Дневной архив: 3 сентября 2019

Сен 03 2019

Школа №2 під час акції «Благодійність замість квітів» зібрала 1,5 тис. грн.

До Благодійного фонду «Дітям Нікополя» з посмішкою та гарним настроєм завітала школа № 2. Вони зібрали благодійні кошти в сумі 1502 грн.

Працівники Благодійного фонду дякують за доброту сердець адміністрації, вчителям, учням та батькам школи! І бажають всім успіху на весь навчальний рік!

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49587

Сен 03 2019

Марганецький художнік Костянтин Парубенко створює нове графіті

Якщо у людини є талант, то вона не замислюється над тим скільки часу і коштів витрачає на втілення у життя своїх задумів.

Костянтин Парубенко – художник. Але не простий, він пише свої картини на стінах. Саме під час втілення чергової креативної ідеї ми і застали Костянтина.

Завдяки автору на стіні колишнього заводу «Буддеталь» найближчим часом з’являться персонажі фільмів –хоррорів і не тільки. Це Відома модель Одрі Хелінгтон, головні герої фільмів «Прокляття монахині», «Воно», «Пятниця 13» та відома актриса Мерілін Монро. Досить незвичний вибір сюжету. Автор з цього приводу зазначив, що раніше усі його роботи були пов’язані з добрими мотивами, а тепер виникло бажання намалювати характерних персонажів.

Роботи Костянтина марганчани добре знають. Серед них композиція «LOVE IS» у LOVE-парку, і мурали на вулиці Парковій тощо.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49584

Сен 03 2019

Університет ІІІ віку Покрова запрошує

Слідом за школярами поринути у нові знання та приємне дозвілля готові й поважні “студенти” університету ІІІ віку, що діє при міському територіальному центрі.

Після канікул слухачів зустрічали в оновленій, осучасненій світлиці, де разом з гостями святкували початок нового навчального року.

Університет ІІІ віку продовжує об’єднувати літніх людей в єдину дружну команду, де вони спілкуються, збагачуються новими знаннями, обмінюються досвідом, відчувають свою потрібність.

Враховуючи побажання підопічних, цьогоріч працюватимуть факультети “Народознавство”, “Сучасний підхід до ведення домашнього господарства” та “Психологічні аспекти здорового довголіття”.

Знаннями з поважними слухачами ділитимуться фахівці з великим професійним досвідом — працівники управління освіти, відділу культури, центру зайнятості, які організовуватимуть активні форми навчання.

Свято знань, як і всі, що проходять у терцентрі, пройшло весело та душевно, адже літні люди навчилися не соромитися своїх талантів.

Поети аматори читали вірші, ті, хто має вокальні дані — співали, танцювальні номери в стилі ретро натхненно виконали учасники ансамблю “Золота пора”.

У терцентрі щиро запрошують молодих душею покровчан приєднатися до студентських лав університету ІІІ віку, де сповідують активну життєву позицію і оптимізм та вчать любити і цінувати себе у будь-якому віці.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49581

Сен 03 2019

У покрові відбулась сесія міської ради

30 серпня відбулося засідання чергової 48 сесії Покровської міської ради. На пленарному засіданні депутати розглянули загалом 22 питання, одне з яких було внесено до черги денної в ході роботи сесії.

Серед поточних питань, ухвалено рішення про зміни до бюджету, доповнено додаток до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста додатковими заходами, підтримку житлового фонду міста, в тому числі ОСББ, утримання об’єктів та елементів благоустрою.

Підтримано проект рішення про внесення змін до міської Програми «Здоров’я покровчан на 2019-2020 роки» в частині забезпечення лікарськими препаратами постраждалих від аварії на ЧАЕС, афганців, учасників бойових дій.

Ухвалено міську Програму «Соціальний супровід сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах до 2025 року». Нею визначено зміст, обсяг, умови та порядок надання цієї соціальної послуги, показники її якості для суб’єктів, які надають її, з метою подолання або мінімізації негативних наслідків складних життєвих обставин, у яких перебуває особа чи сім’я.

Також затвердили Перелік адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП виконкому Покровської міської ради, інформаційних і технологічних карток адміністративних послуг у новій редакції. Тепер через Центр надання адміністративних послуг можна буде отримати 195 послуг (було151). Їх надають відділи міськвиконкому (архітектури, землекористування, реєстраційний, загальний), міський відділ міграційної служби, міжрайонного управління Держгеокадастру, ДСНС, юстиції, центру зайнятості, управління патрульної поліції.

