Дневной архив: 2 августа 2019

Авг 02 2019

Відбувся штаб

Сьогодні міський голова провів чергове засідання оперативного штабу за участі керівників комунальних підприємств та бюджетних організацій.

В управлінні освіти готуються до нового навчального року та опалювального періоду.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги всього уклали 32 237 декларацій, протягом тижня  провели  233 флюорографічних обстежень.

Комунальні підприємства працюють у штатному режимі.

Зараз у місті тривають ремонти м’яких покрівель на семи об’єктах. Здійснюється технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Продовжуються ремонти внутрішньоквартальних територій.

На засіданні штабу увага  акцентувалася на благоустрої закріплених територій та  підготовці до осінньо — зимового періоду.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48859

Авг 02 2019

Фахівці Запорізької АЕС пройшли навчання в учбовому центрі Siemens на програмно-технічному комплексі

На Запорізькій АЕС продовжується етап дослідної експлуатації комплексу з переробки радіоактивних відходів, по завершенню якого комплекс переведуть вже у промислову експлуатацію. Щоб якісно і надійно обслуговувати комплекс з переробки РАВ фахівці цеху теплової автоматики та вимірювань Запорізької АЕС пройшли навчання в учбовому центрі Siemens на сучасному програмно-технічному комплексі.

«Усі установки з пресування, спалювання та фрагментації радіоактивних відходів, а також допоміжне устаткування, що забезпечує працездатність усієї будівлі комплексу працює на основі сучасного програмно-технічного комплексу виробництва компанії Siemens», — розповідає старший майстер цеху теплової автоматики та вимірювань  Олександр Баранцев. «У процесі дослідної експлуатації комплексу у персоналу, що його обслуговує, з’являються питання, які вимагають нових знань. Тому керівництво Запорізької АЕС прийняло рішення командирувати на навчання групу фахівців цеху теплової автоматики та вимірювань до офіційного представника компанії Siemens, який зможе надати повний спектр потрібних знань».

Одна з регіональних філій представництва Siemens в Україні знаходиться у місті Львів. В цій філії є учбовий центр із спеціалізованими аудиторіями, в яких розташовані навчальні стенди, макети виробничого устаткування, контролери. Отже, є можливість теорію відразу ж закріпити на практиці. Група з п’яти фахівців цеху ТАВ вже пройшла в львівській філії три курси навчання за темами, які необхідні для обслуговування закріпленого обладнання на Запорізькій АЕС.

«Без розуміння того, як правильно обслуговується новітня техніка, без розуміння процесів, що проходять в обладнанні, а також як реалізуються алгоритми – неможливо забезпечити надійну та безперебійну роботу сучасного програмно-технічного  комплексу і якісно його ремонтувати. Отримані знання під час навчання будуть передані колегам, які працюють з цим устаткуванням. Сподіваюсь, що з часом ми зможемо самі сконструювати невеликий учбовий стенд для освоєння на ньому практичних навиків», – зазначив після навчання Олександр Баранцев.

 

 

 

Источник: Запорізька атомна електростанція

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48856

Авг 02 2019

За останні чотири роки витрати міського бюджету на фізичну культуру й спорт збільшилися на понад чотири з половиною мільйони

Якщо у 2015 році  було спрямовано 2млн.432 тис. грн., то 2019 – майже 7 млн. грн. Підтримка дитячого спорту – це перший крок до розвитку спорту великих досягнень. На жаль, за останнє десятиріччя у масштабах країни, цей алгоритм спрацьовує не скрізь і не завжди. У перелік першочергових питань висувають тарифи й ціни, стан комунального господарства й дороги, тільки не спорт. Він залишається на других, а то й на третіх та останніх позиціях. На щастя, у Покрові —  місті, яке славиться  спортивним минулим, розвиток фізкультури й спорту – серед пріоритетів соціальної політики.

І збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл один з головних аспектів популяризації спорту серед дітей. За усталеним висловом – «популяризація здорового способу життя, фізкультури й спорту», стоїть утримання спортивних баз, виплата заробітної плати тренерському складу та персоналу, енергоносії та багато іншого, що дозволяє закладам успішно працювати.

