Дневной архив: 26 июля 2019

Июл 26 2019

Команда Дніпровських Скаутів відправилась у США на всесвітню молодіжну подію

Більше 45 000 дітей, 5 000 дорослих, 125 країн-учасниць, 10 днів нових вражень, знайомств, мотивації, спорту і знань. У Західній Вірджинії (США) стартувало 24-те Всесвітнє Скаутське Джемборі – традиційний скаутський з’їзд в таборових умовах. Захід проходить раз на чотири роки за ініціативи Всесвітньої організації Скаутського руху. Україну цьогоріч представляють молоді та активні учасники «Асоціації Дніпровських Скаутів «СКІФ» в складі делегації Національної організації скаутів.

Головна тема 2019 року – «Відкрий новий світ». Діти вже встигли попірнати з аквалангом, зануритись із головою у віртуальну реальність, помандрувати і відвідати нові місця. Втім, попереду на них чекає ще тиждень не менш насиченої програми. Така всесвітня зустріч скаутів має на меті міжкультурну взаємодію, розвиток діалогу між активною молоддю із різних країн, які керуються скаутськими принципами і цінностями, що роблять наш світ кращим.

Неформальні підходи до освіти, створення цікавого молодіжного простору, залучення юнаків та дівчат до активного суспільного життя – це ті напрямки роботи обласної ради, які активно реалізуються за допомогою роботи Молодіжного центру Дніпропетровщини «Освіторіум». На його базі протягом року команда скаутів, які відправились до США, тренувались та готувались до поїздки.

Зокрема, скаутинг є унікальним методом фізичного, розумового та духовного розвитку молоді, який необхідно розвивати, зазначає голова обласної ради Гліб Пригунов: «Лідерські якості, витривалість, сила духу та патріотизм – це невеличкий перелік якостей, які виховують у собі юні скаути. Саме за такою активною і цілеспрямованою молоддю стоїть майбутній розвиток нашої країни. Успіхів нашій команді на Джемборі, чекаємо на Батьківщині».

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48564

Июл 26 2019

Пацієнти з раком крові отримають ефективні безоплатні ліки

МОЗ України закупило важливий препарат для лікування онкогематологічних захворювань з діючою речовиною аспарагіназа за кошти державного бюджету. Накази про розподіл опубліковані на офіційному сайті Міністерства: Наказ МОЗ України від 03.07.2019 № 1547 та Наказ МОЗ України від 09.07.2019 № 1585

Понад 4 тисячі флаконів препарату аспарагіназа німецького виробництва невдовзі будуть доступні в регіонах.

Препарат використовують для лікування дорослих та дітей з діагнозом гострий лімфобластний лейкоз. Ліків достатньо, щоб забезпечити майже всю заявлену потребу.

Закуплений препарат аспарагіназа в рази ефективніший, аніж ліки, які закуповувалися раніше. У майже 92% випадках лікування рекомбінантною аспарагіназою настає ремісія, а вживання препарату протягом 2 років знижує ймовірність виникнення рецидиву до 98%.

Ефективність та безпечність застосування аспарагінази у дітей підтверджені клінічними дослідженнями. Препарат схвалений та зареєстрований Комітетом з застосування лікарських засобів Європейського агентства з лікарських засобів (The European Medicines Agency’s Committee for Medicinal Products for Human Use).

Завдяки державним закупівлям через міжнародні організації в Україні з’явилося 76 нових препаратів — вони зареєстровані й доступні для громадян. 90% препаратів за напрямком дорослої онкології сьогодні закуповують дешевше, ніж 2014 року.

Пацієнти можуть перевірити наявність безоплатних ліків у їхньому регіоні. Медзаклади повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом препарати, а також їхній розподіл у конкретному регіоні.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48561

Июл 26 2019

Денісова поскаржилась ООН на репресії проти кримських татар і розповіла про ситуацію на Донбасі

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова провела зустріч з з новопризначеною Главою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер.

За словами Денісової, в ході зустрічі обговорили ситуацію на сході України та пов’язані з конфліктом порушення прав людини – ускладнений перетин лінії розмежування, труднощі з реалізацією соціальних виплат та пенсій.

Денісова нагадала, що місія ООН з прав людини має представництво в Донецьку та Луганську, а також можливість здійснювати віддалений моніторинг ситуації в Криму. Саме тому український омбудсмен звернулася до Глави місії з проханням про обмін інформацією.

