Дневной архив: 14 июня 2019

Июн 14 2019

Нафтогаз знизить ціну газу для споживачів за ПСО в червні на 7,3%

НАК «Нафтогаз України» розрахувала нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в червні, – у відповідності до постанови Кабінету міністрів України №485 від 5 червня 2019 року вона складе 5553,89 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника).

Таким чином, в червні ціна газу, за якою Нафтогаз продає його газзбутам та постачає споживачам за ПСО, зменшиться на 7,3%, або на 436,11 грн, порівняно з травнем.

Кінцева ціна газу для споживачів у Кіровоградській області з урахуванням ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника в червні складе 7755,87 грн. Кінцева ціна в інших регіонах залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого НКРЕКП для відповідного обл- чи міськгазу. Постачальники газу зобов’язані інформувати своїх споживачів про кінцеву ціну.

«Навесні цього року аналітична служба Нафтогазу надала висновки, що очікується зменшення цін на газ на європейському ринку – звідки ми імпортуємо газ та де маємо найбільших партнерів. Тоді ж ми запропонували уряду змінити підхід до формування цін на газ в Україні, перейти на ринкове ціноутворення. Було б просто несправедливо залишати регульовану ціну на тому ж рівні, коли ринкова ціна падає. Тому ми запропонували декілька варіантів як це можна зробити коректно – один з варіантів, прийнятих урядом, почне діяти в червні», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Постанова Уряду №485 передбачає, що Нафтогаз для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року — компанія обирає з них найнижчу. Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі — вона й визначила ціну на червень.

«Новий механізм демонструє переваги конкурентного ринку. Ціна змінюється паралельно з ринковим паритетом і, завдяки цьому, споживач отримує чесні умови. Ми сподіваємося, що уряд найближчим часом також погодиться з нашою пропозицією щодо повної відміни цінового регулювання, що на додачу до прозорого ціноутворення дозволить кінцевому споживачеві обирати постачальника газу», – підсумував Андрій Коболєв.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47353

Июн 14 2019

Под Днепром массово гибнут черепахи: местные жители бьют тревогу (Фото)

В Павлограде в реке Волчья гибнут черепахи. Местные жители считают, что это происходит из-за загрязнений. Об нас информирует корреспондент «НМ».

По словам Анны Рагимхановой, на днях всплыло 5 мертвых черепах. Фотографиями с места события она поделилась в соцсетях.

Павлоградцы обеспокоены происходящим, ведь в реке купаются люди, в частности дети. Горожане боятся, что вода может быть отравлена.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47350

Июн 14 2019

КСУ визнав створення НКРЕКП неконституційним.

Повноваження президента не передбачають його права утворювати такі органи.

Конституційний суд визнав неконституційними низку положень Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». У справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, КС вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

Нагадаємо, що НКРЕКП утворив президент П.Порошенко указом від 27 серпня 2014 року № 694. Пізніше – 22 вересня 2016 року – Верховна Рада прийняла Закон «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», яким було передбачено, що НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає та звільняє президент.

КС визнав, що утворивши НКРЕКП своїм указом, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати такі органи. Так само Конституція не наділяє президента правом призначати та звільняти членів НКРЕКП.

Крім того, КС вирішив, що визначений законом статус НКРЕКП не відповідає Конституції. За своїми функціями, завданнями і повноваженням НКРЕКП по суті є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон мав визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКП в систему органів виконавчої влади і спрямування її роботи Кабінетом Міністрів. З цього питання КС висловлював свою позицію ще у 2000 році у справі щодо конституційності Закону «Про природні монополії».

Слід зазначити, що діяльність НКРЕКП у період президенства Порошенка була пов’язана з багатьма скандалами. Її звинувачували у прийняття рішень в інтересах тодішнього президента, його оточення та певних олігархічних груп, зокрема запровадження формули «Роттердам+» (затверджена НКРЕКП у березні 2016 р.), яка дозволяла «викачувати» кошти з держбюджету і мала наслідком запровадження високих тарифів для населення та промисловості.

Примітним є те, що справа про неконституційність Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» перебувала на розгляді КС з 2017 року. Упродовж 2018-2019 рр., коли головою КС був Станіслав Шевчук, розгляд цієї справи було фактично заблоковано. Багато хто вважав, що у такий спосіб КС підігрує президенту Порошенку. Дійшло до того, що ряд суддів КС відкрито звинуватили тодішнього голову КС Шевчука у маніпулюванні розглядом цієї справи.

