Месячный архив: Август 2019

Авг 30 2019

У Нікополі 1 вересня відключать технічну воду

У зв’язку із закінченням сезону технічної води 2019р. з 01.09.2019г. буде припинена подача технічної води на всі квартали.

Источник: КП Нікопольводоканал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49501

Авг 30 2019

Як у Марганці відзначатимуть День знань

Не зважаючи на те, що День знань у цьому році припадає на неділю, у Марганці вирішено відсвяткувати його у LOVE-парку саме 1 вересня.
Цього дня, о 16:00 на території парку, для юних марганчан відбудеться святково-розважальна програма за участю аніматорів. Також будуть підбиті підсумки благодійної акції «Збери дитину до школи», завдяки якій діти з малозабезпечених родин отримають необхідне шкільне приладдя, придбане за кошти небайдужих жителів міста. Завершиться захід дитячою дискотекою та показом мультфільмів. Наступного дня, 2 вересня, школи міста підготували для своїх учнів цікаві квести та традиційні шкільні лінійки.
На даний час до перших класів марганецьких навчальних закладів прийдуть близько 500 першачків, котрі займатимуться за програмою «Нова українська школа».

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49498

Авг 30 2019

Автопарк транспортного цеху поповнився новим автопідйомником

Транспортний цех Запорізької АЕС отримав нову спецмашину. Автопідйомник, призначений для висотних робіт, дозволить виконувати різні операції на висоті до 28 метрів.

«Спецтехніка дуже потрібна нашому підприємству, оскільки зараз йдуть масштабні роботи з реконструкції та модернізації устаткування. Автопарк вимагає оновлення, особливо в частині тієї техніки, яка за останні роки застаріла. Отриманий автогідропідйомник стане хорошим помічником для персоналу електричного цеху та енергоремонтного підрозділу – цехів, які виконують багато висотних робіт», — зазначив заступник головного інженера з експлуатації ЗАЕС Юрій Кульба.

Ігор Прочан, начальник транспортного цеху, подякувавши керівництву підприємства за оновлення автопарку, сказав, що в поточному році очікують чотири нових автобуса для міських перевезень.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49494

Авг 30 2019

Щодо забезпечення підручниками закладів загальної середньої освіти Нікополя

На даний час відділом освіти і науки отримано та роздано до закладів загальної середньої освіти нові підручники, що були видані за державний кошт:
— для учнів 2 класів у кількості 9768 шт. (99 % від потреби);
— для учнів 6-х класів – 1824 шт. (75 % від потреби; це стосується лише трьох предметів, з яких було змінено програму: інформатика, всесвітня історія та українська мова для шкіл з російською мовою навчання);
— для учнів 11-х класів – 7077 шт. (73 % від потреби).

За даними Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, найближчим часом учні даних класів будуть забезпечені підручниками на 100 %.

Для всіх інших класів наразі триває перерозподіл підручників між школами міста. Такий перерозподіл традиційно здійснюється щороку у серпні місяці у зв’язку зі змінами контингентів учнів по школам.

Також наприкінці липня з місцевого бюджету було виділено кошти для закупівлі підручників для 7-х класів, яких не вистачає. Наразі триває процес закупівлі відповідних підручників.

Отже, найближчим часом всі учні шкіл нашого міста будуть забезпечені підручниками.

Источник: Відділ освіти і науки НМР

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49491

Авг 30 2019

Покров вшанував пам’ять Захисників України

29 серпня згідно з указом Президента, наша країна віддала шану героям, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність держави.

Цього дня покровчани, ветерани АТО, військовослужбовці, рідні загиблих воїнів, представники влади, підприємств, організацій, духовенство, зібралися на Алеї Слави, аби вшанувати тих, хто віддав життя за мир і незалежність.

День 29 серпня увійшов гіркою сторінкою в історію України. Cаме цього дня у 2014 році розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі, був розстріляний «зелений» пекельний коридор. Тоді загинуло 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти. Пам’ять про них – живе.

Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих героїв. Поминальну молитву відслужив благочинний, настоятель храму Петра Могили отець Іван. Живі квіти лягли до обелісків Алеї Слави та на могили наших земляків, Почесних громадян міста Олександра Ісаєнка, Дмитра Стрільця, Олександра Мокієнка та Олега Кравченка, який загинув саме в цей день три роки тому.

Новітній історії України були присвячені заходи, що тривають у закладах культури міста. Тематичні екскурсії проходять у міському народному історико-краєзнавчому музеї ім.М.Занудька. Сьогодні відвідувачі могли ознайомитися з новими експонатами, що поповнили постійнодіючу експозицію, присвячену подіям на сході, нашим землякам, ветеранам АТО.

Їх передали закладу директор Черкаського пересувного ‘’Патріотичного музею АТО’’ Олексій Святенко та мешканець міста, старший сержант 74 окремого розвідувального батальйону Віталій Берденко.

Свічки пам’яті палали у музеї, за воїнами, котрі боролися за свою землю, за неподільність своєї землі –України.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49488

Авг 30 2019

У Марганці відбулася 53 сесія міської ради

Сесія Марганецької міської ради відбулася 29 серпня, але не о 10:00. В цей час деяким депутатам не цікаво було розглядати важливі для марганчан питання.

