Дневной архив: 8 июля 2019

Июл 08 2019

Головна мета центру підготовки ремонтного персоналу Запорізької АЕС – давати не лише знання, але й практичні навички

Сьогодні у центрі підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС у багатьох його учбових аудиторіях і лабораторіях проходять практичні заняття. Персонал центру завантажений на сто відсотків. Спеціальну підготовку проходять працівники не лише Запорізької АЕС, але й інших атомних електростанцій та сторонніх організацій України, а також й зарубіжні фахівці.

Впродовж року кожен інструктор тренажерного комплексу начитує понад 330 академічних годин. Окрім занять інструктори центру підготовки ремонтного персоналу розробляють методичні матеріали. Учбові курси створені за модульною системою, яка включає теоретичне і практичне навчання. Навчальні програми розробляються на всі види діяльності, які персонал АЕС здійснює на робочих місцях. Інструктори, читаючи повний навчальний курс, дуже детально розглядають кожну операцію, кожен елемент, оснащення та документацію, оскільки основне завдання центру – дати не лише знання, але й практичні навички.

За словами заступника головного фахівця АЕС з підготовки ремонтного персоналу Олександра Кулібова великий попит має навчання на тренажерному комплексі «реактор», де йде детальне вивчення технологічного процесу розбирання реактора ВВЕР-1000 з перевантаженням палива. «Не менший інтерес і до тренажера ультразвукового контролю та слюсарної справи. Також багато надходить заявок на курс з обробки металу різанням. Активно затребувана спеціальна підготовка з аварійних і попереджувальних захистів для персоналу цеху теплової автоматики та вимірювань, пожежної сигналізації та освітлення. Маємо багато заявок на курс по арматурі, зокрема, запобіжній арматурі фірми Sempell, тому що тільки у нас є устаткування цієї компанії, яке може бути використане в якості учбового. Ми можемо навчити персонал розбирати це обладнання, збирати його, налаштовувати, визначати дефекти», – розповів Олександр Кулібов.

За перше півріччя 2019 року навчання з ремонту системи ущільнення валу турбогенератора у тренажерному комплексі спеціальної підготовки пройшов персонал Южно-Української АЕС і ВП «Атомремонтсервіс». Фахівці цеху теплової автоматики та вимірювань Рівненської і Хмельницької АЕС пройшли навчання з аварійних і попереджувальних захистів. Персонал РАЕС, ХАЕС і ЮУАЕС пройшов спеціальну підготовку з питань установки та зняття верхнього блоку на тренажері «реактор».

Центр підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС тільки набирає розмаху. Намітивши подальші перспективи, інструктори пишуть технічні вимоги для нових тренажерних комплексів та на модернізацію існуючих. Щоб центр запрацював на повну потужність, триває набір інструкторського персоналу, оскільки ще потрібні кваліфіковані фахівці з різних напрямків підготовки.

Попри те, що все ще йде процес становлення, графік роботи тренажерного комплексу спеціальної підготовки ремонтного персоналу розпланований на весь поточний 2019 рік. І вже сьогодні йде планування на 2020-й, складається календарний план, який направлять на усі АЕС, щоб своєчасно погодити заявки на навчання.

«Ознайомившись з можливостями тренажерного комплексу спеціальної підготовки ремонтного персоналу Запорізької АЕС, а також з його технічною базою, багато АЕС з енергоблоками ВВЕР-1000 зацікавлені у тому, щоб підготовити свій персонал з різних напрямків» , – підкреслив Олександр Кулібов.

 

 

 

Источник: Запорізька Атомна Електростанція

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47966

Июл 08 2019

У Нікополі розпочався фестиваль «Майстерня міста»

Вчора, 7 липні у Нікополі розпочався фестиваль«Майстерня міста». Він проходить у сквері «Визволення».

Фестиваль продовжиться до 9 липня. Вчора, він тривав до самого вечора. Ті, хто завітав на нього ввечері змогли пройти серію майстер-класів, насолодитися виступом гурту «Граючи паузи»та подивитися історичний фільм. 8 липня фестиваль розпочнеться о 10 годині ранку. Протягом дня працюватиме зона майстер-класів, а темою зустрічей у павільйоні буде Екосистема Нікополя. У ввечері, на містян чекають виступи колективів Нікополя табарда Олександра Брезгіна. В останній день фестивалю, протягом дня обговорюватимуть економічний та соціальний розвиток міста, зона майстер класів та інші цікаві локації.

