Дневной архив: 5 июля 2019

Июл 05 2019

На Буковині збільшився рівень захворюваності на кір .

Найбільше хворих у Чернівцях З 27 червня по 3 липня в Чернівецькій області захворіло кором 37 осіб (27 дітей та 10 дорослих), що на 42% більше, ніж попереднього тижня. Протягом тижня випадки кору реєструвались у м. Чернівці – 9, Кіцманському – 9, Глибоцькому – 8, Герцаївському – 3, Сторожинецькому – 3, Путильському — 2, Сокирянському – 1, Новоселицькому — 1, Хотинському — 1 районах. У Вижницькому, Заставнівському, Кельменецькому районах випадків кору не зареєстровано. Про це повідомляє Чернівецький обласний лабораторний центр.
За 27 тижнів 2019 року в Чернівецькій області інтенсивний показник захворюваності кором (на 100 тисяч населення) становив 277,55. У Герцаївському районі нтенсивний показник захворюваності – 459,31, Вижницькому – 464,17, Глибоцькому – 430,88, Сторожинецькому – 355,77, м.Чернівці – 294,36, Кіцманському – 243,00, Новоселицькому – 204,81, Хотинському – 172,79, Заставнівському – 146,22, Сокирянському – 142,17, Кельменецькому – 101,80, Путильському – 83,55.

За період спалаху з 01.01.2017 по 03.07.2019 в Чернівецькій області зареєстровано 6158 випадків кору. Серед захворілих 4151 дитина та 2007 дорослих. Було госпіталізовано 3006 хворих, з них 1566 дітей.

Протягом спалаху у 480 хворих кором зареєстровані ускладнення, захворіло кором 75 вагітних та 7 новонароджених. Летальних випадків від кору в області не зареєстровано.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47947

Июл 05 2019

В чем же опасность морских блох для отдыхающих в Кирилловке.

Азовское море в Кирилловке заполонили морские блохи. Такую информацию на днях распространили многие СМИ. При этом утверждали, что блохи довольно опасны, поскольку, кусая отдыхающих, могут заразить опасной болезнью. Но так ли это на самом деле?

Миф об опасности морских блох развеял паблик «По той бік новин» в Фейсбук:

«Десятки ЗМІ нещодавно поширили новину про «нашестя» морських бліх. Насправді, це важко назвати новиною, а більше нагадує пост із соціальних мереж, який має на меті нагнати жаху і збільшити кількість користувачів на сайтах.

На ваші прохання, ми з’ясували, що таке морські блохи, чи дійсно вони є на узбережжі Азовського моря (спойлер — так), які загрози несуть (спойлер — не несуть майже ніяких загроз) і що з цим усім робити.

Одне із видань почало поширювати СТРАШНЕ — мовляв, морські блохи викликають жахливе захорювання саркопсильоз. Це брехня, адже йдеться про інших мешканців водойм, які живуть у тропічних районах Африки та Південної Америки і не мають жодного стосунку до України.

Але повернемося до українських морських блох. Ми поспілкувалися із науковцями, які досліджують ракоподібних (саме до цього виду і належать морські блохи), епідеміологами із Мелітополя та Запоріжжя, а також лікарями.

Усі деталі нам роз’яснив Сергій Кудренко, молодший науковий співробітник Інституту морської біології, що в Одесі.

— Морські блохи (їх ще називають амфіподами) — це бокоплави, ракоподібні, звичайні для України, маленькі організми, не більше 2 см — тому на них рідко звертають увагу. В Чорному морі їх більше 100 видів. Усі бокоплави подібні за будовою, але одні мешкають на березі, інші у воді. В районі берегів Чорного та Азовського морів живе близько десятка видів. Ті, хто заважає туристам відпочивати, — це орхестії. Вони скачуть, і саме через це їх назвали морськими блохами. Вони часто мешкають під водоростями, які викидає на берег. На глибині до 50 см живе інший вид, але незалежно від виду, ці блохи — нормальне явище для України. Вони завжди були у прибережній зоні моря.

— Чому морські блохи стали такими поширеними зараз?

