Дневной архив: 29 мая 2019

Май 29 2019

В ОДНОМ ИЗ РАЙОНОВ НИКОПОЛЯ 30.05 НЕ БУДЕТ ВОДЫ. Узнай где!

В связи с работами подрядчика по адресу ул.Электрометаллургов 50а, 30.05.2019 с 9.00 будет перекрыта подача воды в данном районе.

Приносим извинения за временно причиненные неудобства.
Водоснабжение будет возобновлено в полном объеме после окончания работ.

Информация взята из официального сайта «КП НІКОПОЛЬВОДОКАНАЛ»

Источник: КП НІКОПОЛЬВОДОКАНАЛ.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46753

Май 29 2019

В Кривом Роге велопатруль задержал парня с наркотиками.

Запрещенные вещества местный житель хранил в пачке из-под сигарет.

Всего при нем нашли 23 пакетика с «травкой».

Как сообщает корреспондент 34 телеканала, при виде патрульных на велосипедах парень резко развернулся и пошел в другую сторону, чем привлек внимание правоохранителей. Объяснить, откуда он взял наркотики, криворожанин не смог.

Отметим, что в Кривом Роге улицы города уже неделю патрулируют полицейские на велосипедах. За это время правоохранители зафиксировали 20 похожих эпизодов с наркотиками.

Источник: «34 канал»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46750

Май 29 2019

Новини АЄС. На виконання вимог Закону України «Про ринок електричної енергії»

На виконання вимог пп.12 п.4 ст.30 Закону України «Про ринок електричної енергії» Запорізька АЕС повідомляє наступне:
Джерелом для виробництва електричної і теплової енергії на Запорізькій АЕС є ядерне паливо (збагачений уран). Частка використання джерела у виробництві електроенергії і тепла – 100%.
Енергоблоки Запорізької АЕС відповідають сучасним міжнародним вимогам ядерної та радіаційної безпеки, що засвідчують перевірки Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) та Всесвітньої асоціації організацій ВАО, які експлуатують АЕС.
Радіаційний контроль об’єктів навколишнього середовища в районі розташування ВП «Запорізька АЕC» здійснює лабораторія зовнішнього радіаційного контролю (ЛЗРК) служби радіаційного захисту (СРЗ) цеху радіаційної безпеки (ЦРБ). Лабораторія в 2018 році пройшла перевірку на право проведення вимірів та отримала Свідоцтво про визнання вимірювальних можливостей №Z-8/14-57-5. Свідоцтво дійсно до 03.01.2023 року.
Точки контролю, обсяг, періодичність відбору проб об’єктів навколишнього середовища визначені в «Регламенте радиационного контроля при эксплуатации объектов ОП «Запорожская АЭС», який затверджений ДП «НАЕК «Енергоатом», погоджений з Держатомрегулювання та Міністерством охорони здоров’я України.
Аналіз багаторічних спостережень по радіаційному впливу об’єктів ВП «Запорізька АЕС» на навколишнє середовище підтверджує наступні висновки:
— газо-аерозольні викиди в атмосферу й водні скиди радіоактивних речовин у Каховське водосховище об’єктами ВП ЗАЕС протягом усього періоду експлуатації значно нижче встановлених допустимих рівнів;
— радіаційний стан визначається радіонуклідами природнього й космогенного походження, а також радіонуклідами глобального забруднення атмосфери, що утворювалися при випробуванні ядерної зброї, та які надійшли до атмосфери в результаті аварії на Чорнобильській АЕС; додатковий внесок ВП ЗАЕС у забруднення повітряного басейну, водних об’єктів, ґрунтового й рослинного покриву довгоіснуючими радіонуклідами Cs-137 і Sr-90 у зоні спостереження не виявлений;
— потужність дози гамма-випромінювання й інтегральна доза на місцевості в межах зони спостереження ВП ЗАЕС (за винятком періоду аварії на ЧАЕС) перебували на рівні фонових значень, характерних для даного регіону;
— у цілому, рівень радіаційного впливу ВП ЗАЕС на населення й навколишнє середовище не перевищує 0,05% від дози, створюваної природними джерелами випромінювання, і не змінює природний рівень природньої радіації в районі розташування ВП ЗАЕС.
За весь період експлуатації сховища відпрацьованого ядерного палива, зміст радіонуклідів у пробах навколишнього середовища в районі майданчика сховища відповідає природньому рівню. Потужність дози гамма-випромінювання на відстані 50 метрів від зовнішнього огородження на висоті 1 метр не перевищує фонових значень.
Таким чином, результати багаторічного радіологічного моніторингу дозволяють говорити про відсутність радіаційного впливу від ЗАЕС на навколишнє середовище в районі розташування атомної станції.
Природоохоронна діяльність у ВП ЗАЕС здійснюється у відповідності до законодавства України та включає діяльність з моніторингу навколишнього середовища, контролю і аналізу викидів, скидів в навколишнє середовище, розробку та впровадження заходів щодо зниження впливу на довкілля.
Атмосферне повітря.