Сьогодні у двох школах Покрова, у 69 групах, займається понад тисячу учнів. Тут продовжують розвиватися напрямки, котрі поволі «вмирають» у обласних центрах та ближчих сусідів, переходячи у розряд приватних вартісних шкіл. Спортивна гімнастика, акробатика, футбол, водні види спорту, — маленькі покровчани та їхні батьки можуть обирати – фізкультура чи спорт великих досягнень.

Заради цього п’ятий рік міська влада фінансово підтримує КДЮСШ «Манганіт», виплачуючи заробітну плату тренерському складу. За останні роки фінансування школи було збільшено у 2,5 рази. Зобов’язання з утримання басейну взяв на себе гірничо-збагачувальний комбінат. Басейн працює, і це спільний результат, за яким здоров’я  наших дітей і їхня спортивна самореалізація.

У міцному тандемі батьків та тренерів, за всебічної підтримки міської влади, виховується ціла плеяда талановитих спортсменів, які достойно відстоюють честь не лише міста, а й країни на змаганнях усіх рівнів. Тільки у минулому році покровчани взяли участь у 40 обласних, 39 всеукраїнських та восьми міжнародних змаганнях. Посіли понад двісті перших місць, було підготовлено п’ять майстрів спорту України та 14 КМС.

І якщо у 2014 році на спортивні заходи було виділено 6, 8 тис. грн., то у 2019 – 255,1 тис. грн..

-Це дуже важливий момент, що у Покрові  з року в рік збільшують фінансування на спорт, — говорить директор школи Ірина Бакієва.

Зазначаючи, останні чотири роки виділяються бюджетні кошти, аби відправити спортсменів на змагання, що проходять згідно з  календарними планами школи, що є суттєвою підтримкою для батьків.

-Я дуже вдячний батькам, без яких не було б чемпіонів, вдячний нашим тренерам, справжнім професіоналам, — наголошує міський голова Олександр Шаповал. Спорт – це щоденна праця, це, наполегливість і характер. Ми робимо все можливе, щоб підтримувати наші спортивні осередки, аби вони розвивалися, і наші покровчани стояли на п’єдесталі переможців, прославляли рідне місто.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48853

Авг 02 2019

На Днепропетровщине выберут двух региональных координаторов конкурса «Молодежная столица Украины»

Активную молодежь Днепропетровщины приглашают присоединиться к команде национального конкурса «Молодежная столица Украины»-2020. Организаторы разыскивают региональных координаторов. Выберут по два представителя из всех областей Украины, сообщили в управлении молодежи и спорта Днепропетровской ОГА.

Задача региональных координаторов — популяризировать конкурс в регионах Украины. Они будут проводить пресс-конференции и информационные встречи с участием представителей органов местного самоуправления, общественных молодежных организаций и активной молодежи.

Прием заявок — до 15 августа. Информацию о выбранных региональных координаторах сообщат до 18 августа.

Конкурс «Молодежная столица Украины» организует Министерство молодежи и спорта.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48850

Авг 02 2019

В Минсоцполитики рассказали о предложенных изменениях в потребительскую корзину

Минсоцполитики подготовило свои предложения по обновлению потребительской корзины на основе обращений украинцев. Поэтому было предложено расширить перечень лекарственных средств, а также включить в наборы мобильный телефон и услуги мобильной связи. Об этом сообщила пресс-служба Министерства социальной политики Украины в ответе на запрос корреспондента УНН.

«Согласно пункту 3 Порядка (Порядка проведения научно-общественной экспертизы набора продуктов питания, набора непродовольственных товаров и набора услуг для установления прожиточного минимума — ред.) центральные органы исполнительной власти, которые определены ответственными за формирование наборов, в установленный Кабинетом министров Украины срок подают Минэкономразвития предложения по сформированных наборов. Минсоцполитики во исполнение соответствующего поручения Кабинета министров Украины свои предложения по обновлению наборов, подготовленные на основе многочисленных обращений граждан и общественных организаций, предоставило Минэкономразвития в апреле текущего года. В частности, Минсоцполитики было предложено рассмотреть возможность расширения перечня лекарственных средств, а также включить в наборы мобильный телефон и услуги мобильной связи», — говорится в ответе.