«Репресії проти кримських татар та громадян України, напад на храм ПЦУ в Криму, справи Едема Бекірова, Володимира Балуха, Павла Гриба – на цих питаннях я особливо наголосила. Також попросила сприяння в переміщенні ув’язнених з ОРДЛО на територію України. Якщо з тимчасово окупованої території Луганської області за останні півроку мені вдалося перемістити вже 319 людей, то окупаційна адміністрація т.зв. «ДНР» блокує цей процесс», — розповіла подробиці Денісова.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48558

Июл 26 2019

На Днепропетровщине в пришкольных лагерях отдохнули уже более 66 тыс детей

В пришкольных лагерях Днепропетровской области уже позади две смены. За это время успели отдохнуть более 66 тыс детей. Для их досуга – кружки, походы, экскурсии, языковые группы. Об этом сообщили в департаменте образования и науки Днепропетровской ОГА.

«На Днепропетровщине продолжают работу пришкольные лагеря. В течение двух смен их работало более 770. Летние каникулы провели интересно и с пользой уже более 66 тысяч детей», – рассказали в департаменте.

Больше всего лагерей – в Днепре, Кривом Роге, Каменском, Покрове, Терновке, Синельниково, Никополе, Новомосковске, Павлограде, Покрове, в Новомосковском, Магдалиновском, Криворожском, Верхнеднепровском, Пятихатском, Солонянском, Петропавловском районах, а также Васильковской и Апостоловской ОТГ.

Для мальчишек и девчонок – насыщенная программа: компьютерные классы, спортивные залы, кружки, экскурсии, квесты, флешмобы, мастер-классы.

В пришкольных лагерях работали более 600 групп для углубленного изучения иностранных языков. Почти 15 тыс. детей изучали английский, французский, немецкий и польский. Занятия проводились в игровой форме: спортивные игры, рисование, дебаты, просмотр кино и мультфильмов.

На протяжении двух смен детей подвозили в лагеря 260 школьных автобусов.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48555

Июл 26 2019

Украинцам возместят более 100 млн гривен за некачественное обслуживание

Госпродпотребслужба обязала вернуть потребителям более 100 000 000 гривен. Большую часть средств должны вернуть потребителям Киева. Об этом сообщает УНН со ссылкой на отдел взаимодействия с общественностью и СМИ Госпродпотребслужбы.

Госпродпотребслужбой принято решение о применении административно-хозяйственных санкций. Согласно ей потребителям Украины должны вернуть средства на сумму 105 500 000 гривен.

По результатам 8 плановых проверок коммунальных предприятий, обслуживающих жилой фонд города Киева, столичным потребителям должны вернуть 90500000 гривен из этих средств.

Кроме этого, течение первого полугодия 2019 года специалисты Госпродпотребслужбы совершили 227 плановых и 107 внеплановых проверок субъектов хозяйствования по вопросам соблюдения требований по формированию, установлению и применению государственных регулируемых цен.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48552

Июл 26 2019

МВФ підтверджує готовність прислати місію в Україну, щойно новий уряд визначиться зі своїми пріоритетами

Позиція Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо переговорів з Україною про відновлення фінансування залишається колишньою: Фонд чекає на формування нового уряду та пріоритетів його політики.

«Команда (місія — ІФ) готова повернутися до Києва для продовження дискусій після парламентських виборів, щойно новий уряд буде здатний визначитися з пріоритетами своєї політики», — сказав представник фонду Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні в четвер, майже дослівно повторивши заяву голови місії Рона ван Родена за підсумками її роботи в Україні в травні.

Поточну програму співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by було затверджено 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (майже $1,4 млрд) надано одразу, тоді як умовою виділення решти коштів є успішні піврічні перегляди програми у 2019 році.

Місія МВФ працювала в Україні в травні, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу. Голова місії МВФ Рон ван Роден заявив про її готовність повернутися в Київ після парламентських виборів і формування нового уряду. Водночас експерти МВФ дійшли висновку щодо реалістичності грошово-кредитної та податково-бюджетної політики, зазначив Рон ван Роден.

За прогнозами Нацбанку України, угоди про нову програму розширеного фінансування з МВФ терміном три-чотири роки обсягом від $5 млрд до $10 млрд може бути досягнуто до кінця цього року, що дасть змогу до січня отримати перший транш за нею розміром близько $2 млрд.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48549

Июл 26 2019

Погода в Нікополі та районі на 27 і 28 липня

Всім відома фраза «Главней всего – погода в доме». І справді, погода може впливати не тільки на здоров᾿я людини, її самопочуття і настрій. Погода ще й може стати на заваді нашим планам. Особливо коли це стосується довгоочікуваних вихідних. Тож, при плануванні відпочинку, не зайвим буде дізнатись про погоду на вихідні в Нікополі та районі.