ВП ЗАЕС отримує дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел в установленому законодавством порядку.
Для отримання дозволу на викиди ВП ЗАЕС проводить інвентаризацію викидів забруднюючих речовин та розробку документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів відповідно до вимог природоохоронного законодавства України, подає до відповідних територіальних органів матеріали для постановки на державний облік.
З урахуванням фактичного часу роботи устаткування викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від проммайданчиків №1-14 ВП ЗАЕС за 2018 рік склали 39,698 т, діоксиду вуглецю – 1234,384 т, що не перевищує обсягів, установлених дозволами на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами проммайданчиків ВП ЗАЕС.
Контроль викидів від стаціонарних джерел здійснює атестована еколого-хімічна лабораторія (ЕХЛ) служби охорони навколишнього середовища (СОНС) згідно затвердженому графіку, в обсязі, установленому дозволами на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами проммайданчиків ВП ЗАЕС.
Водокористування та охорона водних ресурсів.
За 2018 рік ВП ЗАЕС забрано води у межах лімітів, встановлених Дозволом на спеціальне водокористування:
• питної – 784,2 тис.м3;
• технічної – 339 252,9 тис.м3.
Скидання зворотних вод зі ставка-охолоджувача до Каховського водосховища здійснюється відповідно Дозволу на спеціальне водокористування, при наявності гранично допустимої концентрації (ГДК) і встановлених нормативів гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин та регламенту продувки.
Обсяг скинутих зворотних вод зі ставка-охолоджувача у Каховське водосховище у 2018 році склав 258471,5580 тис.м3 (планований обсяг продувки 315360,0000 тис.м3).
Ліміт скидання забруднюючих речовин продувки ставка-охолоджувача в Каховське водосховище (без обліку мінералізації) – 3810,40025 т, фактичне скидання у 2018 році склало (без обліку мінералізації) – 1695,29769 т.
Комплексний аналітичний контроль, який проводить ЕХЛ СОНС, дозволив встановити, що за час скидання продувних вод зі ставка-охолоджувача ВП ЗАЕС в Каховське водосховище протягом 2018 року виробнича діяльність ВП ЗАЕС не завдала негативного впливу на прилеглу акваторію Каховського водосховища.
Поводження з відходами.
За 2018 рік на ВП ЗАЕС утворено відходів 9488,685467 т.
По класам небезпеки утворилося:
1 клас небезпеки: 7,799674 т;
2 клас небезпеки: 145,51543 т;
3 клас небезпеки: 541,7414 т;
4 клас небезпеки: 8793,628963 т.
Поводження з відходами здійснювалося відповідно до діючих правил та норм.
За 2018 рік не виявлено перевищень:
— нормативів гранично допустимих викидів та величини масової витрати, встановлених Дозволом на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
— лімітів водоспоживання;
— лімітів скидів хімічних речовин з продувними водами в Каховське водосховище.

Источник: ЗАПОРІЗЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46747

Май 29 2019

Які наслідки ДТП на Дніпропетровщині ? Що сталося з дітьми під час ДТП ?