Останнє питання «Про звернення щодо стану довкілля в м. Покров», було сформовано на основі листа на ім’я міського голови від мешканця міста Володимира Коротиша. У зверненні було піднято ряд екологічних питань.

Міський голова запропонував рішенням сесії доручити депутатській комісії з питань містобудування та архітектури, землекористування та охорони навколишнього природного середовища вивчити ці питання та дати відповідь, оскільки дійсно вони актуальні і турбують керівництво міста і всю громаду. Після дискусії, що розгорнулася у сесійній залі, депутати не підтримали дане рішення.

Ще одне питання, яке обговорювалося на засіданні сесії, це відсутність газопостачання у п’яти будинках ОСББ «Скіфське містечко». Після усунення аварійної ситуації, пов’язаної з витоком газу, в будинках не поновили газопостачання. Як поінформувала начальник Покровської дільниці «Дніпропетровськгазу» Зінаїда Кряжевських, об’єднання співвласників не уклало договір на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Пускати газ, якщо за мережі ніхто не несе відповідальності, газовикам суворо забороняють правила безпеки та законодавчі документи. Як з’ясувалося, керівництво ОСББ та газової служби не знаходять порозуміння. Міський голова закликав сторони знайти оптимальне рішення проблеми, аби люди не були заручниками ситуації.

Серед повідомлень, озвучених на сесії, була інформація про те, що відтепер у приміщенні міськвиконкому, кабінеті №111 ( перший поверх вестибюль) працюватиме громадська приймальня народного депутата України Дениса Вадимовича Германа.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49578

Сен 03 2019

Новий транспортер для ССВЯП прибуде на Запорізьку АЕС через кілька місяців

Сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) експлуатується на Запорізькій АЕС з 2001 року. І його функціонування неможливе без спеціального транспортера, призначеного для переміщення вентильованих контейнерів.

Діючий транспортер VCT-204 виробництва США експлуатується ще з 1996 року — з пусконалагоджувальних робіт на сухому сховищі. Він надійно працює, проте сьогодні виробники пропонують більш функціональні машини, оснащені сучасним програмним забезпеченням, зручніші у керуванні.

Крім того, жорсткішими стають вимоги безпеки. Раніше на ССВЯП допускалося мати один транспортер, але зараз їх повинно бути як мінімум два. Один в роботі, інший — в резерві.

«Наша основна вимога до виробника: новий транспортер за своїми габаритами має бути ідентичним діючому. Вантажопідйомність — 150 тон. Обов’язково на гусеничному ходу», — розповів керівник групи провідних технологів ССВЯП Сергій Морозов.

При зовнішній ідентичності новий транспортер, безумовно, матиме низку переваг. Потужніший двигун, досконалішу ходову частину з більш маневреними гусеницями, вдосконалене керування, в тому числі дистанційно, через пульт.

«Розраховуємо, що це буде гідна альтернатива діючому транспортеру, адже завдання наші незмінні, а ось їх реалізація з новою машиною, впевнений, буде ще безпечнішою та надійнішою», — поділився очікуваннями начальник комплексу ССВЯП Олег Габдуллін.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49574

Сен 03 2019

«И снова 3 сентября»: история самой популярной песни третьего дня осени

Песня «Третье сентября» в исполнении Михаила Шуфутинского за многолетнее существование стала культовой и превратилась в мем.

За много лет существования эта песня стала визитной карточкой исполнителя. Она имеет как множество поклонников, так и массу ненавистников – уже не первый год этот день становится главным мемом в соцсетях.

Песню «3 сентября» («Я календарь переверну») написал известный российский композитор Игорь Крутой, а автором текста является Игорь Николаев. Исполнил ее Шуфутинский впервые в 1993 году в рамках альбома «Гуляй, душа!», который вышел в 1994 году.

Интересно, что первоначально песня предназначалась другому певцу. Однако, услышав «3 сентября», шансонье отметил магнетизм композиции и выразил желание обязательно ее спеть. При этом Шуфутинский неоднократно критиковал композицию из-за ее затянутости и чрезмерной драматичности.

В песне шансонье рассказывает печальную историю расставания, которое произошло именно 3 сентября. Впрочем, ни авторы, ни исполнитель песни никогда не комментировали, есть ли в дате 3 сентября какой-то особый потаенный смысл. Существует версия, что эта дата в тексте песни появилась случайно или просто лучше подходила под размер строки, чем более «красивое» число 1 сентября.