— Їхній чисельності зараз сприяє два фактори:перелов риби, яка ними харчується; Чорне і Азовське море нещодавно «цвіло», було багато органічних залишків. В Азовське море виноситься багато залишків з річок — це добра кормова база для морських бліх. І для тих, хто на березі, і для тих, хто в морі. Є що їсти — вони розмножуються. Але треба розуміти, що амфіподи (вони ж «морські блохи») — це не хижак для людини, це не паразит для людини, це дуже корисні організми. Вони їдять органічні залишки і тим самим очищують зону пляжу і води. Далі — ними харчуються птахи, риби та інші тварини.

— Укуси морських бліх небезпечні?

— Деякі люди мають чутливішу шкіру за інших. Ця дитина, про яку пишуть в інтернеті — це наслідок укусів на чутливій шкірі. Але треба мати холодну голову: якщо вас кусає комар — це звичайне явище. Комар може вкусити до вас іншу людину, мишу, тварину і т.д. — це як брудний шприц. Коли кусає оцей маленький рачок — він забирає малесенький шматочок, якщо туди потрапляє якийсь бруд або, наприклад, якась маленька частинка самого рачка — це може викликати місцеве запалення, яке і характеризується почервонінням шкіри. Це неприємно, але нічого страшнічого не відбувається. У більшості людей місце укусу щіпає півгодини, а далі симптоми проходять.

Педіатр Анастасія Бикова-Шевелицька підтверджує, що морські блохи не несуть великої загрози для людей. «Звісно, все залежить від кількості укусів і чутливості шкіри, а також схильності до алергічних реакцій. Найнеприємніше — це свербіж або висипання, які можуть з’явитися як одразу, так і через деякий час (у когось висип може з’являтися у період до 24 годин). Якщо є свербіж і дискомфорт, то можна прийняти антигістамінний препарат (протиалергічний). У випадках сильної реакції потрібно обов’язково звертатися до лікаря».

Також Сергій Кудренко пояснює:

— Якщо є амфіподи (морські блохи), це означає, що вода чиста — тобто немає хімічного забруднення води (інші санітарні показники можуть мати відхилення від норми, але хімічного забруднення точно немає — ред.).

Людям, у яких чутлива шкіра, він радить обирати сухіші пляжі (щоб морські блохи не кусали на піску), а також місце з маленькою течією (щоб не кусали у воді).

Морські блохи завжди є і були в Азовському і Чорному морях. Вони мешкають і в Києві, тільки трохи інші види. Амфіподи — це один із важливих елементів екосистеми, оскільки забезпечують чистоту води і пляжів. Також науковець стверджує, що з часом їх кількість буде трохи зменшуватися. Щоб швидше зменшити чисельність тих, хто мешкає на березі, треба чистити пляж від органічних залишок. Щоб зменшити кількість тих, хто живе у воді, треба а) контролювати вилов риби; б) дивитись, щоб річки, які впадають в Азовське море не заносили органічної речовини — але ці річки, на жаль, усі не в нас. Тому зараз людям із чутливою шкірою просто треба перетерпіти або шукати інші місця відпочинку.

А тепер кілька слів про те, чому ми написали про це.

Локальне видання РІА Мелітополь опуліковало щось на кшталт новини про те, що морські блохи атакують узбережжя. Від укусів постраждала мелітопольська сім’я. Жодного фактажу, коментарів фахівців, але незрозумілі фото облетіли весь інтернет. Оскільки постраждала сім’я із Мелітополя, ми звернулися до фахівців-епідеміологів із Мелітополя та Запоріжжя. Роман Скляров, головний позаштатний спеціаліст з епідеміології м. Мелітополь роз’яснив, що жодних інфекційних випадків, пов’язаних із морськими блохами у Мелітополі не зафіксовано. Ймовірніше за все, йдеться про алергічні реакції. Цю інформацію, але уже в обласному масштабі нам підтвердили у ДУ «Запорізький лабораторний центр».

Зберігайте спокій і не сійте паніку».

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47944

Июл 05 2019

В Днепр на конференцию приехали 700 онкологов со всей Украины.

Ежегодно более чем e 12 тысяч жителей Днепропетровщины обнаруживают рак, подсчитали в областном онкодиспансере.

Туда съехались 700 медиков со всей Украины. На ежегодной конференции «Днепровские чтения» обсудят новые методы лечения и обнаружения болезни. А выдающиеся европейские онкологи проведут лекции и мастер-класс по удалению опухолей.

Об этом сообщает корреспондент 34 телеканала.