Нагадаємо , На Дніпропетровщині відбулося ДТП яке сталося 28 травня о 17:00 . В мікроавтобусі перебувало 16 школярів. П’ятнадцять із них вже вдома.
Всі діти пройшли медичний огляд ,були оглянуті травматологом та нейрохірургом. Нічого серйозного не було виявлено. Крім трьох дітей у яких перелом руки, ключиці та стопи та одного хлопчика Данила який досі залишається у лікарні під наглядом лікарів. Тому що , хлопчик,6 років ,отримав травму голови і зламану руку.

«Я сидел возле водителя и увидел фуру перед собой. Мы ее хотели обгонять, а она тоже повернула влево. И мы врезались. А потом я потерял сознание», — розповідає потерпілий Данил.

Наразі обидва автомобілі вилучені та знаходяться на майданчику тимчасового перебування транспортних засобів. З метою встановлення всіх причин ДТП призначено автотехнічні, трасологічні експертизи та експертиза технічного стану транспортних засобів. Обидва водії вже пройшли тест на Драгер. Вони обидва на момент ДТП були тверезі. Зараз справа перебуває на розгляді слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області. Поліція працює з водіями.

Інформацію наш Нікопольський Інформаційний Портал дізнався від відділу Національної поліції Дніпропетровської області.

Автор: Лебедева Ульяна.

Источник: Національна поліція

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46744

Май 29 2019

Решение про переименование Кировоградской и Днепропетровской областей поддержали единогласно !

Комитет рекомендовал Раде предварительно одобрить переименование Кировоградской и Днепропетровской областей.Соответствующие решения поддержали единогласно .
Комитет ВРУ по вопросам правовой политики и правосудия рекомендовал предварительно одобрить проекты изменений к Конституции относительно переименования Кировоградской и Днепропетровской области. Такие решения поддержали единогласно во время заседания в среду.

Так, профильный комитет рекомендовал парламенту предварительно поддержать законопроект № 8380 о переименовании Кировоградской области в Крапивницкую и № 9310-1 о переименовании Днепропетровской области в Сичеславскую.

Напомним, ранее КСУ признал конституционными оба проекта изменений в Конституцию — и № 8380, и № 9310-1.

Отметим, Конституция Украины и Регламент Верховной Рады определяют порядок изменения Основного закона в Украине.

Зарегистрировать соответствующий законопроект может только президент или 150 народных депутатов. Затем документ рассматривают комитеты Верховной Рады и рекомендуют парламентариям, рассмотреть законодательные инициативы или же нет.

Если речь не идет о вопросах, для решения которых надо проводить референдум, при рассмотрении под куполом проект изменений в Конституцию должен набрать минимум 226 голосов, чтобы направить документ на рассмотрение Конституционного суда Украины.

КСУ должен опубликовать заключение относительно того, не противоречит ли инициатива ст. 157 и 158 Конституции: не ограничивает ли законопроект права и свободы человека, не направлены ли изменения на ликвидацию независимости или территориальной целостности, не происходят ли изменения в условиях военного или чрезвычайного положения, не рассматривал ли парламент такие же изменения в течение года и не меняла ли Рада текущего созыва те же нормы.

Только после этого депутаты могут «предварительно поддержать» законопроект — для этого достаточно 226 голосов. И только во время следующей сессии народные избранники смогут принять документ в целом как закон — но минимум 300 голосами.

Принятый по такой процедуре закон должны подписать спикер ВРУ и президент. В переходных положениях документа значится, когда он набирает силу, но это может произойти не ранее публикации в официальном издании.

Источник: «112 канал»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46741

Май 29 2019

Як нікопольцям змінити місце голосування?

21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів України.
Якщо ви громадянин України та перебуватимете 21 липня не за місцем реєстрації, для участі у голосуванні вам необхідно пройти процедуру тимчасової зміни місця голосування.

Для цього потрібно зробити наступне:
— до 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або місцем фактичного перебування в день виборів;
— пред’явити документ, який підтверджує громадянство України;
— подати заяву про тимчасову зміну місця голосування та документи, які підтверджують необхідність такої зміни (наприклад, довідку з місця навчання або роботи; посвідчення про відрядження; проїзні документи; договір оренди житла; довідку внутрішньо переміщеної особи або будь-який інший документ).