Так у листі до своїх колег від 13 березня ц.р. судді КС М.Мельник, С.Сас та І.Сліденко вказали, що з розглядом цієї справи Шевчук вдався до відвертих маніпуляцій та штучного затягування її розгляду, у результаті чого ця справа не розглядалася КС понад рік (починаючи з 7 лютого 2018 р. – Шевчука обрали головою КС 21 лютого 2018 р.). Розгляд цієї справи не відбувався попри те, що суддею-доповідачем у цій справі ще 23 лютого 2018 р. було підготовлено доопрацьований проект рішення, який було роздано суддям. Однак справа головою КС не включалась до порядку денного засідань, або включалась і знімалась з розгляду за його ж пропозицією чи з інших з надуманих підстав. Це дало підстави суддям М.Мельнику, С.Сасу та І.Сліденку зробити висновок про штучне гальмування розгляду вказаної справи, а також для обґрунтованого припущення щодо наявності у голови КС Шевчука особистої заінтересованості у такому гальмуванні.

Нагадаємо, що 14 травня КС звільнив С.Шевчука з посади судді КС за грубі і систематичні порушення Конституції та законів, що є несумісним зі статусом судді КС та виявило його невідповідність займаній посаді.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47335

Июн 14 2019

В Днепре петиция в поддержку Валентина Резниченко за сутки набрала 3 голоса.

На портале петиций президенту появилось новое обращение. На этот раз некий Евгений Ткаченко просит оставить губернатором Днепропетровской области Валентина Резниченко.

Резниченко – глава Днепропетровской областной государственной администрации. За последнее время командой губернатора было приложено немало усилий для развития инфраструктуры области. И еще больше планируется сделать в ближайшее время. За рейтингом сайта Слово и дело, Резниченко входит в тройку наиэффективнейших глав государственных администраций. В связи с вышесказанным, просим оставить Валентина Резниченка и дальнейшем исполнять обязанности главы Днепропетровской ОГА, — сказано в петиции.

Петиция появилась 13 июня. Пока что набрала всего 3 голоса.

Уточним, что на сегодняшний день Зеленский уже уволил руководителей Черниговской, Хмельницкой, Херсонской, Тернопольской, Сумской, Полтавской, Одесской, Николаевской, Львовской, Кировоградской, Киевской, Ивано-Франковской, Запорожской, Закарпатской и Волынской облгосадминистраций.

Источник: Никопольский информационный портал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47332

Июн 14 2019

З Днем медичного працівника!

Дорогі медичні працівники! Вітаємо Вас з Вашим професійним святом і дякуємо за здоров’я, яке Ви даруєте оточуючим. В цей день ми бажаємо Вам радості та щастя!

З повагою, колектив «Радіо Ностальжі 102.4FM»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/47328

Июн 14 2019

УВАГА! Субсидія, оформлена влітку буде діяти і на опалювальний період. Кому необхідно подати документи? Що чекає боржників?

В травні перепризначено субсидію на наступний період.
Управлінням самостійно призначено субсидію на наступний строк для домогосподарств, які отримували субсидію в попередньому сезоні і у яких відсутня заборгованість зі сплати послуг без подання нових заяви та декларації.

Субсидію як і раніше виплачуватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Ті сім’ї, які станом на травень-червень матимуть борги за комуналку, будуть переведені на безготівкову форму виплати субсидії (через Ощадбанк).
На неопалювальний період субсидію розраховано на основі доходів, отриманих громадянами в III-IV кварталі 2018 року. На опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів за I-II квартал 2019 року.
Але, як і в минулі роки автоматично не буде перепризначено субсидію таким категоріям сімей:

— сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а тільки на фактично проживаючих в помешканні осіб;
— сім’ям , члени сімей яких не зареєстровані за адресою домогосподарства
(чоловік ( дружина) зареєстровані окремо);
— сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони мали доходи менші мінімальної заробітної плати;
— сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам.

Таким сім’ям необхідно надати повторно до управління соціальної політики Заяву та Декларацію про доходи. Прийняте рішення про призначення субсидії буде дійсним і на опалювальний період. Тому, рекомендуємо вищезазначеним категоріям громадян, не чекаючи початку опалювального періоду, оформляти субсидію вже сьогодні.

Чи буде призначатись субсидія,якщо є борги за комунальні послуги?

Більше 1110 домогосподарствам міста автоматично субсидію на новий термін не подовжено через наявність боргів за комунальні послуги понад один місяць на суму від 340 грн (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Отримуючи на руки гроші, але вчасно не сплативши за житлово-комунальні послуги, такі сім’ї залишилися без субсидії, доки не сплатять борг.

Громадянам у яких є борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде зновузвернутися із Заявою та Декларацією про доходи до управління.

При цьому той, хто допускав прострочення оплати, маючи на руках кошти, отримані в рамках монетизації субсидії, надалі отримуватиме цей вид допомоги вже у безготівковій формі.

