Дневной архив: 23 мая 2019

Май 23 2019

У Нікополі поліцейські на місці злочину затримали крадія

Чоловік молотом розбив вікно та виніс з будинку гроші і золоті прикраси. Поліцейські Нікопольського відділу поліції повернули власникам викрадені речі та спільно з приватною охороною затримали крадія.
Встановлено, що зловмисник працював у потерпілих по господарству, знав їх розпорядок дня. Зазвичай на роботу приходив о 10-ій ранку, коли їх не було вдома і працював у саду.

21 травня чоловік прийшов як завжди і вирішив скоїти крадіжку з будинку. Розбивши молотом вікно, він заліз в оселю і виніс майже 1000 гривень, золоті каблучку і ланцюжок. Але спрацювала сигналізація, на виклик приїхала служба охорони, яка викликала поліцію. Злодія затримали на місці злочину. Ним виявився раніше неодноразово засуджений 43-річний місцевий мешканець.

21 травня слідчим за погодженням з місцевою прокуратурою  зловмиснику оголошено про підозру  за ч. 3 ст. 15 ч.3 ст.185 КК України (незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжка з проникненням в житло)). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3-х до 6 років. Чоловіка затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Источник: Нікопольський відділ поліції ГУНП в Дніпропетровській області

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46560

Май 23 2019

Мешканці Дніпропетровщини можуть створити патронатну родину

Діти, батьків яких позбавляють прав на опіку. Де вони перебувають, поки оформлюються необхідні документи? Потурбуватися про малечу можуть патронатні сім’ї. Вони отримують за це заробітну плату. Аби створити таку родину, необхідно мати відповідну освіту, досвід роботи, бути здоровим, фінансово спроможним і не молодшим за 35 років. Про це повідомили у Службі у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації.    

«На жаль, не всі батьки відповідально ставляться до виховання дітей. Деяких служба вимушена позбавляти їх батьківських прав. Поки оформлюють всі документи, хлопцям та дівчатам потрібен притулок. У цей час приходять на допомогу  патронатні сім’ї. Вони турбуються про дітей і отримують за це зарплату», – розповіли у Службі у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови, гарний стан здоров’я. Серед вимог також — фінансова спроможність.

Патронатні вихователі отримуватимуть зарплату та соціальну допомогу для піклування про дітей.

«Патронату родину утворюють не обов’язково чоловік та дружина. Це можуть зробити, наприклад, жінка та її сестра. Одна вихователь, інша – її помічник», – пояснили у Службі у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації.

Аби створити патронат, треба звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та до Служби у справах дітей. Там нададуть детальну інформацію та перелік необхідних документів.  Кандидати мають пройти навчання й отримати певні рекомендації.

Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46557

Май 23 2019

РЕКОРДСМЕНКА УКРАЇНИ ЗРОБИЛА УНІКАЛЬНИЙ ПОДАРУНОК НІКОПОЛЬСКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЮ

Як ми вже знаємо, нещодавно Нікопольський краєзнавчий музей відзначив своє 100 річчя. І з цієї нагоди, рекордсменка України Яна Кулешова подарувала музею свою унікальну картину виконану у 3D Вишивці(на фото). «Нікополь-арт» розповіла сама рекордсменка.

На ній зображений будинок, де колись, до революції жив купець Гусєв. З 1919 року у ньому розміщувався Народний музей витончених мистецтв.

Источник: Никополь ART

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46550

Май 23 2019

Триває попередній візит керівника і заступника керівника місії OSART

На Запорізькій АЕС з попереднім візитом з підготовки до місії OSART працюють старші фахівці з ядерної безпеки МАГАТЕ Кавеллек Ронан і Морган Симон.
На установчій нараді відбулося представлення учасників, були озвучені відповідальні фахівці станції за своїми напрямками, генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець надав детальну інформацію про діяльність підприємства, а представники МАГАТЕ в свою чергу озвучили свої рекомендації щодо проведення попереднього візиту.

«Ключовим напрямком діяльності колективу Запорізької АЕС є безпечна експлуатація енергоблоків. Це найвищий пріоритет без будь-яких компромісів. Ми зацікавлені в об’єктивному та партнерському аналізі експлуатаційної безпеки станції з точки зору міжнародних стандартів і найкращої практики МАГАТЕ», — підкреслив Олександр Остаповець.

«Місія OSART базується на документації МАГАТЕ. Україна є членом МАГАТЕ і отже це і ваша документація. Для процесу спостереження за вашою діяльністю, для збору потрібної інформації, необхідно продовжувати працювати. Будь ласка, просто продовжуйте свою щоденну роботу, свої щоденні наради. Ми повинні спостерігати ваше реальне життя, ваші реальні дії. Ми доб’ємося позитивного результату, якщо будемо використовувати таку стратегію», — порекомендував керівник місії OSART Кавеллек Ронан.