Также, пунктом 4 Порядка предусмотрено, что Минэкономразвития обобщает предложения центральных органов исполнительной власти относительно сложившихся набора продуктов питания, набора непродовольственных товаров и набора услуг для установления прожиточного минимума и направляет их членам экспертной комиссии не позднее чем за неделю до его заседания.

«С целью обеспечения реализации вышеупомянутой нормы Минсоцполитики сформирована экспертная комиссия, о чем проинформировано Минэкономразвития», — отмечается в сообщении.

Сообщается, что дата проведения заседания экспертной комиссии будет назначена после получения обобщенных предложений от Минэкономразвития. По состоянию на 25 июля 2019 года соответствующая информация от Минэкономразвития не поступала.

Кроме того, в Министерстве социальной политики сообщили, что полномочия по формированию наборов продуктов питания, наборов непродовольственных товаров и наборов услуг для основных социальных и демографических групп населения определены в статье 3 Закона Украины «О прожиточном минимуме».

«А именно: набор продуктов питания формируется МОЗ, набор непродовольственных товаров — Минэкономразвития, набор услуг — уполномоченными центральными органами исполнительной власти в сферах предоставления соответствующих услуг», — говорится в ответе.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48847

Авг 02 2019

З початку року на житло для військових витратили понад 360 мільйонів

Державним бюджетом на 2019 рік на будівництво житла для військовослужбовців передбачено 833,4 млн грн. З них уже використано 364,5 млн грн.

Про це повідомив начальник управління соціальних виплат Департаменту фінансів Міноборони В’ячеслав Салахов, передає кореспондент Укрінформу.

“З початку року Міноборони використало на будівництво житла військовослужбовцям 364 млн 500 тис. грн, і в тому числі з цих коштів 62 млн 500 тис. виплачено як компенсацію замість неотриманого житла. Загалом державним бюджетом на ці цілі передбачено на 2019 рік 833 млн 400 тис. грн”, — повідомив Салахов.

Він також наголосив, що фінансування будівництва здійснюється в плановому порядку і відповідно до затвердженого щомісячного розпису видатків держбюджету для Міністерства оборони.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48844

Авг 02 2019

Житловий фонд України до опалювального сезону готовий на 60%

До початку опалювального сезону залишилось два календарних місяця. І на сьогодні готовність житлового фонду України складає 60%. Соціальні об’єкти – школи, дитячі садки і лікарні будуть готові вже до 1 вересня. Про це на селекторній нараді з регіонами щодо підготовки до опалювального сезону наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ключове питання у підготовці до опалювального сезону стосується не тільки технічних і регламентних робіт з підготовки котелень, житлового фонду і соціальних об’єктів. А в першу чергу, це розрахунки підприємств ТКЕ з НАК «Нафтогаз», які напряму впливають на отримання номінацій на газ на наступний опалювальний сезон. Попереджаю всіх власників підприємств ТКЕ і міських голів – якщо держава дає можливість розрахуватись за накопичені борги протягом наступних 5 років, вкладайтесь в графік реструктуризації. 2,6 млн грн знайти у бюджеті міста, у якому 300 млн грн – власні доходи, цілком можливо. Єдине, потрібно правильно розставляти пріоритети», — наголосив Геннадій Зубко, навівши приклад міста Сміла Черкаської області.

Він підкреслив, що до початку опалювального сезону місцева влада має зосередитись на встановленні будинкових лічильників. По житловому фонду – найкращі показники у Черкаській і Миколаївській областях. Найгірша ситуація в Кіровоградській області. «Українці мають сплачувати лише за спожиту послугу, а не за нараховані нормативи», — зазначив Геннадій Зубко.