Отже і надалі будуть існувати готівковий та безготівковий механізми монетизації житлових субсидій.
Чи призначено субсидію працездатним особам, які не працюють?

Ні. Надзвичайно жорсткі умови щодо людей, які не працюють: їм субсидію не призначено.
Управління соціальної політики

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47325

Июн 14 2019

Стало известно, во сколько обходится бюджету выезд команды ГСЧС к «заминированному» объекту

В Днепре прокуратурой заявлен гражданский иск в интересах государства в лице государственного пожарно-спасательного отряда Главного управления Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям в области к псевдоминерам по возмещению убытков в размере более 67 тысяч гривен за ложный вызов.

Об этом сообщили в пресс-службе облпрокуратуры.

В данном случае выезд осуществлялся к одному объекту — зданию Апелляционного суда в Днепре, о минировании которого сообщили злоумышленники.

Таким образом, можно сделать вывод, что один выезд сотрудников ГСЧС к объекту и проверка объекта согласно существующего прядка обходится бюджету в десятки тысяч гривен.

Отметим, что корреспонденту 0564 не удалось узнать эти цифры в пресс-службах городского отдела и главного управления ГСЧС в Днепропетровской области. Эту информацию нам предложено было запросить исключительно письмом.

Мы не знаем, чем вызвана такая закрытость спасателей в теме об убытках, но, на наш взгляд, информация о потерях бюджета в случаях выезда команды специалистов по ложному вызову не является закрытой, иначе ее бы не обнародовала пресс-служба прокуратуры. Кроме того, эта информация важна для общества и может служить аргументом для предотвращения подобных преступлений.

Источник: 056.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47322

Июн 14 2019

Нікопольські поліцейські запросили дітей на екскурсію до відділення поліції .

13 червня Нікопольський відділ поліції зустрічав школярів з с. Капулівка. Під час візиту до правоохоронців діти дізнались, як працює поліція і поговорили про безпеку під час літніх канікул.
Працівники поліції розповіли і показали учням роботу чергової частини, куди надходять звернення громадян, які потребують допомоги, як поліцейські на них реагують.

Далі школярі відвідали криміналістичний підрозділ, де мали змогу побачити на власні очі валізу експерта-криміналіста. Фахівці продемонстрували їм, як знімають сліди рук та взуття, розповіли які дослідження та експертизи проводять.

Найцікавішим для дітей виявилась демонстрація різних видів зброї, спеціальних засобів та амуніції. В повній тиші із захопленням слухали вони начальника сектору реагування патрульної поліції, який показав кожен вид зброї, розповів про її тактико-технічні дані, призначення, а також цікаві речі з історії.
Крім того правоохоронці поговорили з учнями про безпеку під час літніх канікул, про поводження на воді і купання у спеку, про шкоду тютюну, алкоголю і наркотиків. Наприкінці нагадали правила дорожнього руху та поговорили про безпеку в інтернеті.

Источник: Нікопольський відділ поліції ГУНП в Дніпропетровській області

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47319

Июн 14 2019

На Днепропетровщине отремонтировали дорогу за 23 миллиона гривен

В селе Старовишневецкое Синельниковского района отремонтировали дорогу на улице Горького.

Как сообщает пресс-служба областной государственной администрации, подрядчики обновили 4,3 километра дороги, которая ведет к местной школе. Рядом с УВК оборудовали лежачих полицейских, а на асфальт нанесли разметку. Привели в порядок и обочину.

А сколько же стоит такой ремонт?

Согласно данным, опубликованным на сайте Единого реестра госзакупок ProZorro, капремонт дороги на улице Горького обошелся областному бюджету в 23 миллиона 252 тысячи 791 гривну. Подряд выиграла фирма ООО «Спецдорремстрой». По условиям договора подрядчик даёт на свою дорогу 5-летнюю гарантию и должен за свои деньги ремонтировать асфальт, если что-то пойдет не так.

Экспертиза улицы перед капитальным ремонтом стоила 6 тысяч 830 гривен. Её проводила фирма ООО Експертиза МВК. И 689 тысяч 437 гривен пришлось потратить на правки, которые вносились в проект. Их делала фирма ООО «СІМ ПРОЕКТ».

Источник: 34 канал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47316

Июн 14 2019

Новини Марганець. У Дніпрі відбулись регіональні змагання VII Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила Духу».