Тож… На суботу, 27 липня, українські синоптики прогнозують не дуже сонячну, та все ж таки спекотну погоду. Денний температурний мінімум становитиме +17 градусів а максимум + 29 градусів за Цельсієм.
До речі у цей час листя на деревах починає набувати осіннього забарвлення. У минулі часи наші пращури помітили, якщо день 27 липня спекотний, сухий, то зима буде морозною і малосніжною.

У неділю, 28 липня, в Нікополі та районі протягом усього дня протримається ясна і спекотна погода. Температурний режим, протягом дня, коливатиметься від +20 до + 30 градусів за Цельсієм.
До речі, зафіксована максимальна температура у цей день у Нікополі досягла позначки +39,6 градусів рівно 20 років тому, у 1999 році. А мінімальна – + 11 градусів тепла у 1996 році.

Радіо «Ностальжі 102.4» бажає Вам, незважаючи на погоду, вдало і з користю провести вихідні! І, звичайно ж, зарядитись позитивом на увесь наступний тиждень!

Автор: Александра Смирнова

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48546

Июл 26 2019

НОВИНИ ПОКРОВА. ВІДБУВСЯ ШТАБ.

Сьогодні міський голова Покрова Олександр Шаповал провів оперативний штаб за участі керівників комунальних підприємств, бюджетних організацій та старости Шолохівського старостинського округу.

Серед основних тем обговорення — підготовка до осінньо-зимового періоду та опалювального сезону.

Крім цього освітяни готуються до нового навчального року, продовжують обладнувати приміщення за стандартами НУШ.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги триває укладання декларацій з населенням, за тиждень зробили 245 флюорографій.

Газовики виконують поточні роботи газозабезпечення.

У “Добробуті” прибирають території, здійснюють покіс трав.

Здійснюються капітальні та поточні ремонти.

Источник: ПОКРОВСЬКА МІСЬКА РАДА

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48543

Июл 26 2019

За півроку аграріям компенсовано 261,1 млн грн за придбану техніку і обладнання

Станом на кінець липня українським аграріям спрямовано 261,1 млн грн часткової компенсації вартості за купівлю сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Відповідні розрахунки відбулись за період: грудень 2018 року та січень-травень 2019 року.

За звітний період програмою скористалося 2372 сільськогосподарських товаровиробника, придбано 3993 одиниць техніки та обладнання на суму 1262 млн гривень.

Серед найбільших отримувачів компенсації від держави є сільгоспвиробники Вінницької (29,1 млн грн), Одеської (20,2 млн грн), Сумської (18,6 млн грн.), Кіровоградської (18,2 млн грн.) та Миколаївської (17,6 млн грн.).

Із Переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись за посиланням.

На сьогодні Мінагрополітики співпрацюють із 11 уповноваженими банками – Ощадбанк, ПриватБанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Райффайзен банк Аваль, Південний, Банк інвестицій та заощаджень, ПУМБанк, Індустріалбанк, Кредобанк, МТБ Банк.

Источник: Урядовий портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48540

Июл 26 2019

В Днепре из-за огромных очередей на маршрут вышли дополнительные водные такси

В Днепре на воду спустили еще два катера.

Теперь их четыре — два пиратских «Успех» и «Веселый Роджер», и курсировать по Днепру они будут так же, как и оговаривалось изначально — шесть дней в неделю с 7:00 до 20:00. Единственное, может измениться интервал движения или увеличиться время поездки, поскольку теперь катера четыре и дабы не создавать пробки еще и на воде, надо четко все продумать. Решить этот вопрос обещали в течение дня, поэтому скорее всего расписание будет уже к вечеру.

Причала, как и прежде, два — на Сичеславской Набережной в районе стелы «Юность Днепра» и на набережной ж/м Солнечный в районе смотровой площадки. Проезд на всех четырех теплоходах бесплатный, чем и обусловлено большое количество желающих быстро добраться с одного берега на другой. Но с сегодняшнего дня — 26 июля — километраж очередей уменьшился в разы.

Источник: Gorod.dp.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/48537

Предыдущие сообщения «