Источник: Урядовий портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48841

Авг 02 2019

Майже 219 мільярдів – саме стільки хоче Міноборони на 2020 рік

Міністерство оборони України на 2020 рік потребує для фінансування потреб оборонної галузі країни 218 мільярдів 700 мільйонів гривень. Ця сума складатиме приблизно 4,8 відсотка від прогнозованого ВВП.

Про це під час брифінгу заявив начальник управління соціальних виплат Департаменту фінансів Міноборони В’ячеслав Салахов.

У пріоритетних видатках на 2020 рік:

► Забезпечення повного і своєчасного соціального захисту військовослужбовців.
► Оснащення ЗСУ більш сучасними зразками озброєння та військової техніки.
► Повноцінне матеріально-технічне забезпечення військ загалом і Об’єднаних сил – першочергово.

Міністерство запросило удвічі більше грошей на армію, ніж планується виділити у 2019 році. Однак наразі це лише озвучені міністерством потреби. Далі їх розглядатиме керівництво держави (після засідання РНБО щодо фінансування військової галузі із державного бюджету).

До слова, 55% видатків міноборони заплановані на грошове забезпечення військових, а 23% – на озброєння та військову техніку. Значно менше – на інфраструктуру (5%) і експлуатаційні витрати (17%).

Источник: 24 канал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48838

Авг 02 2019

Жителям Днепропетровщины еще раз напоминают о необходимости вакцинации от кори

Тем жителям Днепропетровщины, кто медлил с вакцинацией против кори, советуют сделать это как можно быстрее. В сентябре традиционно увеличивается количество инфицированных.

«По статистике летом количество заболевших уменьшается. А вот в сентябре, с началом нового учебного года, наоборот, растет. Поэтому советуем не медлить и привиться от кори сейчас. Это касается и детей, и взрослых. Вакцинация — единственный эффективный метод профилактики этой болезни», — сообщили в департаменте.

Прививку можно сделать у семейного врача. Это бесплатно независимо от возраста, добавили в департаменте.
Корь – это инфекционное заболевание, передающееся воздушно-капельным путем. Среди осложнений самые тяжелые — пневмония и энцефалит.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48835

Авг 02 2019

У Нікопольському районі перша громада перейшла з Московського Патріархату до Православної Церкви України

1 серпня, у с. Шевченкове Нікопольського району відбулось незабутнє свято. Цей день став особливим для місцевої громади, адже нині освятили храм на честь преп. Серафима Саровського який відзначає своє престольне свято.

Про це Нікопольський Інформаційний портал дізнався зі сторінки ігумена Меркурія (Скорохода) в соціальній мережі Фейсбук.

З благословення Керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона ієрейський чин освячення храму та Божественну Літургію очолив благочинний Нікополя та району ігумен Меркурій (Скороход) у співслужінні благочинного міста Покров протоієрея Івана Назарика, настоятеля храму Різдва Христова протоієрея Миколи Бурядника, настоятеля Свято-Троїцького храму м. Нікополь ієромонаха Олексія (Петренко) та настоятеля храму на честь Покрови Божої Матері ієрея Павла Черкасова.
На це дійство також прибули козаки Затопської січі, воїни – захисники України, парафіяни нікопольських храмів Православної Церкви України.

Радісну подію з жителями села розділили Голова сільської об’єднаної територіальної громади Проточенко Александр Викторович та староста села Шевченкове Лукаш Володимир Миколайович разом з депутатами сіл Лошкарівки, Шевченкове та Новософіївки.
По завершенні богослужіння духовенство Покрову та Нікополя привітали громаду та подарували храму духовні святині.

Після Божественної літургії на віруючих чекав смачний козацький куліш, який приготували козаки Затопської січі.

Ця історична подія залишиться в пам’яті кожного з парафіян, адже сьогодні здійснилася їхня велика мрія – мати свій храм, де буде прославлене Ім’я Господа Нашого Ісуса Христа рідною українською мовою.
Від імені фундаторів храму висловлюю найщиріші слова невимовної подяки всім нашим жертводавцям, що відгукнулись на розбудову української святині в козацькому краї.

Источник: Facebook

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48831

Предыдущие сообщения «