ВАЖЛИВО! Мешканцям тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, окремих районів Донецької або Луганської областей підтверджувальні документи не потрібні.
У разі, якщо виборцю змінено виборчу дільницю для голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого він відноситься за своєю виборчою адресою, такому виборцю видається виборчий бюлетень для голосування лише у загальнодержавному виборчому окрузі.

Адреса: м.Нікополь, вул..Електрометалургів, 3 (будинок міської ради), II поверх, каб. №22. Телефон для довідок: 68-45-53.
Чекаємо на вас
з понеділка по четвер з 9.00 до 18.00,
у п’ятницю з 9.00 до 16.45,
перерва з 13.00 до 13.45
Про це повідомляє Відділ ведення Державного реєстру виборців
Нікопольської міської ради.

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46738

Май 29 2019

Новини Покров.ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ.

Учора під головуванням заступника міського голови Наталії Бондаренко відбулося чергове засідання координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми.

До складу дорадчого органу входять представники відповідних структурних підрозділів міськвиконкому, установ та організацій, які є суб’єктами соціальної роботи у сфері сімейної політики.

Засідання координаційної ради почалося з розгляду результатів роботи з сім’ями, які потребують допомоги як сім’ї , що перебувають у складних життєвих обставинах, а також питання про взяття сімей/осіб під соціальний супровід. Заслухавши запрошених та опрацювавши матеріали, зібрані Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, були прийняті рішення про взяття двох сімей під соціальний супровід та зняття однієї, де поліпшили умови виховання та побуту дитини.

Останнім розглянули питання про порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі.

Источник: ПОКРОВСЬКА МІСЬКА РАДА

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46734

Май 29 2019

У Дніпрі створюємо сучасний хоспіс для важкохворих пацієнтів – Валентин Резніченко

На Дніпропетровщині створюють перший в області центр паліативної допомоги. Сучасний медзаклад для невиліковно хворих пацієнтів працюватиме в одному з корпусів дніпровської лікарні №15. Нині триває реконструкція будівлі. Підрядники укріпили фундамент, замінили внутрішні комунікації, наразі – оздоблюють фасад. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«На Дніпропетровщині реконструюємо старі лікарні та зводимо «з нуля» сучасні медзаклади європейського зразка. Адже якісні медичні послуги мають бути доступними кожному мешканцю області. Для невиліковно хворих людей в Дніпрі створюємо центр паліативної допомоги», — сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Медзаклад для невиліковно хворих розрахований на 46 місць. Лікарі кажуть – за функціональністю йому не буде аналогів в Україні. Окрім палат, там знаходитимуться кабінети психолога та психотерапевта, функціональної діагностики та корекції больового синдрому, цифровий рентгенкабінет, кімната для волонтерів та родичів.

«У нашому центрі буде навіть денний стаціонар. Людина зможе прийти, зробити кардіограму чи масаж та повернутися додому, якщо стан дозволяє, — розповів головний експерт з паліативної допомоги департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Юрій Криничний. — Головне кредо паліативної допомоги – забезпечити пацієнтам максимальну якість життя. Якщо їх неможливо вилікувати, це не означає, що не потрібно надавати повноцінну допомогу».

Поруч із корпусом добудовують приміщення, у якому обладнають сучасну конференц-залу. Там планують створити регіональний навчально-тренінговий центр, у якому спеціалістів навчатимуть надавати паліативну допомогу.

«Вже укріпили фундамент та стіни, провели каналізацію й опалення, замінили покрівлю і вікна. Нині працюємо над фасадом. На черзі – оздоблювальні роботи всередині та благоустрій території», — сказав прораб підрядної організації Віталій Марсов.

Також в центрі працюватиме виїзна бригада, яка допомагатиме найбільш «важким» пацієнтам вдома.

Нині в Україні — два паліативні центри. Вони – у Києві та Івано-Франківську.

Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46731

Май 29 2019

Новини Марганець.ДЮСШ №1 в Марганці перетворюємо на сучасний спортивний осередок – Валентин Резніченко

Спортивні перемоги залежать не тільки від вміння, наполегливості й гарного тренера. Запорука успіху – достойні умови для занять спортом. Створюють їх у Марганецькій ДЮСШ №1. Подарунок у вигляді реконструкції до 60-річчя закладу зробила Дніпропетровська ОДА. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«На Дніпропетровщині будуємо нові спортивні об’єкти та реконструюємо вже існуючі. Зводимо спорткомплекси, осучаснюємо стадіони та спортивні майданчики. У такий спосіб виховуємо здорову українську націю», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

У Марганці комфортні умови створюють у ДЮСШ №1. Торік школа відсвяткувала 60-річний ювілей. До дня народження – глобальна реконструкція.

«Заклад був у жахливому стані. Зі стелі капало, у вікна задувало, через погане опалення взимку займатися було холодно, – розказав директор ДЮСШ №1 Едгар Огоновський. – Це перший ремонт нашої школи. Приємно вражені. У закладі змінюється все: кабінети, покриття, спортзал».

Під час реконструкції зроблено вже чимало: замінили покрівлю, вікна і двері, утеплили стіни. Фасад поштукатурили – незабаром його розфарбують у яскраві кольори.

Добігають кінця внутрішні роботи. Підрядники докладають плитку в санвузлах та роздягальнях. Готові стіни під фарбу. У гімнастичному залі ремонтують підлогу.

На черзі – і облаштування спортивних майданчиків на вулиці. Місцину під ігрові види спорту мають облаштувати професійним покриттям.

«Те, що нашу школу нарешті ремонтують, це чудово. Щоправда, хотілося б і оновлення спортивного знаряддя. Зокрема, непогано було б замінити коня, бруси, килим. Це те, без чого неможливо відбутися у спортивній гімнастиці», – сказала старший тренер Олена Березюк.

У спортшколі працюють секції з футболу, гімнастики, стрільби, баскетболу, велотуризму. Після завершення реконструкції закладу планують відкрити додаткові секції – карате, тенісу, волейболу.

Марина Воєводська свого часу ходила до цієї спортивної школи, сьогодні тут займається гімнастикою її шестирічна донька Маша.

«Що й казати, школа була старенька. На її стінках ще красувався олімпійський ведмедик, – посміхнулася жінка. – Наразі заклад змінюється, стає красивішим. Переконана, це позначиться на спортивних результатах вихованців».

У Марганецькій ДЮСШ №1 – майже 300 дітей. Школа виховала чимало чемпіонів України, кандидатів та майстрів спорту.

Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46728

Май 29 2019

Новини Марганець.Пільгові перевезення в Марганці: загострення проблеми

Пільгу на проїзд у громадському транспорті гарантує держава, а от її виконання покладене на місцеві бюджети. Для останніх ця ноша важка, але в Марганці змогли знайти вихід. Для забезпечення потреб містян в минулому році було ухвалено рішення про надання пільг у готівковій формі для оплати проїзду на транспорті загального користування за рахунок коштів місцевого бюджету. Право на монетизацію отримали представники 10 пільгових категорій. Ще одним важливим кроком стало запровадження нового соціального маршруту №7, вартість проїзду в якому для всіх без винятку пасажирів складає 2 грн. Марганчани позитивно сприйняли нововведення й залюбки користуються наданими місцевою владою можливостями.

Транспортна компанія Автоград, яку представляє адвокат Олександр Поставець, не згодна з тим, що в місті запроваджені кроки для нормального функціонування місцевого транспорту та підтримки людей з невисоким достатком. Працівники компанії роблять усе, аби маршрут № 7 не мав можливостей працювати для містян. На всіх зупинках автобус супроводжують інші перевізники «Автограду», котрі не дотримуються графіків руху й маршрутів з однією метою: зібрати пасажирів на зупинках безпосередньо перед соціальним автобусом і таким хуліганським чином довести, що робота пільгового автобуса непотрібна містянам. Пропозиції «Автограда» полягають в тому, щоб проїзд у міському транспорті коштував 3 грн 50 коп. А решту неприбутковісті має компенсувати місцевий бюджет. Проте найголовнішою для місцевої влади залишається думка марганчан, котрі користуються цим транспортом і задоволені його роботою. А їх чимало.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46725

Предыдущие сообщения «