Переглянути програму фестивалю можна тут.

Источник: «Никополь -арт»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47962

Июл 08 2019

Юна співачка з Нікопольського району зайняла два перших місця на міжнародному фестивалі у Болгарії

З 24 по 27 червня у Болгарії пройшов фінал XXII Міжнародного фестивалю-конкурсу «Славянски венец». Нікопольщину на ньому представляла юна співачка з Селища Приміського Софія Сіліна і зайняла два перших місця.

Источник: «Никополь -арт»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47959

Июл 08 2019

Табір «Усмішка» закрив першу та відкрив другу зміну

Яскравим святом завершилася перша зміна у пришкільному таборі «Усмішка», куратором якого є профспілковий комітет Запорізької АЕС. На урочистій лінійці вихованцям подякували за активність та творчість і нагородили грамотами.

Потім всі 7 загонів, в яких за час відпочинку склалися творчі колективи, представили свої музично-театралізовані виступи, з яких вийшов гарний кліп-концерт.

Концерт закінчився дружньою дискотекою. А кульмінацією свята став ярмарок, де на зароблені за зміну гроші-лоси можна було купувати собі подарунки.

«Рада табору, яка складалася з представників загонів, працювала  активно. Дітям сподобалося відчувати себе дорослими. Саме за їх ініціативою у зміні відбулися оригінальні спортивні змагання. А ще самоуправління провело конкурс на кращий дизайн кімнати загонів», — розповіла старший вихователь Оксана Бєлан.

Відпочивати в «Усмішці» дітям дуже подобається. Вони охоче брали участь у квестах, малювали на асфальті рідне місто на честь його дня народження, проводили конкурси, відвідували басейн. Діти дуже цінують доброзичливе ставлення до них вихователів табору.

Наступна зміна вже розпочалася 4 липня. Її назва «Аквавіта — тримай хвилю». Оскільки у липні очікується спека, керівництво табору запланувало додати свіжості заходами з водою: буде свято Івана Купала,  День Нептуна, й інші різноманітні ігри.

 

 

 

Источник: Запорізька Атомна Електростанція

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47956

Июл 08 2019

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

В мережі знаходяться 4 енергоблока

 

Виробництво електроенергії:

 

за добу      …………………………………………….. 92,9 млн кВтг
з початку місяця      ………………………………. 650,8 млн кВтг
з початку року      ………………………………….. 19 090,8 млн кВтг
з початку експлуатації      ……………………… 1 150 012,8 млн кВтг
Витрати на власні потреби: 5,44 %
Частота електричного струму: 50,0 Гц
Навантаження по енергоблоках (о 06.00):
енергоблок № 1      ……………………………… 915 МВт
енергоблок № 2      ……………………………… ремонт (118 доба, капітальний)
енергоблок № 3      ……………………………… 980 МВт
енергоблок № 4      ……………………………… 975 МВт
енергоблок № 5      ……………………………… ремонт (36 доба, середній)
енергоблок № 6      ……………………………… 980 МВт
сумарна потужність      ………………………… 3 850 МВт
Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.
 
Радіаційний фон:
проммайданчик — 11 мікрорентген за годину;
санітарно-захисна зона (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) — 8-12 мікрорентген за годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

 

 

 

 

Источник: Запорізька Атомна Електростанція

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47953

Июл 08 2019

Дев’ятикласники отримали свідоцтва про базову середню освіту

Цьогоріч  перший головний документ урочисто вручено 340 дев’ятикласникам загальноосвітніх закладів міста.

Для них кінець навчального року такий же відповідальний та вирішальний як і для одинадцятикласників, бо підсумовує важливий етап шкільного життя. Тож і отримання свідоцтв про базову середню освіту для Покрова – це подія. Її зустрічають  батьківсько-педагогічним загалом, з квітами, напутніми словами та щирими побажаннями.

Адже випускники вже обирають майбутню професію, роблячи кроки до фахового зростання. 129 з них планує подальше навчання у закладах I й II рівня акредитації, 211 перейдуть до десятого класу. Для кожного це рубіж, перехрестя, за яким  перший дорослий вибір.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47950