Шість років тому, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України було ініційовано та започатковано проведення Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві “Сила духу”. Й 2019 рік не став виключенням. Управлінням виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області, під головуванням начальника Бориса Мазура 11 червня на базі спорткомплексу Придніпровської державної академії будівництва та архітектури були проведені регіональні відбірні змагання, участь в яких прийняли 10 команд з 17 відділень управління, а саме: команда Павлоградського відділення управління, команда Петропавлівського відділення управління, команда Кам’янського відділення, команда Марганецького відділення, команда Першотравенського міського відділення, команда Тернівського міського відділення, збірна команда Дніпровського та Новомосковського відділень, збірна команда Жовтоводського та Криворізького відділень, збірна команда Покровського міського та Нікопольського відділень, збірна команда Васильківського, Покровського, Синельниківського, Верхньодніпровського та Петриківського відділень управління.

Кращі із кращих приїхали позмагатись з 6 видів спорту — армспорту, бомбаскету, гірьового спорту, дартсу, настільного тенісу та шахів.

Відкрив змагання та звернувся до учасників начальник управління Борис Мазур: «Шановні учасники спартакіади! Дорогі друзі! Прийміть щирі вітання з нагоди відкриття обласних змагань VІІ Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу».

Проведення таких заходів служить не тільки укріпленню здоров’я потеплілих, але й надає можливості учасникам заявити про свою активну життєву позицію. Й тому шостий рік поспіль проходять змагання серед людей праці, які отримали травму або професійне захворювання на виробництві. Для кожного з вас це великий шанс доторкнутися до мрії, адже перемагати і переборювати – одвічні прагнення людського поступу, адже ваше життя – це символ сили, величі духу і мужності.

Щиро зичу усім вам виявити під час спортивних баталій свої найкращі фізичні та моральні якості, отримати гідні результати та, звичайно ж, стати володарями бажаних призових місць, що нададуть право увійти до складу команди, яка представлятиме нашу область у фіналі спартакіади. Найміцнішого вам здоров’я, наполегливості у втіленні задумів та нових перемог!»

Також, з побажаннями перемоги та усього найкращого до присутніх звернулись: у вітальних листах — в.о. директора Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Нестеров, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко, голова федерації профспілок Дніпропетровщини Віталій Дубіль та колеги з інших управлінь виконавчої дирекції Фонду. Особисто побажали спортсменам перемоги ректор Придніпровської державної академії будівництві та архітектури Микола Савицький, член правління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Микола Житник , голова первинної профспілкової організації незалежної профспілки інвалідів праці відділення виконавчої дирекції Фонду в місті Тернівка Віктор Кліщенко, голова Дніпропетровської обласної організації Фізкультурно-Спортивного Товариства «Спіртак» Вікторія Орєшина та інші запрошені на спортивне свято гості.

Усі спортсмени виявили неабиякі лідерські якості та жагу до перемоги. Незважаючи на складну життєву ситуацію, у яку потрапили учасники внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, вони не втратили оптимізму, віри у життя і найкращу долю для себе особисто та України у цілому.

Атмосфера була щирою, дружньою, сповненою взаємною підтримкою та жартами.

На завершення змагального дня, стомлені боротьбою, але сповнені позитивних емоцій, учасники зібрались у залі для визначення найкращих та нагородження переможців. Але ж усі ми знаємо, що ці люди –вже переможці, переможці складних життєвих обставин, люди сильні духом.

Золотими переможцями обласних змагань VІІ Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» стали:

У змаганнях з дартсу — Валентина Скворцова з міста Першотравенськ , Микола Ярошенко з Павлограду та Юрій Матейчук з міста Жовті Води . З бомбаскету — Юркіна Людмила з смт Петропавлівка, Жанетта Криницьказ Нікополя та Максим Качко з міста Марганець. Найкращим у змаганнях з шахів став Олександр Березка з Жовтих Вод, з армспорту — Микола Тараненко з Новомосковс. З гирьового спорту неперевершеними виявились Юрій Деніченко та Григорій Лобачов з Павлограду і Олександр Мерцалов з міста Тернівка . З настільного тенісу — Тамара Кулинич з Кам’янського та Валерій Кузьмин з міста Павлоград.

За підсумками змагань у загальнокомандному заліку команда відділення з міста Павлоград, продемонструвавши неабияку майстерність і тягу до перемоги, стала переможцем спартакіади і посіла І місце , срібло виборола збірна команда Криворізького та Жовтоводського відділень, а бронзовим призером змагань стала команда Тернівського відділення

«Ось і завершились регіональні відбірні змагання VІІ Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу», відлунали фанфари на честь учасників команд та переможців, які візьмуть участь у фінальному етапі спартакіади у місті Ужгород у вересні цього року

Щиро бажаю, щоб вогонь боротьби, який зараз ще горить в очах кожного з вас, не згасав та надихав на нові звершення! Від усього серця хочу побажати вам міцного здоров’я, миру та злагоди вашим родинам, а також достойно представити Дніпропетровщину на Всеукраїнських змаганнях!» — звернувся до учасників начальник управління Борис Мазур.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/47313

Предыдущие сообщения «