Голова міста Олена Жадько перенесла пленарне засідання на 13:00. Однак, не зважаючи на те, що кворум був, найважливіше рішення для марганчан – про міський бюджет, депутати не прийняли. Отже, фінансування необхідних для хворих на цукровий діабет ліків знову не відбудеться. Не профінансуються першочергові питання соціально-культурної сфери. Також не отримає фінансової підтримки міськводоканал, матеріальної допомоги учасники АТО, чорнобильці та онкохворі.

Всього на сесії розглянуто 56 питань.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49485

Авг 30 2019

В Нікополі відбудеться юнацький чемпіонат з шахів

З 7 по 22 вересня 2019 року в Нікополі відбудеться чемпіонат з шахів серед юнаків та дівчат.

Про це Нікопольський інформаційний портал дізнався від організаторів заходу.

Змагання розпочнуться 7 вересня о 13:30 за адресою: філія ШШК КЗ НМЦФЗН «Спорт для всіх», проспект Трубників 13а.

Організаторами заходу виступили ГО «ФШН» та відділ з питань спорту УГП Нікопольської міської ради.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49482

Авг 30 2019

Блок №5 ЗАЕС готується до продовження терміну експлуатації

На Запорізькій АЕС всі заходи, пов’язані з модернізацією обладнання, спрямовані перш за все на підвищення безпеки енергоблоків і електростанції в цілому. Основний перелік заходів з модернізації обладнання енергоблоків та загальностанційних об’єктів визначено Комплексною (зведеною) програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, погодженою Кабінетом Міністрів України.

Перелік таких заходів визначається програмою підготовки енергоблоків до довгострокової експлуатації.

«На блоці № 5 обсяг робіт, визначених Комплексною (зведеною) програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ), складається з 97 пунктів. На сьогодні 39 з них виконані. В установленому порядку вони узгоджені або з Держатомрегулювання, або, якщо це стосується протипожежних заходів – з державною службою з надзвичайних ситуацій.

До кінця цього року належить реалізувати ще чималий об’єм завдань. Щоб істотно скоротити обсяг заходів, передбачених для майбутнього року, деякі з них станція планує виконати у повному обсязі або частково вже в році поточному.

Проте основний обсяг заходів з КзПБ на енергоблоці № 5 припадає на 2020 рік. Терміни їх виконання визначені «Планом-графіком реалізації заходів КзПБ», узгодженим Держатомрегулювання, і пов’язані, в основному, зі строками поставки необхідного обладнання», — розповів головний спеціаліст — начальник відділу з управління ресурсом та модернізації обладнання енергоблоків служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Сергій Іванович Руденко.

В рамках КзПБ виконуються заходи щодо підвищення безпеки енергоблоків АЕС, які розроблені за результатами аналізу подій, які відбулися на АЕС «Фукусіма» (Японія). Вже виконані наступні:

– «Розробка і впровадження заходів щодо зниження концентрації водню в гермооболонці для запроектних аварій»;

– «Удосконалення інструкцій з ліквідації аварій, що виникають при зниженій потужності і у плановому ремонті»;

– «Виконання аналізу важких аварій. Розробка керівництва з їх управління».

З числа постфукусімських заходів в 2019 році планується забезпечення підживлення й охолодження басейну витримки, підживлення парогенераторів та працездатності споживачів системи технічної води групи «А» при зневодненні бризкальних басейнів в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС.

Також до кінця ремонтної кампанії 2019 року на енергоблоці №5 планують завершити реалізацію низки інших постфукусімських заходів. Частину цих заходів планується виконати у 2020 році до продовження терміну експлуатації енергоблока. У числі цих завдань планується розробка матеріалів і виконання кваліфікації елементів енергоблоків, спрямованих на підтвердження того, що обладнання буде виконувати покладені на нього функції як при нормальній експлуатації, так і при аварійних ситуаціях.

Повне завершення запланованих робіт очікується наприкінці 2020 року.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49479

Авг 30 2019

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

В мережі знаходяться 5 енергоблоків

Виробництво електроенергії:

за добу …………………………………………….. 115,8 млн кВтг
з початку місяця ………………………………. 2 989,6 млн кВтг
з початку року ………………………………….. 24 211,1 млн кВтг
з початку експлуатації ……………………… 1 155 133,1 млн кВтг

Витрати на власні потреби: 5,34 %
Частота електричного струму: 50,0 Гц

Навантаження по енергоблоках (о 06.00):

енергоблок № 1 ……………………………… 900 МВт
енергоблок № 2 ……………………………… 970 МВт
енергоблок № 3 ……………………………… 980 МВт
енергоблок № 4 ……………………………… 970 МВт
енергоблок № 5 ……………………………… ремонт (89 доба, середній)
енергоблок № 6 ……………………………… 980 МВт

сумарна потужність ………………………… 4 800 МВт

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,11 % від допустимого рівня.

Источник: Запорізька АЕС

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49476

Авг 29 2019

Школа № 26 готова до навчального року

За кошти місцевого бюджету закінчується поточний ремонт санітарної кімнати для хлопців СПМШ № 26.

Силами колективу та батьківської громадськості коридори, класи та інші навчальні приміщення оновлено.

Тож школа чекає на своїх учнів.

Источник: Відділ освіти і науки НМР

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/49473

Предыдущие сообщения «