Специалисты отмечают: важно, чтобы люди больше знали об онкозаболеваниях.

«Кажется, что можно это отложить, можно обратиться к знахарям, к нетрадиционной медицине. Опухоль живет своей жизнью. И её нужно лечить традиционно. Поэтому, все онкологи мира и развивают новые технологии. У нас активно развивается лапароскопическая хирургия, активно развивается радиология», — отмечает главный врач областного онкологического диспансера Ольга Балашова.

Только в прошлом году от рака умерли около 8 тысяч жителей области. Большинство — из-за того, что поздно обратились к врачам.

«Из каждой сотни больных только 33 обращаются к специалистам с уже запущенным опухолевым процессом. В первую очередь, и на этой конференции в том числе, нужно решать главные вопросы. Это профилактика злокачественных опухолей. Это ранее их обнаружение», — считает глава Национальной ассоциации онкологов Юрий Думанский.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47941

Июл 05 2019

«Мій фейсбук розривається від матюків» — Богомолець про реакцію на її законопроект.

Після подання до Верховної Ради проекту закону «Про протидію лихослів’ю» Ольгу Богомолець закидали нецензурною лайкою на її сторінці в соціальній мережі Facebook. Про це вона розповіла в ефірі Українського радіо.

«Я не чекала такого ажіотажу довкола законопроекту. Мій фейсбук розривається від матюків, які присилають люди», — сказала Ольга Богомолець.

За її словами, така ситуація склалась через те, що законопроект спаплюжили й перекрутили коментатори: «Складається враження, що я доторкнулась до чогось святого. Багато й закидів, що ця ініціатива для привернення уваги. Але я не йду на вибори, тому це не є передвиборчою технологією».

Нагадаємо, 2 липня на сайті Верховної Ради з’явився законопроект № 10414 «Про протидію лихослів’ю», який передбачає очищення української мови від нецензурної лексики.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47938

Июл 05 2019

Хімічна кастрація педофілів в Україні: у Раді дали важливе пояснення.

В Україні можуть створити реєстр педофілів і ввести хімічну кастрацію.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА , восьмого червня Верховна Рада України розгляне законопроект №6607 про створення реєстру педофілів і посилення покарання для них.

Про це повідомила народний депутат України від БПП Ольга Червакова. Нардеп нагадала, що третього липня профільний парламентський комітет розглянув даний законопроект.

“Ми зібрали підписи за позачергове засідання Верховної Ради в наступний понеділок, і там це питання будемо розглядати”, – розповіла Червакова.

“Ми про це говорили на комітеті, підписали цю постанову, внесли її і вимагаємо, щоб її внесли до порядку денного позачергового засідання”, – додала вона.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47935

Июл 05 2019

6 липня відзначають Міжнародний день Дніпра

Заходи відбуватимуться в багатьох наших містах і за кордоном, адже Дніпро – третя за величиною річка Європи.

Лише дбайливе ставлення може вберегти головну водну артерію

У басейні Дніпра проживають майже 33 мільйони людей, з яких 22 мільйони – в Україні. У Києві основне свято відбудеться в неділю на Оболонській набережній, де для відвідувачів підготували найрізноманітніші акції та розваги. Тим часом у Дніпро в цей день випустять 10 тисяч екземплярів червонокнижної стерляді.

Україну можна назвати країною з обмеженими водними ресурсами, тому вода Дніпра інтенсивно використовується для промислових, сільськогосподарських і побутових потреб. Загалом Дніпро забезпечує водою дві третини території України. Тож кому, як не нам, потрібно дбати про його чистоту. На це, зокрема, й були спрямовані численні акції владних структур, екологів та громадських активістів, що відбулися напередодні. Так у Києві учасники природоохоронної акції «Прибери заповідний острів» вирушили на десятках яхт, катерів і човнів до регіонального природного парку, куди входять 34 київські острови, щоб прибрати там сміття.

Варто зазначити, що головна водна артерія нині дуже потерпає від забруднення стічними водами, пластиком, відбувається цвітіння води, непоправної шкоди завдає й незаконне будівництво на її берегах, що серйозно порушує екосистему. На жаль, наші співвітчизники до кінця не усвідомлюють, якої шкоди завдають самі собі, забруднюючи довкілля, зокрема і головну річку країни. А варто замислюватися вже зараз, бо завтра може бути пізно.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47932

Июл 05 2019

Покровський район: рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті

Проведення профілактичних відпрацювань рятувальниками Покровського району є одним із методів боротьби з пожежами у житловому секторі.

