УПЦ во главе благочинного церквей города протоиерея Николая Марущака отслужили панихиду.

Присутствующие почтили павших минутой молчания, военным залпом и возложением цветов.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51121

Окт 28 2019

Технічна бібліотека поступово стає електронною

Фонд технічної бібліотеки Запорізької АЕС сформований згідно бібліотечно- бібліографічної класифікації і містить близько 18 000 найменувань. Бібліотека має книги з різних дисциплін і постійно виписує періодичні видання. Також має свою інтернет-сторінку на сайті навчально-тренувального центру ЗАЕС, де можна знайти інформацію про режим роботи і будь-яке видання, яке знаходиться у її фонді: переглянути список періодики, яку виписують підрозділи ЗАЕС, каталог книг, статті, доповіді з конкурсів.

Для забезпечення необхідного інформаційного простору, технічна бібліотека веде роботу зі створення повнотекстових масивів електронних копій періодичних видань. Бібліотека передплачує близько 25 найменувань періодичних видань з енергетики, охорони праці, економіки та інших вузькопрофільних напрямків. Все найновіше оперативно з’являється в мережі.

Є тут окремим посиланням і відеотека, де можна подивитися навчальні фільми про роботу атомної станції, що особливо актуально для нового персоналу ЗАЕС. Відеоматеріали про виконання різних видів робіт, пілотні курси, фільми про культуру безпеки відзняті відеостудією ЗАЕС і передані з НАЕК.

Бібліотека ЗАЕС здійснює доставку електронних копій, нормативної і виробничої документації, навчально-методичних матеріалів, які необхідні для реалізації програм професійного навчання на виробництві. При необхідності кожен фахівець станції може звернутися до бібліотеки НТЦ і отримати документ на свою електронну пошту.

«Для вдосконалення системи бібліотечного обслуговування та з метою задоволення інформаційних, наукових і культурних потреб користувачів необхідно, щоб формування бібліотеки, її подальше комплектування носило чітко регламентований і систематичний характер, адже система інформації лежить в основі всіх внутрішніх процесів організації і від того, наскільки ефективно вона працює, залежить результативність роботи. Необхідно й створення електронного ресурсу бібліотеки, який містить зібрання електронних копій технічної літератури», — зазначає інженер з науково-технічної інформації Лариса Прохорова.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51118

Окт 28 2019

Відстоювати честь всього підприємства – висока відповідальність

На галузевому конкурсі професійної майстерності НАЕК «Енергоатом» токар енергоремонтного підрозділу Запорізької АЕС Олександр Маловічко посів 3-тє місце.

Молодий токар вважає, що стати переможцем йому завадило хвилювання, адже відстоювати честь всього підприємства – висока відповідальність, до того ж він виявився наймолодшим серед суперників за досвідом роботи.

«Цей конкурс багато чому мене навчив, адже це перший досвід такого роду в моєму професійному житті. Я задоволений, що отримав позитивні враження, познайомився та поспілкувався з колегами з інших підприємств, дізнався про їх умови праці, тонкощі обробки металу. І вже чекаю на наступний конкурс, щоб обов’язково прийняти в ньому участь», — поділився враженнями Олександр Маловічко.

Професія токаря була й залишається в числі затребуваних, незважаючи на те, що світ багато в чому змінився з погляду на розвиток технологій, зокрема цифрових. Жодний ремонт на енергоблоках АЕС не обходиться без майстрів по роботі з металом. Тому не дивно, що токарі займають почесне місце серед інших професій, які зустрічаються в атомній галузі.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51115

Окт 28 2019

Результаты Первого тура Чемпионата Украины по волейболу среди мужских команд Первой Лиги сезона 2019-2020

В воскресение в первой игре дня ВК «БИОРЕСУРС» Житомир со счетом 3:2 в затяжном матче победил ВК «ВГОРУ» Херсон.

В решающем матче тура, ВК «НИКОПОЛЬ» в упорной двухчасовой борьбе со счетом 2:3 уступил Национальному Университету Физического Воспитания и Спорта из Киева.

После первого тура у ВК «НИКОПОЛЬ» две победы со счетом 3:0 над Житомиром и 3:1 над Херсоном и одно поражение 2:3 от Киева и в группе «А» никопольчане пока на третьем месте.

У ВК «НИКОПОЛЬ» 7 очков; на одно очко больше у ВК «НУФВСУ» Киев — они на втором месте.

На первом с 9 очками ДЮСШ ДДМА из Краматорска.

В группе «Б» три первых места занимают соответственно «Епицентр Подоляны» Хмельницкая область, ВК «Покуття» Ивано-Франковская область и ВК «Добровир » г. Львов.

То есть все только начинается и борьба в группе «А», за первые два места, которые дают право на выход в ФИНАЛ ЧЕТЫРЁХ Чемпионата Украины по волейболу среди мужских команд Первой Лиги, сезона 2019-2020 и право бороться за награды, предстоит очень серьезная.

Второй тур Чемпионата Украины по волейболу среди мужских команд Первой Лиги, сезона 2019-2020, ВК «НИКОПОЛЬ» проведёт в г. Херсон, где в первой игре тура, 07 декабря 2019 года, будет встречаться с лидером группы «А», ДЮСШ ДДМА из Краматорска.

А 8 декабря 2019 года ВК «НИКОПОЛЬ» там же в г. Херсоне играет с КЗ «ХПКСП» ХОР из Харькова.

Источник: Управління Гуманітарної Політики Нікопольської Міської Ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51112

Окт 28 2019

Работники Никопольводоканала продолжают ремонтные работы по ул. Шевченко 79

В связи с аварией водопроводной сети по адресу ул. Шевченко 79, перекрыта подача воды в старую часть города от ул. Шевченко — ул. В.Усова.

На данный момент работники КП «Никопольводоканал» продолжают ремонтные работы на соответствующем участке.

Водоснабжение будет восстановлено в полном объеме по окончании работ.

Источник: КП Нікопольводоканал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51109

Окт 28 2019

«Україна – співзасновниця ООН»

Питання миру — надзвичайно актуальні та болючі для кожного українця. Зважаючи, що минулий тиждень, містив дату створення ООН — організації, яка покликана підтримувати мирне співіснування світової спільноти, старші учасники клубу вихідного дня «Дружнє коло», що збирає дітей та підлітків для змістовного дозвілля в Центральній дитячій бібліотеці, поділилися своїми думками на цю тему, а молодші через творчість виразили прагнення миру.

Переглянувши відеоматеріали про історію створення ООН, роль і місце України в цьому процесі, діти дізналися, що Організація Об’єднаних Націй ще багато десятиліть тому стала синонімом миротворчості у світовому масштабі, співучасті у встановленні справедливості на міжнародній арені, не має кордонів і об’єднує весь світ, пройшовши довгий шлях від зародження у післявоєнній Європі до визнання абсолютною більшістю країн.

Станом на 2019 рік членами ООН є 193 країн. Наша держава має свої представництва при ООН – у Нью-Йорку та Женеві. На жаль, одне з питань підлітків залишилося без відповіді: чому ж наша країна потерпає від агресивних дій сусіда, втрачає своїх громадян, а резолюції Генеральної Асамблеї блокуються? Сподіваємося, спільними зусиллями ситуація буде врегульована: Україна поверне собі анексовані території, здобуде перемогу і запанує мир!

Источник: Центральна дитяча бібліотека

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/51106

Предыдущие сообщения «