Источник: ЗАПОРІЗЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46547

Май 23 2019

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

В мережі знаходяться 4 енергоблока

Виробництво електроенергії:

за добу …………………………………………….. 93,8 млн кВтг
з початку місяця ………………………………. 2 070,0 млн кВтг
з початку року ………………………………….. 14 832,1 млн кВтг
з початку експлуатації ……………………… 1 145 754,1 млн кВтг

Витрати на власні потреби: 5,56 %
Частота електричного струму: 50,0 Гц

Навантаження по енергоблоках (о 06.00):

енергоблок № 1 ……………………………… 940 МВт
енергоблок № 2 ……………………………… ремонт (72 доба, капітальний)
енергоблок № 3 ……………………………… 995 МВт
енергоблок № 4 ……………………………… ремонт (78 доба, середній)
енергоблок № 5 ……………………………… 965 МВт
енергоблок № 6 ……………………………… 1000 МВт

сумарна потужність ………………………… 3 900 МВт

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,11 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон:
проммайданчик — 11 мікрорентген за годину;
санітарно-захисна зона (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) — 8-12 мікрорентген за годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Источник: ЗАПОРІЗЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46544

Май 23 2019

Засідання Марганецького виконкому: ухвалено 31 рішення.

У середу, 22 травня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Марганецької міської ради, під час якого було розглянуто 31 проект рішень. Основним став розгляд питань про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за І квартал 2019 року (доповідач Ігоніна С.М.) та про організацію та фінансове забезпечення таборів відпочинку з денним перебуванням на базі закладів загальної середньої освіти міста Марганця у 2019 році (доповідач Кострикіна В.В.).

На годині контролю стояло питання про хід виконання рішення виконавчого комітету Марганецької міської ради від 27.06.2017 року № 258 „Про стан пасажирських перевезень” (доповідач Гавриленко Я.О.).

Також було розглянуто інші питання, які стосувалися надання одноразової цільової матеріальної допомоги за рахунок коштів місцевого бюджету особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІ категорії, учасникам бойових дій, які брали участь у війні в Афганістані, учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в антитерористичній операції, делегування повноважень на складання протоколів про адмінправопорушення, влаштування долі неповнолітніх марганчан, які цього потребують, а також питання архітектурно-будівельного впорядкування, питання квартобліку. Було затверджено перелік зелених насаджень та встановлено тарифи на вивезення твердих, великогабаритних та рідких побутових відходів для ТДВ „Дніпрокомунтранс”.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46541

Май 23 2019

Прибираючи – заощаджувати: у Покрові пройшла екологічна акція

Понад 200 покровчан підтримали проект EcoAngel з охорони навколишнього середовища, довівши, що чисте місто – це турбота кожного. Варто лише зробити крок і не змінювати своїм принципам.

Суботнього ранку небайдужі містяни, озброївшись рукавичками та мішками, збирали сміття. Місцевість для акції обрали не випадково. Район вулиці Гоголя один з мальовничих куточків Гірника, на жаль, так не вважають ті, хто залишає тут непотріб.

Що в силах все виправити і навіть мати фінансову користь від прибирання, проголошує EcoAngel. Засновник проекту Яніка Мерило бере безпосередню участь у подібних акціях, не став винятком і Покров. Для нашого міста це не перший позитивний досвід, покровчани сказали «так» плогінгу,  колективним прибиранням, такі починання завжди підтримує міський голова. Цього разу Олександр Шаповал теж разом зі школярами, городянами прибирав місто.

Сміття не лише збирали, а й сортували. Лише за годину зібрали 758 кг скла, 97 кг пластика, 2 кг картону. Виручені кошти EcoAngel подвоює, в свою чергу остаточну суму Олександр Шаповал подвоїть ще раз. Як зазначив EcoAngel на своїй офіційній сторінці, це перший прецедент, коли міський голова особисто підтримує ініціативу.

Усі кошти передадуть школярам, котрі вирішать, на який проект їх витратити. Учні загальноосвітніх закладів, які взяли участь у суботній акції, сприйняли цю новину на «ура». Дорослі раділи разом з дітьми, наголошуючи, що подібні ініціативи вчать берегти природу й бережно ставитися до ресурсів, у тому числі, й сміття, яке можна інвестувати у нову важливу справу.

Акцію завершили спільним фото, усі без винятку отримали тематичні пряники. Ви приклад – «візьми та зроби», — запевнила Яніка Мерило, дякуючи покровчанам за згуртованість та неймовірно позитивну енергетику.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46538