Зважаючи на невтішну статистику, щодо кількості пожеж у побуті та загиблих на них громадян, що спостерігається у 2019 році, вогнеборці у посиленому режимі проводять профілактичні відпрацювання населених пунктів.

Як зазначають фахівці ДСНС, основними причинами виникнення займань і, як наслідок, загибелі людей, є саме власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки у побуті.

Саме тому, 5 липня, з метою попередження виникнення пожеж та інших надзвичайних подій у житловому секторі у спекотну пору року, рятувальники вирушили у профілактичний рейд, під час якого поспілкувалися із громадянами, щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті, а також розповіли, до яких сумних наслідків можуть призвести пожежі.

Для підвищення рівня обізнаності громадян, рятувальники розповсюдили тематичні листівки та нагадали номер телефону Служби порятунку «101», а також розповіли про порядок дій у разі виникнення пожежі в побуті.

Під час роз’яснювальної роботи вогнеборці наголошували на необхідності дотримання правил безпечного поводження із електричними та газовими приладами, нагадали про заборону спалювання сухої трави та поживних залишків зернових культур.

Вогнеборці закликали громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже лихо завжди краще попередити, ніж мати справу з його наслідками.

Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню!

Тож, завжди виконуйте ці прості правила:

— не паліть у ліжку;

— слідкуйте за станом та справністю електромережі;

— у разі виходу з приміщень, не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;

— не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися із сірниками;

— намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

— при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером «101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47929

Июл 05 2019

м. Нікополь: просвітницька робота з населенням в зоні спостереження АЕС

4 липня особовим складом 28 ДПРЧ та Нікопольського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області проведено просвітницькі та профілактичні бесіди із жителями міста Нікополь, які проживають в зоні спостереження Запорізької атомної електростанції на відстані – 7 км.

Громадянам було доведено інформацію про першочергові дії населення у разі отримання сигналу про надзвичайну ситуацію (аварію) на Запорізькій АЕС, про наявність респіраторів протипилових для непрацюючого населення і препарат стабільного йоду у таблетках, місця їх зберігання.

Також, рятувальники проінформували мешканців про офіційний сайт Нікопольської міської ради де розміщена інформація про адреси розміщення збірних пунктів евакуації для населення.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47925

Июл 05 2019

Дніпропетровська область: під час свята Івана Купала варто бути вкрай уважними

У ніч із 6 на 7 липня, громадяни Дніпропетровщини будуть відзначати свято Івана Купала.

Цей день не дарма називають святом вогню і води, адже майже всі обрядові дійства пов’язані з цими двома стихіями. Саме тому для надзвичайників Дніпропетровщини це свято – час посиленої уваги, оскільки масові народні гуляння несуть у собі небезпеку виникнення пожеж, а також надзвичайних подій на воді.

Аби святкування пройшло без ускладнень та надзвичайних подій, і не залишило по собі неприємні спогади, в місцях проведення масових заходів будуть нести чергування фахівці Служби порятунку «101».

Тож, шановні громадяни! Варто пам’ятати, що основними причинами трагедій є нехтування або порушення правил безпеки під час купання чи під час користування плавзасобами. Часто жертвами трагедій стають люди, які у цей момент перебували у стані алкогольного сп’яніння, а також діти, що залишилися без нагляду та контролю з боку дорослих.

Будьте уважними, адже правила безпечної поведінки також диктують, що якщо ви розвели багаття, обов’язково загасіть його.

Дбайте про безпеку щоб спогади про свято залишили тільки позитивні емоції. Також, у разі будь якої надзвичайної події відразу телефонуйте до Служби порятунку «101».

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47922

Июл 05 2019

Сьогодні до Львова приїде Володимир Зеленський.

6-го липня, відбудеться робоча поїздка Президента України Володимира Зеленського на Львівщину.

Офіційну програму візиту президента наразі не розголошують, втім, за непідтвердженою інформацією,

Володимир Зеленський відвідає Львів, аби представити нового очільника області. Ним має стати 35-річний

юрист Маркіян Мальський.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47919

Предыдущие сообщения «