Сам исполнитель не может объяснить невероятную популярность песни «3 сентября», которая, по его словам, никому не посвящалась.

В композиции рассказывается о горьком расставании влюбленных, а такая ситуация хотя бы раз происходила в жизни 90% людей. Поэтому, по мнению Шуфутинского, слушатели узнают в словах песни свою историю и начинают сопереживать главному герою композиции.

Источник: УНІАН

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49571

Сен 03 2019

На Запорізькій АЕС визначили кращого серед чергових дозиметристів

В цеху радіаційної безпеки (ЦРБ) визначали кращого серед чергових дозиметристів служби експлуатації. Їм належало показати вміння використовувати засоби вимірювальної техніки, устаткування й пристосування, з якими працюють дозиметристи та якісно виконати поставлені завдання, чітко дотримуючись вимог безпеки, охорони праці та нормативної документації.

Теоретична частина конкурсу проводилася письмово. Всім учасникам був виданий білет з 10 запитаннями, номер якого був визначений шляхом жеребкування в присутності членів комісії.

Практичною частиною передбачалися перевірка працездатності приладів радіаційного контролю, реєстрація дозиметричних нарядів, дотримання безпечного маршруту, визначення радіаційних факторів на робочих місцях з подальшим визначенням засобів індивідуального захисту і т.п.

Оцінювання конкурсантів проводилося дуже ретельно, оскільки всі вони добре підготувалися і розрив у балах був мінімальним. За результатами оцінювання в галузевому конкурсі серед чергових дозиметристів Запорізьку АЕС представлятиме Андрій Соколов, який посів перше місце.

«Конкурс пройшов на високому рівні, в першу чергу, завдяки відпрацьованій та затвердженій програмі, де відображені всі важливі питання — від порядку проведення та оцінювання до розподілу місць і нагородження переможців, а також враховані усі суперечливі моменти, які можуть виникнути в процесі проведення конкурсу та шляхи їх вирішення», — зазначив виконуючий обов’язки старшого начальника зміни ЦРБ Володимир Дутченко.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49568

Сен 03 2019

Будущих супергероев объединяет центральная детская библиотека

5 сентября, в Никопольской центральной детской библиотеке, пройдет очередное, уже традиционное, мероприятие Школы супергероя, тема которого будет «Проблема самооценки и одиночества». Проведет его дипломированный психолог Ирина Щербакова.

Об этом Никопольский информационный портал узнал от организаторов мероприятия.

Школа супергероя — это социальный проект, направленный на формирование нравственных, волевых, деловых, коммуникативных качеств личности, воспитание ответственности за поступки, последствия которых влияют на окружение.

Начало мероприятия в 16:00 в здании Никопольской центральной детской библиотеки по улице Никитинская, 13.

Автор: Мария Петренко

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49565

Сен 03 2019

Праздник Первого звонка

2 сентября в школах нашего города прошли торжественные мероприятия, посвященные Дню знаний. По приглашению дирекций школ «Гармония» и «Ника» на праздничных линейках в этих учебных заведениях присутствовали и священнослужители Украинской Православной Церкви.

Обращаясь к преподавателям и ученикам со словами поздравления и напутствия, благочинный церквей города протоиерей Николай Марущак пожелал приумножать таланты данные Богом в период обучения и призвал на всех Божие благословение.

Всех присутствующих батюшки окропили святой водой.

Источник: Facebook

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49562

Сен 03 2019

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

В мережі знаходяться 5 енергоблоків

Виробництво електроенергії:

за добу …………………………………………….. 114,3 млн кВтг
з початку місяця ………………………………. 229,1 млн кВтг
з початку року ………………………………….. 24 671,6 млн кВтг
з початку експлуатації ……………………… 1 155 593,6 млн кВтг

Витрати на власні потреби: 5,46 %
Частота електричного струму: 50,0 Гц

Навантаження по енергоблоках (о 06.00):

енергоблок № 1 ……………………………… 860 МВт
енергоблок № 2 ……………………………… 960 МВт
енергоблок № 3 ……………………………… 980 МВт
енергоблок № 4 ……………………………… 970 МВт
енергоблок № 5 ……………………………… ремонт (93 доба, середній)
енергоблок № 6 ……………………………… 970 МВт

сумарна потужність ………………………… 4 740 МВт

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,11 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон:
проммайданчик — 11 мікрорентген за годину;
санітарно-захисна зона (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) — 8-12 мікрорентген за годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49559

Предыдущие сообщения «